پوست

تیکسل صورت چیست؟ راهنمای کامل لیزر تیکسل برای جای جوش

تیکسل یکی از دستگاه های توسعه یافته برای جوانسازی و زیبایی پوست است. قبل از هر چیز باید بدانید که دستگاه تیکسل چیست؟ دستگاه تیکسل از فناوری نوینی برخوردار است. تیکسل صورت با استفاده از فناوری فرسایش حرارتی مکانیکی کار می کند، که این روش به شما کمک می کند تا پوستی درخشان و جوان داشته باشید و از پیری رنگ پوستتان جلوگیری می کند.

قبل از انجام تیکسل صورت در ابتدا باید بدانید که تیکسل چیست و از چه ویژگی هایی برخوردار است. نتایج ارائه شده از دستگاه تیکسل نسبت به سایر روش های درمان جوانسازی، به این صورت است که پوست آسیب کمتری می بیند، درد بسیار کمتری را احساس می کنید و بهبود در مدت زمان کمتری اتفاق می افتد. تیکسل صورت برای کسانی مناسب است که دوست دارند پوستی صاف و شفاف داشته باشند و در عین حال، کمترین آسیب را به پوست خود وارد کنند.

ویژگی های تیکسل

ویژگی های تیکسل

یکی از ویژگی های تیکسل صورت این است که این درمان با لیزر 2 co شباهت های بسیاری دارد. از طریق تیکسل صورت، شل شدن و یا افتادگی پوست در پلک ها، اطراف پیشانی، گونه ها، گردن و چانه را به طور کامل می توان از بین برد. البته که دستگاه تیکسل کاربردهای دیگری همچون رفع خط اخم، از بین بردن خطوط دور چشم، رفع آکنه در صورت، لیفت پلک، رفع چین های دکلته و به موارد دیگر بیشماری اشاره کرد.

بهترین دکتر پوست شیراز چه کسی است؟ لیست 10 تایی 1402

ویژگی های دیگر این دستگاه شامل 11 مورد است که به بیان آن ها می پردازیم.

 1. درمان از طریق این دستگاه به دلیل این که درد بسیار کمتری دارد، نیاز به مصرف داروی مسکن نیست.
 2. دستگاه تیکسل بسیار سبک است و سایزی کوچک دارد، به همین دلیل به آسانی قابل حمل است.  
 3. برعکس دستگاه های لیزر دیگر، نور، اسکلنر و پمپ آب ندارد، به همین دلیل تشعشع نوری ندارد و برای چشم کاملا ایمن است.  
 4. این دستگاه قابلیت این را دارد که بدون هیچ گونه خونریزی کار کند.
 5. تیکسل یک تکنولوژی ارزان است.
 6. پزشکان بر این باور هستند که با استفاده از تیکسل می تواند نتایج بهتری برای چروک های پوستی، جوانسازی و سفتی داشته باشد.
 7. دستگاه تیکسل چه از لحاظ کاربردی و چه از لحاظ تهیه دستگاهی مقرون به صرفه است.
 8. درمان از طریق تیکسل نسبت به دیگر لیزرها بسیار سریع تر است. حداکثر زمان بهبودی این روش بین 3 تا 5 روز است.
 9. هنگام استفاده از دستگاه تیسکل می توانید آن را در مودهای تهاجمی و غیر تهاجمی تنظیم کنید.
 10. این دستگاه نیازی به تهویه یا ماسک ندارد ؛ زیرا تخریب بافت با آن بدون هیچ گونه بخار، دود و ذرات معلق است.
 11. هندپیس دستگاه تیکسل پوست بسیار کوچک و سبک است که حدودا 350 گرم وزن دارد.

مزایای تیکسل

مزایای تیکسل

میکرونیدلینگ چیست و چگونه لک صورت را از بین می برد؟

یکی از روش های جدید برای درمان مشکلات پوستی، استفاده از تیکسل صورت است. در ادامه به سوالاتی همچون تیکسل صورت چیست و چه مزیت هایی دارد، پاسخ می  دهیم. دستگاه تیکسل به دلیل مزیت های فراوانی که نسبت به روش های قبلی دارد، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و مراجعه کنندگان این روش را به سایر روش ها ترجیح می دهند. برخی از مهمترین مزایای دستگاه تیکسل عبارت اند از:

 • مناسب برای هر نوع پوست و هر مدل رنگ پوست است.
 • عوارض جدی بر روی پوست ندارد.
 • یک روش غیر تهاجمی است.
 • نسبت به سایر روش ها پر طرفدارتر است.
 • بدون احساس درد انجام می شود.
 • نیاز به صرف هزینه بالایی ندارد.
 • دوره نقاهت پایینی دارد.
 • نتیجه بخش و از تاثیر بالایی برخوردار است.
 • انجام لیزر تیکسل برای جای جوش موثر است.
 • ماندگاری تیکسل بین 12 تا 24 ماه متغیر است.
 • استفاده بسیار زیادی از تیکسل برای لک صورت می شود.
 • تیکسل برای منافذ پوست کاربردی است.
 • جوانسازی پوست با تیکسل انجام می شود.
 • نیاز به فضای بزرگ و خاصی ندارد.

عوارض تیکسل صورت

عوارض تیکسل صورت

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ و 10 کاری که باید انجام دهید

همان طور که در مطالب قبل هم توضیحاتی در رابطه با تیکسل تراپی دادیم، باید بدانید که استفاده از دستگاه تیکسل عوارضی هم دارد، اما متخصصان ساخت این دستگاه کاربردی با به کارگیری تکنولوژی پیشرفته و خاص این عوارض را به حداقل رسانده اند. البته باید توجه کنید که تمامی این عوارض در خصوص جوانسازی مجدد پوست صورت شما بوده و کاملا طبیعی است. عوارض ناشی از دستگاه تیکسل عبارتند از:

 • هنگام کار با دستگاهی درد مختصری را احساس می کنید که با استفاده از کرم های موضوعی می توان آن را کنترل کرد.
 • Pih یا بروز لک ناشی از التهاب یکی دیگر از عوارض های این دستگاه است که بعد از مدتی به طور کامل رفع می شود.
 • سنباده ای شدن و پوست بسیار ریزی که به دنبال رفع فلاشینگ دیده می شود از دیگر عوارض های قابل جبران این دستگاه است.
 • ممکن است 3 تا 5 روز قرمزی و التهاب را روی صورت خود احساس کنید که جای هیچ گونه نگرانی نیست و پس از گذشت دوره چند روزه به طور کامل از بین می رود.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در کاربردها، فواید و قیمت

مراقبت های بعد از درمان

روش تیکسل صورت هم مانند دیگر روش های جوانسازی پوست به مراقبت هایی پس از درمان نیازمند است. شما با انجام این مراقبت ها می توانید سلامت پوست خود را تشدید کنید و به شفافیت صورت خود کمک بسیاری کنید.

اولین گام مراقبت پس از انجام تیکسل این است که داروها و کرم هایی را پزشک متخصص برای شما تجویز کرده است را طبق دستور، دقیق و کامل استفاده کنید. گام دوم این است که تا 48 ساعت بعد از تیکسل صورت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

مراقبت های بعد از درمان

باید دقت کنید که تا یک ماه بعد از جوانسازی پوست در مقابل اشعه فرابنفش خورشید قرار نگیرید. پس از گذشت 48 ساعت می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید قبل از این ساعت از به کار بردن لوازم آرایشی جدا دوری کنید. از شنا کردن و انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در معرض نوسانات شدید دما قرار نگیرید.

مزونیدلینگ چیست و چه مزایایی دارد + عکس قبل و بعد

پس از آن که شما تیکسل را انجام دادید امکان پوست پوسته شدن صورتتان زیاد است اگر که این حالت رخ داد از کندن صورت خود بپرهیزید و به یاد داشته باشید که ناحیه درمان را تحت هیچ شرایطی لمس نکنید. باید پس از درمان به مدت 3 ماه به طور مداوم برای صورت خود از ضد آفتاب قوی استفاده کنید، تا پوست شما به طور کامل بهبود یابد و به نتیجه دلخواه خود برسید.

چه کسانی نباید انجام دهند؟

به طور کلی انجام تیکسل صورت ممنوعیت خاصی نسبت به انجام سایر روش های لیزر و لیفت، ندارد. می توان گفت حتی در افرادی هم که منع برای انجام روش های جوانسازی پوست هستند، انجام تیکسل صورت مانعی ندارد و با خیال راحت می توانند به شفافیت سازی پوست خود برسند.

جوانسازی پوست دست و 7 روش برتر آن + 11 روش خانگی

سخن پایانی

دستگاه تیکسل صورت یکی از جدیدترین و ارزان ترین دستگاه های لیزر صورت است. این دستگاه جوانساز پوست از کاربرد بسیار بالایی برخوردار است که یکی از این کاربردها انجام لیزر تیکسل برای جای جوش است. اگر شما هم از جای جوش در صورت خود رنج می برید، می توانید از تیکسل تراپی استفاده کنید. بهترین فایده این دستگاه این است که محدودیت خاصی برای استفاده ندارد و با خیال راحت می توانید از طریق تیکسل صورت جوانسازی و شفافیت را به پوست خود هدیه کنید. 

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا