پوستتغذیهتناسب اندامدرمان خانگیزیباییسلامت

لاغری صورت در یک هفته امکان پذیر است؟ معرفی 15 روش کاربردی

آیا لاغری صورت در یک هفته امکان‌پذیر است؟ بسیاری از افراد از صورت چاق و لپ‌های توپر خود ناراضی هستند و ترجیح می‌دهند صورتی لاغر و کشیده داشته باشند. کاهش وزن موضعی در قسمت صورت بدون کاهش وزن کلی بدن مخصوصاً اگر بخواهید در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید، تقریباً غیرممکن است. اما راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌تواند لاغری صورت در یک هفته را بدون آنکه تغییر چشمگیری در وزن و فرم بدن خود مشاهده کنید، به همراه داشته باشد.

روش‌های لاغری صورت در یک هفته

در این بخش تمامی روش‌های مفید و بدون ضرر و عوارض را برای لاغری صورت در یک هفته به شما عزیزان معرفی کرده‌ایم:

1. وعده‌های غذایی خود را نصف کنید

همیشه مهم است که بررسی کنید چه مقدار غذا، چه از نظر کیفیت غذا و چه از نظر کمیت آن، در بشقاب شما وجود دارد. کنترل میزان وعده غذایی که می‌خورید، نه‌تنها تمرین خوبی برای لاغری صورت در یک هفته است، بلکه مصرف بیش از اندازه کالری دریافتی را نیز کاهش می‌دهد. برای این کار، دقیقاً نصف آن چیزی که قبلاً می‌خوردید را در بشقاب خود بکشید و از خوردن میان وعده‌های اضافی نیز اجتناب کنید.

وعده‌های غذایی خود را نصف کنید

تحقیقاتی که در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا انجام شد، نشان داد که بین وعده‌های غذایی زیاد و چاقی ارتباطی مستقیم وجود دارد. هرچه شما تعداد میان وعده‌های غیرضروری را بیشتر افزایش دهید و همچنین در  وعده‌های اصلی نیز کالری بیشتری وجود داشته باشد، سریع‌تر چاق می‌شوید. در نتیجه برای لاغری صورت در یک هفته دقیقاً عکس این باید عمل کنید.

2. جلوی تلویزیون غذا نخورید

غذا خوردن و هم‌زمان تماشای تلویزیون باعث می‌شود که پرخوری کنید. هنگام تماشای تلویزیون، شما تمایل دارید روی آنچه که روی صفحه تلویزیون اتفاق می‌افتد تمرکز کنید و از آنچه در داخل دهان و معده خود می‌گذرد بی‌اطلاع باشید. در نهایت، شما بیش از آنچه که بدن شما نیاز داشته باشد خواهید خورد.

جلوی تلویزیون غذا نخورید

مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی به این نتیجه رسید که تماشای تلویزیون و خوردن وعده‌های اصلی غذا به طور هم‌زمان، و حتی بدتر از آن، خوردن تنقلات، می‌تواند تأثیر منفی بر وضعیت سلامتی و افزایش میزان کالری دریافتی و درنتیجه چاقی بدن و صورت داشته باشد؛ بنابراین برای اینکه صورتی لاغر داشته باشید این عادت را ترک کنید.

در مقاله بهترین روش لاغری به بررسی روش‌های مختلف پرداخته‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

3. بااحتیاط غذا بخورید

شما باید قبل از اینکه احساس گرسنگی کنید شروع به خوردن کنید و قبل از سیر شدن آن را متوقف کنید. به این دلیل که وقتی گرسنه می‌شویم و این گرسنگی شدت پیدا می‌کند، بیش از آنچه که نیاز داریم غذا می‌خوریم و حتی ممکن است سمت غذاهای سریع و مضر برویم که میزان کالری بسیار بالایی دارند. به همین دلیل است که افرادی که می‌خواهند با گرسنگی کشیدن در سریع‌ترین زمان ممکن لاغر شوند، این کار نتیجه عکس داده و آنها با پرخوری برای جبران این گرسنگی، بیشتر چاق خواهند شد. برای لاغری صورت در یک هفته قبل از اینکه گرسنه شوید غذا بخورید و قبل از آنکه سیر شوید سفره را ترک کنید.

4. خواب کامل داشته باشید

الگوی خواب شما ارتباط زیادی با لاغری صورت در یک هفته دارد. کمبود خواب کافی و یا خوابیدن بی‌کیفیت، خوابیدن در ساعاتی غیر از ساعت خواب بدن، در نهایت می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

خواب کامل داشته باشید

مطالعات محققین بر روی ارتباط خواب و وزن نشان می‌دهد افرادی که کمتر از پنج ساعت و نیم در روز می‌خوابند نسبت به افرادی که هفت ساعت می‌خوابند، تمایل بیشتری به مصرف تنقلات غنی از شکر و کربوهیدرات داشتند. تمرینات تنفس عمیق قبل از خواب را انجام دهید تا خواب کاملی داشته و میزان ترشح هورمون گرسنگی و سیری بدن خود را تنظیم کنید.

5. از قانون “هشتاد / بیست” پیروی کنید

رعایت این قانون “هشتاد / بیست” برای کاهش وزن نتایج بسیار جالبی به همراه دارد. این قانون به شما این اجازه را می‌دهد که هشتاد درصد مواقع (روز یا هفته) غذاهای مغذی و کم کالری بخورید و بیست درصد از این زمان را به خوردن غذاهای موردعلاقه خود تخصیص دهید. به این ترتیب، می‌توانید برای لاغری صورت در یک هفته کمتر پرخوری کنید و زمانی که تمایل به خوردن تنقلات و غذاهای پرکالری دارید، خود را کنترل کنید.

 از قانون هشتاد  بیست پیروی کنید

6. رژیم غذایی خود را تغییر دهید

یک ضرب‌المثل معروف در رابطه با غذا خوردن می‌گوید” شما همان چیزی هستید که می‌خورید”. آنچه که شما در وعده‌های غذایی اصلی و میان وعده‌ها مصرف می‌کنید مهم‌ترین نقش را در حفظ تناسب اندام و سلامت شما ایفا می‌کند و اگر به روشی درست انجام شود، به لاغری صورت در یک هفته کمک می‌کند.

ماساژ برای لاغری موثر است که در مقاله ماساژ لاغری به طور کامل شرح داده‌ایم.

7. میوه و سبزیجات فراوان بخورید

میوه‌ها و سبزیجات نقش حیاتی در کنترل وزن و سلامت بدن دارند. میوه‌ها و سبزیجات کالری کمی داشته و سرشار از آب و فیبر هستند. فراوانی آب و فیبر موجود در این مواد غذایی مفید، می‌تواند باعث شود احساس سیری کنید و در نتیجه از پرخوری یا خوردن غذاهای ناسالم و تنقلات پرکالری و مضر جلوگیری کنید. سعی کنید برای لاغری صورت در یک هفته میزان مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.

میوه و سبزیجات فراوان بخورید

8. به طور منظم سوپ بنوشید

خوردن سوپ پیش از وعده‌های اصلی غذا می‌تواند اشتهای شما را تا حد زیادی کاهش دهد و در نهایت باعث شود که کمتر غذا بخورید. همچنین، انواع سوپ می‌توانند بسیار مغذی و درعین‌حال کم کالری باشند، دقیقاً همان چیزی هستند که هر فردی که می‌خواهد وزن کم کند به آن نیاز دارد. سوپ‌های سبزیجات، سوپ‌های تهیه‌شده از آب مرغ یا گوشت گاو، و سوپ‌های گوجه‌فرنگی شما را با وجود کالری کمتر سیر می‌کنند. توجه داشته باشید که برای نتیجه بهتر، سوپ‌ها را بدون اضافه‌کردن چربی، دنبه یا خامه بپزید.

به طور منظم سوپ بنوشید

9. غلات کامل مصرف کنید

غلات کامل یکی از سالم‌ترین غذاهایی هستند که در آشپزخانه هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. انواع غلات به‌آرامی هضم می‌شوند و شما برای مدت طولانی احساس سیری می‌کنید. خوردن غلات کامل وزن بدن و چربی‌های ذخیره شدم را کاهش می‌دهد و برای بهبود مقاومت به انسولین نیز بسیار تأثیرگذار است.

10. قند و شکر را به طور کامل حذف کنید

وقتی صحبت از اثرات مضر سلامتی به میان می‌آید، قند و شکر برای بدن شما بدتر از چربی هستند. تنقلات قندی، نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر و نوشابه‌های گازدار از عوامل اصلی افزایش وزن و چاقی صورت هستند. برای لاغر كردن صورت در يك هفته به‌طورکلی مصرف قند و شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

در مقاله ماساژ صورت برای لاغری به آموزش دو روش ماساژ برای صورت پرداخته‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

11. چای سبز بنوشید

جالب است بدانید، تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد آمریکا بر روی عده‌ای زنان بین 20 تا 35 سال انجام شد که اضافه وزن شدیدی داشتند، نشان داد که نوشیدن دو فنجان چای سبز در روز (صبح و عصر) به کاهش وزن بسیار کمک می‌کند.

 چای سبز بنوشید

چای سبز علاوه بر خواص آنتی‌اکسیدانی که برای مبارزه و پیشگیری سرطان دارد، می‌تواند سوخت‌وساز بدن را به‌شدت افزایش داده و لاغری صورت در یک هفته تا یک ماه را به همراه داشته باشد. اگر چای سبز را با لیموترش و دارچین یا عسل بنوشید، با اصلاح طبع آن می‌توانید بیشتر از دو فنجان در روز مصرف کنید بدون آنکه نگران عوارض جانبی آن باشید.

12. چربی‌های خوب و مفید مصرف کنید

چربی‌های خوب مانند روغن ماهی، روغن زیتون، روغن نارگیل، آووکادو، گردو و ترکیبی از دانه‌های مغزی مانند بادام و فندق، سلول‌های بدن شما را برای بهبود عملکردشان تقویت خواهد کرد. مصرف چربی‌های مفید و خوب به جای مصرف چربی‌های مضر مانند روغن‌های اشباع شده سرخ کردنی و غیره، افزایش سلامت بدن و کاهش میزان گرسنگی، می‌تواند صورت شما را در یک هفته لاغرتر کند.

اگر می‌خواهید خوراکی‌های لاغرکننده صورت را بشناسید مقاله برای لاغر شدن صورت چه بخوریم را مطالعه کنید.

13. آب فراوان بنوشید

برای لاغر كردن صورت در يك هفته سعی کنید قبل و بعد از غذا آب بنوشید. نوشیدن آب پیش از غذا به شما کمک می‌کند زودتر سیر شوید و نوشیدن آب بعد از غذا نیز به هضم بهتر آن کمک می‌کند. اگر بتوانید نوشیدن نوشابه، دلستر و سایر نوشیدنی‌های مضر و قندی را هنگام غذا کاهش داده و بیشتر آب بنوشید می‌توانید به‌راحتی وزن کم کرده و صورتی لاغر داشته باشید.

آب فراوان بنوشید

شما باید بتوانید حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید. البته توجه داشته باشید که این مقدار آب باید در روز پخش شود و نباید یکجا تمام هشت لیوان را بنوشید.

14. ویتامین C مصرف کنید

درست نیست که خواص ویتامین C را به‌عنوان یکی از مواد مغذی ایده‌آل برای لاغری صورت در یک هفته در نظر نگیریم. میوه‌هایی که مملو از ویتامین C هستند؛ مانند پرتقال، انگور، کیوی، انار و آناناس سلامت شما را حفظ کرده و از پرخوری جلوگیری می‌کنند. این میوه‌ها، بدون افزایش کالری دریافتی به شما احساس سیری می‌دهند. ویتامین C به سوخت‌وساز و سوزاندن چربی بیشتر کمک می‌کند. با افزایش مصرف میزان ویتامین C علاوه بر لاغر شدن صورت ، پوستی بدون لک، شفاف و زیبا خواهید داشت.

15. ورزش برای لاغری صورت در یک هفته

یکی از بهترین روش‌ها برای لاغر كردن صورت در يك هفته ورزش است. با انجام ورزش علاوه بر اینکه می‌توانید به کاهش وزن مطلوب خود برسید، از افتادگی پوست صورت نیز جلوگیری خواهید کرد. برای آشنایی با ورزش مقاله بهترین ورزش برای لاغری را مطالعه کنید. هم‌چنین برای ورزش برای لاغری صورت در یک هفته شما می‌توانید:

ورزش برای لاغری صورت در یک هفته

یوگا انجام دهید

یوگا برای تمام اعضای بدن شما و همچنین روحیاتتان مفید است. اگر یوگا به طور منظم انجام شود، می‌تواند به کاهش وزن صورت نیز کمک کند و شما را به فرم دلخواهتان برساند. یوگا یک ارتباط قوی میان ذهن و جسم ایجاد می‌کند. همان‌طور که می‌دانید بیشتر پرخوری افراد که منجر به افزایش وزن و چاقی صورت می‌شود، به دلیل استرس و دغدغه‌های ذهنی است. یوگا علاوه بر اینکه موجب سوزاندن کالری می‌شود، با به آرامش رساندن ذهن شما، استرس را کاهش داده و در نتیجه کمتر پرخوری می‌کنید. در مقاله یوگا چیست می‌توانید با تعریف آن بیشتر آشنا شوید.

کالری اضافی بسوزانید

با انجام چند تمرین سریع و آسان می‌توانید در کنار یوگا، هر روز مقداری بیشتر کالری بسوزانید. می‌توانید روزانه حدود یک کیلومتر پیاده‌روی کنید یا بدوید. همچنین طناب زدن، پروانه و پرش درجا می‌تواند کمک کند کالری بیشتری سوزانده و سریع‌تر صورت خود را لاغر کنید.

صبح ورزش کنید

ورزش صبحگاهی به کنترل اشتها و جلوگیری از دریافت کالری اضافی کمک می‌کند و در مقایسه با ورزش هنگام عصر یا شب در کاهش وزن مؤثرتر است. همچنین کیفیت خواب شبانه را بهبود می‌بخشد که در نهایت کاهش وزن و لاغری صورت در یک هفته را به همراه خواهد داشت.

در مقاله بهترین دکتر تغذیه در تهران با دکترهای معروف در زمینه لاغری و چاقی آشنا شوید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لند اسپا، روش‌های تأثیرگذار و مفیدی را برای لاغری صورت در یک هفته به شما عزیزان معرفی کردیم. توجه داشته باشید که ممکن است با به‌کارگیری این روش‌ها کاهش وزن کلی در بدن را نیز مشاهده کنید که شدت آن نسبت به لاغری صورت بسیار کمتر است. توصیه می‌کنیم در رابطه با رژیم غذایی برای پیشگیری از عوارض احتمالی با پزشک تغذیه مشورت کنید.

3/5 - (1 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

یک دیدگاه

  1. سلام و ارزوی سلامتی برای شماعزیزان،برای تهیه قرص چاقی صورت اگرمقدوره ادرس یاشماره تلفن لطف کنیدکه بتونم بصورت پستی خریدکنم.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا