پوست

بهترین روش برداشتن خال صورت

یکی از مهم ترین و رایج ترین ضایعات پوستی که تقریبا در همه افراد دیده می شود، خال است. از این رو، برخی از افرادی که در صورت خود خال دارند، به دنبال روشی برای برداشتن آن هستند. با این حال، بهتر است قبل از همه چیز، اطلاعاتی درباره بهترین روش برای برداشتن خال صورت خود به دست بیاورید تا مطمئن شوید که باید برای انجام این کار، چه فاکتور هایی را مد نظر قرار دهید.

پیش از این که روش های مختلف برداشتن خال صورت را توضیح دهیم، خوب است بدانید که این عمل غالبا بدون هیچ گونه عوارض خاصی انجام می شود. با این حال، باز هم ممکن است در شرایط خاص، مشکلاتی برای شما پیش بیاید. به همین دلیل هم بهتر است تا حد امکان، حتی برای برداشتن خال صورت خود هم از یک پزشک متخصص و مجرب در این زمینه کمک بگیرید. در این مقاله از لنداسپا، چگونگی برداشتن خال صورت را در اختیار شما قرار می دهیم به شما می گوییم که بهترین روش برداشتن خال صورت کدام است.

آیا داشتن خال صورت خطرناک است؟

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، خال صورت می تواند یک عارضه کاملا معمولی و رایج باشد که تقریبا در همه افراد به وجود می آید. با این حال، ممکن است برخی از افراد خال های کوچک تر و برخی دیگر خال های بزرگ تری داشته باشند. علاوه بر اینکه محل قرارگیری این خال ها نیز در هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی، خال به نوعی ضایعه پوستی گفته می شود که به خاطر داشتن رنگدانه یا ملانین، با رنگ قهوه ای در سطح پوست دیده می شود.

آیا خال صورت خطرناک است؟

با این حال، سؤالی که برای خیلی از افراد پیش می آید، این است که آیا خال صورت ممکن است خطرناک باشد؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بدانید که خیلی کم پیش می آید که خال ها خطرناک باشند و اغلب آنها هیچ گونه درد و خطری ندارند. اما به طور کلی، بهتر است برای برداشتن هر نوع خالی، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

تیکسل چیست ؟ راهنمای کامل لیزر تیکسل برای جای جوش

علت به وجودآمدن خال صورت چیست؟

در حالی که روش های مختلفی برای برداشتن خال صورت وجود دارند، بهتر است شما قبل از همه چیز، دلایل به وجود آمدن خال را بشناسید. درست است که یکی از مهمترین دلایل بروز این عارضه پوستی، می تواند به وراثت باشد. با این حال، باید به شما بگوییم که دلایل دیگری نیز منجر به وجود آمدن خال در نواحی صورت می شوند که یکی از مهمترین آنها، قرار گرفتن بیش از حد در معرض مستقیم نور خورشید است.

علاوه بر این، به وجود آمدن خال روی پوست صورت با افزایش سن بیشتر هم می شود. به همین دلیل هم اگر به چهره بزرگسالان نگاه کنید، متوجه می شوید که تعداد خال های نسبتا بیشتری در صورت خود دارند. علاوه بر همه این موارد، دلیل دیگری که می توانند منجر به وجود آمدن خال صورت شود، تغییرات هورمونی است. بر این اساس، می توان متوجه شد که دوران بلوغ، دوران بارداری و شیردهی، بیشترین احتمال برای به وجود آمدن خال صورت در افراد وجود دارد.

اگر به تازگی بر روی صورت خود زیاد جوش میزنید مقاله درمان جوش صورت با تغذیه را مطالعه نمایید

انواع خال صورت

بر اساس نحوه به وجود آمدن خال، هر یک از آنها می توانند انواع مختلفی نیز داشته باشند. به همین دلیل هم بهتر است قبل از اینکه برای برداشتن خال صورت خود اقدام کنید، بدانید که خال شما از چه نوعی است. البته در صورتی که به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کرده باشید، به راحتی این موضوع را متوجه می شود. در ادامه، انواع خال را مشاهده می کنید که هر یک از آنها می توانند بسته به نوع خود، شکل متفاوتی داشته باشند.

انواع خال

1)خال های مادرزادی صورت

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که یکی از مهم ترین دلایل به وجود آمدن خال، وراثت است. در صورتی که سایر افراد در فامیل شما هم خال صورت دارند، به احتمال خیلی زیاد شما هم در صورت خود تعدادی خال مشاهده می کنید. با این حال، پزشکان هنوز نتوانستند هیچ دلیل منطقی و مرتبطی بین خال و وراثت پیدا کنند. با این حال، فقط آنها اعتقاد دارند که بروز خال می تواند یکی از مهمترین مسائلی باشد که همراه با تولد، به وجود می آید. در نتیجه، به احتمال خیلی زیاد وراثت می تواند یکی از دلایل به وجود آمدن آن باشد.

پیشنهاد لنداسپا :مطاله مقاله بهترین دکتر برداشتن خال در تهران

2)خال های اکتسابی صورت

در بخش دلایل به وجود آمدن خال هم گفتیم که آنها فقط از طریق وراثت و موقع تولد وجود نمی آیند. گاهی مواقع، این امکان وجود دارد که صورت شما هیچ خالی نداشته باشد و با عدم رعایت برخی مراقبت ها، بعد از چند سال متوجه شوید که روی صورت شما خال به وجود آمده است.

همان طور که گفتیم، این گونه خال ها بیشتر به خاطر قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض مستقیم نور خورشید، گذر کردن از دوران بلوغ و دوران بارداری شیردهی است. گاهی مواقع، اگر خال های صورت شما بخاطر دلایل هورمونی و سن بلوغ باشد، غالبا در کمتر از 30 سال به وجود می آیند و در سن نوجوانی، شانس بیشتری برای به وجود آمدن خال خواهید داشت.

روش برداشتن خال صورت

اکنون نوبت به آن رسیده که روش برداشتن خال صورت را نیز بشناسید. به طور کلی، بسته به نوع خال شما، ممکن است روش های مختلفی برای برداشتن آن وجود داشته باشد. در ادامه، برخی از بهترین روش ها برای برداشتن خال صورت را مشاهده می کنید.

روش برداشتن خال

آموزش ۵ ماسک زردچوبه برای سفیدی صورت + خواص زردچوبه

1)جراحی خال صورت چگونه انجام می‌شود؟

یکی از رایج ترین روش ها برای برداشتن خال صورت در بسیاری از افراد، از طریق جراحی است. به طور کلی، باید بدانید که بهترین روش برداشت خال صورت می تواند فقط جراحی باشد و شیوه های دیگری هم در این زمینه موجود هستند. جراحی هم نمونه های مختلفی دارد که در این بخش، هر یک از آنها را مشاهده می کنید.

2)جراحی برشی خال صورت

همان طور که از نام آن هم می توان حدس زد، در روش جراحی برشی، خال شما را روی صورت کاملا برش می زنند و بعد از انجام این کار، زخم و بخیه می زنند. این امر موجب می شود که خال شما روی پوستتان تخلیه شود و پوستی صاف داشته باشید. اغلب مواقع، پزشکان از این روش برداشتن خال صورت برای افراد استفاده می کنند که خال آنها کامل صاف یا بدخیم است.

3)برداشتن خال صورت به روش بیوپسی پانچ

روش دیگری که می تواند به عنوان بهترین روش برداشتن خال صورت مورد استفاده قرار بگیرد، روش بیوپسی پانچ است. در این شیوه، شخص متخصص،  خال شما را با استفاده از یک دستگاه مخصوص بر می دارد. در ادامه، بخش مکعبی شکلی از پوست را با یکدیگر برش می کنند. این روش می تواند گزینه فوق العاده ای برای برداشتن خال های کوچک در صورت باشد.

۴ ماسک زردچوبه برای لک صورت خانگی را بشناسید!

4)تخلیه کامل خال صورت به صورت تراشه ای

یکی از بهترین روش ها برای برداشتن خال صورت که در افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که خال خیلی بزرگی دارند، روش تخلیه کامل به صورت تراشه ای است. این روش به خاطر جراحی بودن، نیاز به بیهوشی موضعی دارد. پزشک متخصص در این روش بخش کوچکی از سطح خال شما را با استفاده از یک چاقوی جراحی تیز برش می زند و آن را هم راستا با پوست شما، کاملا صاف می کند.

تخلیه کامل خال به صورت تراشه ای

5)برداشتن خال صورت به روش کوتر

یکی دیگر از روش ها برای برداشتن خال صورت که نسبتا قدیمی و منسوخ است، کوتر نامیده می شود. در این روش، احتمال آسیب بافتی به پوست بسیار زیاد است و به همین دلیل هم در حال حاضر، دیگر از آن استفاده نمی شود.

6)در روش کرایو چگونه خال صورت برداشته می‌شود؟

در صورتی که به دنبال یک روش ساده برای برداشتن خال صورت خود هستید، باید روش کرایو را به شما پیشنهاد کنیم. در این روش، پزشک متخصص با استفاده از گاز اکسید نیتروژن، به تحریک و خون رسانی بیشتر سلول های پوست شما کمک می کند و از این طریق، خیلی سریع خال را در صورت شما از بین می برد.

7)لیزر خال صورت

در نهایت، آخرین و بهترین روشی که می تواند برای برداشتن خال صورت مورد استفاده قرار بگیرد و در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی هم دارد، لیزر است. نکته جالب توجه درباره این روش این است که برخلاف روش های قبلی، نیازی به پرداخت هزینه زیادی نخواهید داشت و می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به نتیجه مورد انتظار خود دست پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله فواید و عوارض برداشت خال با لیزر را مطالعه نمایید.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره برداشتن خال صورت به دست آوردید. همان طور که متوجه شدید، در میان روش های مختلفی که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، لیزر بهترین روش برداشتن خال صورت است. البته باز هم شما باید بر اساس شرایط خود، تمام این روش ها را بررسی کنید و با مشورت با پزشک متخصص، مطمئن شوید کدام یک از این شیوه ها برای صورت شما مناسب تر است. اگر شما هم با استفاده از هر یک از روش های بالا و یا شیوه دیگری خال صورت خود را برداشته اید، می توانید در قسمت تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا