پوستزیبایی

16 ماسک سفیده تخم مرغ برای چاقی صورت و طرز تهیه آن ها

یکی از مواد بسیار رایج برای ساخت ماسک خانگی، سفیده تخم مرغ است. امروزه قیمت محصولات مراقبت پوستی و داروهایی که برای پر کردن صورت استفاده می شوند، بالا رفته است. به عنوان جایگزین آن ها، می توانید در خانه ماسک هایی را درست کنید که علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، پوستتان را زیباتر و شفاف تر کنند. شاید شما هم تا به حال از ماسک سفیده تخم مرغ برای چاقی صورت استفاده کرده و فواید آن را شنیده باشید. ماسک سفیده تخم مرغ باید با مواد دیگری ترکیب شود تا تأثیر فوق العاده ای روی پوست شما بگذارند.

از آن جایی که سفیده تخم مرغ مقدار زیادی پروتئین را درون خود جای داده است، موجب هیدراته کردن و آبرسانی به پوست شما می شود. بعد از این که از ماسک سفیده تخم مرغ استفاده کردید، ممکن است پوستتان کمی خشک شود؛ این امر به این دلیل است که سفیده تخم مرغ، چربی های موجود در پوست را کاهش می دهد. پس برای کسانی که پوست چربی دارند، این ماسک می تواند مانند معجزه عمل کند. بر خلاف سفیده، زرده تخم مرغ چرب است و به درد کسانی می خورد که پوست خشکی دارند.

معرفی 16 ماسک سفیده تخم مرغ خانگی برای چاقی صورت

معرفی 16 ماسک سفیده تخم مرغ خانگی برای چاقی صورت

در این قسمت به معرفی تعدادی ماسک سفیده تخم مرغ برای چاقی صورت می پردازیم. اگر شما هم صورت لاغری دارید و از شکل صورت خود راضی نیستید و به دنبال راهی برای پر شدن آن می گریدید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

خواص بادام درختی برای چاقی صورت و تاثیر آن بر زیبایی!

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب برای چاقی صورت

برای درست کردن این ماسک به یک سفیده تخم مرغ و مقدار کمی گلاب نیاز دارید. تنها کافی است که یک سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و به آن یک قاشق چای خوری گلاب اضافه کنید. سپس خوب هم بزنید تا گلاب و سفیده تخم مرغ، درون هم مخلوط شوند و مایعی یک دست به وجود آید. ماسک را روی صورت خود پخش کنید و بعد از گذشت 20 دقیقه، صورت خود را بشویید و به حوله ای نرم و تمیز خشک کنید. اگر از ماسک گلاب و سفیده تخم مرغ یک تا دو بار در هفته استفاده کنید، نتیجه فوق العاده ای از آن خواهید گرفت.

ماسک سفیده تخم مرغ و جو دوسر

ماسک سفیده تخم مرغ و جو دوسر

عسل، سفیده تخم مرغ و جو دوسر، مواد مورد نیاز شما هستند. ابتدا یک سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری جو دو سر را با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط به دست آمده را روی صورت و گردنتان بکشید و بعد از گذشت 15 دقیقه، ماسک را با استفاده از پنبه ای آغشته شده به آب گرم پاک کنید. می توانید از ماسک سفیده تخم مرغ و جو دوسر، یک تا دو بار در هفته استفاده کرده و به پر شدن صورت خود کمک کنید.

خواص تخمه شربتی برای چاقی صورت و 5 ماسک خانگی آن

ماسک سفیده تخم مرغ و بابونه

مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک، سفیده تخم مرغ، ژل آلوئه ورا و چای بابونه هستند. در ابتدا در آب جوش، مقداری گل بابونه بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا چای بابونه حاضر شود. زمانی که به خوبی سرد شد، یک قاشق از آن را به همراه یک چای خوری ژل آلوئه ورا به یک سفیده تخم مرغ اضافه کنید. سپس ماسک را روی پوست خود گذاشته و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه، صورت خود را به آرامی با آب سرد بشویید و خشک کنید. سعی کنید 1 الی 2 بار در هفته، از ماسک سفیده تخم مرغ و بابونه استفاده نمایید.

ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه

ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه

ابتدا یک سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و آنقدر هم بزنید تا سفت شود؛ سپس یک قاشق چای خوری زدرچوبه و یک قاشق چای خوری آب پرتقال به تخم مرغ سفت شده بیفزایید و هم بزنید تا مایعی کاملا یک دست داشته باشید. اگر از این ماسک دو تا سه بار در هفته به مدت 15 تا 20 دقیقه استفاده کنید، نه تنها صورتتان چاق می شود، بلکه پوستتان را روشن تر و لکه های روی پوستتان را از بین می برد.

آموزش ماسک سفیده تخم مرغ برای چروک صورت

ماسک سیفده تخم مرغ و جوانه گندم

برای درست کردن این ماسک مفید، به یک سفیده تخم مرغ و مقداری جوانه گندم نیاز دارید. باید 2 تا 3 قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را به یک عدد سفیده تخم مرغ بیفزایید. سپس به خوبی مخلوط کرده و مواد به دست آمده را روی پوست خود بکشید.

در ابتدا کمی مواد را روی پوست خود ماساژ دهید و سپس بگذارید 15 دقیقه روی پوستتان بماند. پودر جوانه گندم، منبع آنتی اکسیدان و ویتامین E است؛ به همین علت خاصیت الاستیکی پوست را تقویت کرده و موجب چاق تر شدن صورت شما می شود. از ماسک سفیده تخم مرغ و پودر جوانه گندم، 1 تا 2 بار در هفته می توانید استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و شیر

ماسک سفیده تخم مرغ و شیر

برای درست کردن این ماسک فوق العاده، فقط کافی است که یک عدد سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید. از آن جایی که شیر دارای خواص بسیاری مانند پروتئین، ویتامین، مواد مرطوب کننده و مواد جوان کننده پوست است، موجب پر و شفاف شدن پوست شما می شود. سفیده تخم مرغ را با شیر مخلوط کنید و روی پوست خود بگذارید و 20 تا 30 دقیقه به مواد زمان دهید. استفاده از این ماسک در هفته، 2 الی 3 بار پیشنهاد می شود.

کلاژن و چاقی صورت: آیا کلاژن باعث چاقی صورت می‌شود ؟

ماسک سفیده تخم مرغ و آووکادو

برای تهیه این ماسک، مواد مورد نیاز شما فقط سفیده تخم مرغ و آووکادو هستند. ابتا یک سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا پف کند و حالت سفتی به خود بگیرد. سپس چند تکه کوچک آووکادو را به خوبی له کنید و به مواد بیفزایید. سپس ماسک را روی پوست خود گذاشته و بعد از گذشت 20 دقیقه، پوستتان را بشویید. بهتر است که ایتفاده از این ماسک در یک هفته، بیشتر از 1 تا 2 بار نشود.

ماسک سفیده تخم مرغ با آب مرکبات

ویتامین C در سفیده تخم مرغ وجود ندارد؛ به همین دلیل می توانید برای تأمین ویتامین C مورد نیاز پوست خود، از آب مرکبات کمک بگیرید. برای درست کردن یک ماسک قوی، یک سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری آب پرتقال، لیمو و دریگر موراد این چنینی مخلوط کنید. ماسکتان باید کمی کف کند؛ به همین دلیل باید آن را بیشتر هم بزنید. 15 تا 20 دقیقه ماسک را روی پوست خود گذاشته و سپس آن را بشویید.

رابطه قرص آهن و چاقی صورت : تجویز یا منع؟

ماسک سفیده تخم مرغ با ماست و عسل

ماسک سفیده تخم مرغ با ماست و عسل

برای تهیه این ماسک، باید یک سفیده تخم مرغ را با 2 قاشق غذاخوری ماست به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید. سپس 1 قاشق عسل را به آن اضافه و دوباره هم بزنید تا موادتان کاملا صاف و یک دست شود. ماسک را روی پوست خود گذاشته و 30 دقیقه به آن زمان دهید و بعد از گذشت این مدت، پوستتان را به آرامی بشوید و با حوله ای تمیز خشک کنید. استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ با ماست و عسل، 2 تا3  بار در هفته پیشنهاد می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ به تنهایی

این ماسک از تمامی ماسک ها راحت تر و کم هزینه تر است. تنها کافی است که یک سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا سفت شود. سپس آن را روی پوست خود بگذارید و تا زمانی که خشک شود، به آن دست نزنید. وقتی خشک شد، صورتتان را بشویید. برای این که از افتادکی پوست خود جلوگیری کنید، مقداری از این ماسک را روی پیشانی و گونه های خود بزنید و سپس آن نواحی را 10 دقیق ماساژ دهید. سپس 10 دقیقه دیگر اجازه دهید تا روی پوستتان بماند و بعد از آن، به خوبی صورتتان را بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ و دستمال کاغذی

ماسک سفیده تخم مرغ و دستمال کاغذی

ابتدا یک سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید. سفیده تخم مرغ را روی پوست خود بریزید و آن را به خوبی در تمامی نقاط پوست پخش کنید. سپس روی سفیده ها دستمال کاغذی بزنید. باید این کار را تا زمانی انجام دهید که وقتی به صورتتان دستمال کاغذی می زنید، دستمال خیس نشود. یعنی خیسی سفیده به صورت کامل از بین برود. بهتر است که دو بار دیگر هم این کار را انجام دهید. پیشنهاد می کنیم که از این ماسک، بیشتر از یک بار در هفته استفاده نکنید.

ماسک سیفده تخم مرغ و نشاسته

یکی دیگر از ماسک های فوق العاده برای چاقی پوست، ماسک سفیده تخم مرغ و نشاسته است. برای درست کردن این ماسک، به یک عدد سفیده تخم مرغ و دو قاشق چای خوری سر صاف نشاسته ذرت نیاز دارید. نشاسته و سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید؛ وقتی که حالت خمیری به خود گرفت، خمیر را روی پوستتان بکشید و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه، صورتتان را شسته و به آرامی خشک کنید. از این ماسک فوق العاده می توانید 1 الی 2 بار در طول یک هفته استفاده کنید و علاوه بر چاق تر شدن آن، منافذ باز پوست خود را از بین ببرید.

ماسک سفیده تخم مرغ و آلوئه ورا

ماسک سفیده تخم مرغ و آلوئه ورا

این ماسک عالی از یک عدد سفیده تخم مرغ، 1 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق چای خوری روغن کرچک درست می شود. باید تمامی مواد را در ظرفی بریزید و به خوبی هم بزنید. اگر همزن دارید، می توانید از آن هم استفاده کنید. وقتی که مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط و صاف و یک دست شدند، آن را روی پوست خود ریخته و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه، صورتتان را بشویید. این ماسک علاوه بر پرتر کردن صورت، به از بین رفتن چروک های صورت شما کمک می کنید که می توانید از آن 3 بار در هفته استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و هلو

این ماسک برای کسانی مناسب است که پوستشان حساس است. یک عدد هلو، یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری خامه مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک هستند. برای درست کردن این ماسک، باید سفیده تخم مرغ را با خامه به خوبی هم بزنید تا کاملا صاف و یک دست شوند. سپس هلو را کاملا له کنید و به مخلوط سفیده و هلو بیفزایید. این ماسک فوق العاده را روی پوسستان بریزید و بعد از گذشت 15 دقیقه، صورتتان را بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ و آب هویج

ماسک سفیده تخم مرغ و آب هویج

برای درست کردن این ماسک، به یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری آب هویج نیاز دارید. ابتدا سفیده تخم مرغ را هم بزنید؛ به طوری که به صورت کامل از حالت لختگی خارج شود. سپس آب هویچ را به آن اضافه و در حد مخلوط شدن هم بزنید. ماسک را روی پوستتان مالیده و 15 دقیقه به آن زمان دهید. بعد از سپری شدن این مدت زمان، صورتتان را بشویید. از ماسک سفیده تخم مرغ و آب هویج، می توانید 1 الی 2 بار در هفته استفاده کنید. این ماسک می تواند تأثیر فوق العاده ای روی چاقی صورت شما بگذارد.

ماسک سفیده تخم مرغ و انگور

یک عدد سفیده تخم مرغ و 7 عدد انگور، مواد مورد نیاز برا تهیه یک ماسک فوق العاده هستند. برای درست کردن ماسک سفیده تخم مرغ و انگور، باید هر دو ماده را با هم در مخلوط کن بریزید و در حدی هم بزنید که مواد کاملا یک دست شوند. این امر موجب می شود که روغن های مغذی موجود در هسته انگور، بیرون آیند و تأثیر بهتری در چاق شدن پوست شما بگذارند. وقتی که ماسک آماده شد، آن را روی پوست خود ریخته و بعد از گذشت 15 دقیقه، صورتتان را بشویید.

خواص رژیم انگور برای بدن و برنامه غذایی رایگان آن

حرف آخر

در این مقاله از لنداسپا، تعدادی ماسک سفیده تخم مرغ برای چاقی صورت را شناخته و بررسی کردیم. بهتر است که از این ماسک ها، قبل از مصرف محصولات پوستی استفاده کنید یا اگر محصولات پوستی نمی زنید، بعد از استفاده از ماسک های ذکر شده، حتما از مرطوب کننده بزنید تا پوستتان دچار خشکی نشود. همین طور این ماسک ها، علاوه بر این که به مرور زمان روی چاق تر شدن صورت شما تأثیر می گذارند، موجب از بین رفتن مشکلات دیگر پوست مانند منافذ باز، لکه ها، چروک و دیگر موراد این چنینی شوند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا