class="rtl post-template-default single single-post postid-3080 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
سلامتیماساژ درمانی

۶ روش برای کاهش درد سیاتیک

درد سیاتیک دردی است که به صورت درد پایی به شکل گزشی در قسمت پایینی پشت بدن ایجاد می شود. اگر چه که سوزش در ریشه عصب در دو طرف قسمت پایین ستون فقرات شروع می شود، اما در طول عصب سیاتیک کشیده می شود. درد پا گاهی از درد پشت هم طاقت فرسا تر می شود. عصب سیاتیک از باسن تا نوک پا امتداد دارد. علت متداول این درد فتق دیسک است. در این مطلب ۶ روش برای کاهش درد سیاتیک را به اختصار معرفی می کنیم.

از تختخواب بیا بیرون

وقتی کمردرد دارید، حس خارج از شدن از تختخواب را ندارید. دکتر ها اغلب پیشنهاد می کنند که زودتر به فعالیت های روزانه خودتان برگردید. مطالعات نشان می دهد که بیش از یک یا دو روز استراحت روی تحت باعث بدتر شدن درد و کاهش انعطاف پذیری ماهیچه می شود.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 1

یوگا

مطالعات نشان می دهد که اگر درد عصب سیاتیک بعد از سه ماه از بین نرود یوگا روشی موثر برای درمان سیاتیک خواهد بود. افرادی که ۱۲ هفته در کلاس های یوگا شرکت کرده اند نسبت به افرادی که تنها به پیشگیری بسنده کرده اند، درد کمتری تجربه می کنند. اثرات این روش تا ماه ها بعد از پایان جلسات یوگا هم ادامه دارد.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 2

جا انداختن ستون فقرات

بعضی از متخصصان ارتوپدی از جا انداختن و دستکاری ستون فقرات برای درمان سیاتیک استفاده می کنند. این روش بر اساس فشار وارد کردن با دست به استخوان ها و بافت های اطراف است. با این کار درد کمر کاهش پیدا می کند. این روش برای همه افراد مناسب نیست.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 3

ماساژ درمانی برای کاهش درد سیاتیک

ماساژ می تواند درد طاقت فرسای سیاتیک را کاهش دهد، به خصوص وقتی این روش با تمرین و کشش همراه شود. بیمارانی که هر سه این روش ها را با هم انجام دهند راحت تر حرکت می کنند. این افراد درد کوتاه مدت و بلند مدت کمتری خواهند داشت.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 4

طب سوزنی

طب سوزنی هم برای التیام درد سیاتیک اثر بخش است. افرادی که از درد سیاتیک مزمن رنج می بردند با درمان طب سوزنی بهبود چشمگیری را تجربه کردند.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 5

فیزیوتراپی

اگر درد عصب سیاتیک باعث شود تا مدت زیادی در خانه بی حرکت باشید و از فعالیت های روزانه خودتان دور بمانید، یک برنامه درمانی همراه با کشش ماهیچه ها بسیار کمک خواننده خواهد بود. کمک یک فیزیوتراپیست در طول کشش ها و تمرینات به انجام هر چه بهتر و صحیح تر حرکات کمک خواهد کرد.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 6

پیشگیری

در پایان باید گفت که هیچ راهی بهتر از پیشگیری نیست. خودداری از حرکاتی که موجب دردهای شدید کمر می شود بهترین رویکرد برای جلوگیری از گرفتار شدن به درد سیاتیک است. در وزن مناسب باقی بمانید. هر روز و به طور منظم تمرین کنید. با پاهای خود وزنه ها را بلند کنید و نه به وسیله کمر خود. مطمئن شوید که موقعیت نشستن شما در هنگام کار موجب درد های مزمن نمی شود.

6 روش برای کاهش درد سیاتیک 7

میلاد اعتمادیفر