تغذیهتناسب اندام

آیا کره بادام زمینی برای لاغری موثر است؟ خواص و نحوه مصرف

کره بادام زمینی یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین موادی است که استفاده زیادی دارد. شاید تا به حال درباره خواص کره بادام زمینی برای لاغری شنیده باشید. اگر به دنبال سلامتی و تناسب اندام هستید، حتما باید کره بادام زمینی را مصرف کنید؛ زیرا این ماده فوق العاده خواص بسیاری دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد. اگر شما هم می خواهید از خواص کره بادام زمینی برای لاغری آگاه شوید، تا آخر این مقاله ما را همراهی نمایید.

اگر به برنامه غذایی کسانی که به طور مداوم باشگاه می روند و سالم غذا می خورند نگاهی بیندازید، بی شک کره بادام زمینی را در آن پیدا می کنید. به نظر شما چه موادی در این نوع کره وجود دارد که تمامی ورزشکاران آن را مصرف می کنند؟ آیا کره بادام زمینی برای لاغری است یا چاقی؟ آیا کره بادام زمینی می تواند موجب لاغری شکم شود؟ نحوه مصرف کره بادام زمینی چیست؟ با خواندن این مقاله، به پاسخ تمامی سوال های خود می رسید.

ارزش غذایی کره بادام زمینی

ارزش غذایی کره بادام زمینی

در هر 2 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی:

 • 8 گرم کربوهیدرات
 • 16 گرم چربی
 • 7 گرم پروتئین

وجود دارد. با مصرف کره بادام زمینی، می توانید به مقدار زیادی چربی سالم، ویتامین های B، فولات، ویتامین E و پتاسیم دست یابید. اطلاعاتی که در زیر در اختیارتان قرار داده ایم، توسط سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده ارائه شده اند.

خواص سیر سیاه برای لاغری را بخوانید و شگفت زده شوید!

توجه داشته باشید که این مقدار، برای 2 قاشق غذا خوری معادل 32 گرم کره بادام زمینی در نظر گرفته شده:

 • کالری: 190 گرم
 • چربی: 16 گرم
 • سدیم: 136 میلی گرم
 • کربوهیدرات: 8 گرم
 • فیبر: 2 گرم
 • شکر: 2 گرم
 • پروتئین: 7 گرم

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که کره بادام زمینی، سرشار از چربی های غیر اشباع است. شما می توانید کره بادام زمینی را جایگزین غذاهایی با چربی های اشباع کنید. در این صورت قطعا بدن سالم تری خواهید داشت.

کره بادام زمینی برای لاغری است یا چاقی؟

چاقی و لاغری، هر دو از خواص کره بادام زمینی هستند. یعنی کسانی که قصد چاقی دارند هم می توانند برای انجام این کار، از کره بادام زمینی استفاده کنند.

کره بادام زمینی برای لاغری است یا چاقی؟

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

با مصرف کره بادام زمینی، قند و چربی به صورت هم زمان در بدن شما ذخیره می شوند. از طرفی دیگر، هر قاشق از کره بادام زمینی، معادل 100 کالری انرژی بوده که این امر نیز می تواند به چاق تر شدن شما کمک کند. البته این اتفاق در صورتی رخ می دهد که مقدار مصرف شما بیشتر از حد مورد نیاز بدنتان باشد.

آبغوره برای لاغری | از فواید و عوارض تا نحوه مصرف آبغوره

کره بادام زمینی چگونه موجب لاغری می شود؟

کره بادام زمینی به طرق مختلفی به لاغری شما کمک می کند؛ از جمله:

 • کاهش اشتها
 • از بین رفتن چربی ها با استفاده از کره بادام زمینی
 • افزایش متابولیسم بدن
 • ثابت نگه داشتن وزن
 • کاهش شاخص توده بدنی
 • سالم بودن کره بادام زمینی

اما چگونه؟ توضیحات مربوط به هر یک از این موارد را در ادامه بخوانید!

کاهش اشتها

یکی از مهم ترین خواص کره بادام زمنیی برای کاهش وزن، کاهش اشتها است. کره بادام زمینی می تواند از طریق افزایش احساس سیری در طول شبانه روز، بر کاهش وزن شما تاثیر بسیار خوبی بگذارد. به صورت کلی می توان گفت که غذاهایی که سرشار از ویتامین هستند، تأثیر مثبتی بر کاهش وزن می گذارند و موجب می شوند که میزان هورمون های اشتها، کمتر از قبل شوند. اگر به صورت مداوم از کره بادام زمینی استفاده کنید، احساس سیری بیشتری داشته و کمتر به سمت خوراکی های مختلف می روید.

مهمترین خواص بادام برای پوکی استخوان را بدانید و بشناسید!

کره بادام زمینی چگونه موجب لاغری می شود؟

محققان تحقیقاتی درباره تأثیر کره بادام زمنیی برای لاغری انجام داده اند. آنها از 15 زن که اضافه وزن داشته اند، خواستند که در کنار صبحانه خود، 3 قاشق غذا خوری کره بادام زمنی که معادل 43 گرم می شود مصرف کنند. در نتیجه این تحقیق نشان داد که کره بادام زمنی چقدر می تواند برای کاهش اشتها مؤثر باشد؛ زیرا افراد شرکت کننده، کمتر به سمت سایر خوراکی ها رفته و دیگر تمایل آن چنانی برای خوردن غذا نداشتند.

از بین رفتن چربی ها با استفاده از کره بادام زمینی

پروتئین، از مواردی است که موجب از دست دادن چربی های زائد بدن می شود. از آن جایی که کره بادام زمینی مقدار بسیاری پروتئین را در خود جای داده، می توان گفت که یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چربی ها، خوردن کره بادام زمینی است. هر 2 قاشق غذا خوری کره بادام زمنی معادل 32 گرم، از 8 گرم پروتئین برخوردار است که این مقدار پروتئین، نیاز یک انسان را در روز تأمین می کند.

تاثیر شنا در لاغری شکم و بهترین حرکات کالری سوز شنا

افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند، کره بادام زمینی می خورند؛ زیرا می خواهند با مصرف ماده ای مانند کره بادام زمینی که خاصیت چربی سوزی دارد، زودتر لاغر شوند. وقتی شما کره بادام زمینی می خورید، کمتر احساس گرسنگی می کنید و در نتیجه، به دنبال غذاهای مضر نمی روید.

از بین رفتن چربی ها با استافده از کره بادام زمینی

در این حال، بدن چون انرژی زیادی دریافت نکرده است، برای تأمین انرژی خود به سراغ چربی های اضافه می رود و از این طریق، چربی های زائد بدن از بین می روند. به همین دلیل ورزش مناسب و کره بادام زمینی، می تواند شما را خیلی زود به هدف خود برساند.

افزایش متابولیسم بدن

پیش از این گفتیم که کره بادام زمینی حاوی پروتئین است؛ پروتئین بر افزایش متابولیسم تأثیر فوق العاده ای می گذارد. بنابراین می توانید با مصرف کره بادام زمنیی، متابولیسم بدن خود را افزایش دهید. همین طور کره بادام زمینی موجب جلوگیری از کاهش متابولیسم بدن می شود.

خواص بادام درختی برای چاقی صورت و تاثیر آن بر زیبایی!

ثابت نگه داشتن وزن

اگر از وزن و اندام خود راضی هستید، اما نمی دانید که چگونه می توانید در همین حالت بمانید، بهتر است که از کره بادام زمینی استفاده کنید؛ زیرا کره بادام زمینی بر کنترل میزان وزن تأثیر مستقیم دارد. البته باید بدانید که بادام زمنیی از مغزهای چرب و پر کالری است؛ اما اگر آن را به اندازه مصرف کنید، نه تنها چاق نمی شوید، بلکه وزن خود را ثابت نگه می دارید.

کاهش شاخص توده بدنی

برای این که بدانید که در چه وضعیت جسمی ای قرار دارید، باید ابتدا شاخص توده بدنی خود یا همان BMI را محاسبه نمایید. اگر شاخص توده بدنی شما بالا است، کره بادام زمینی به شما برای پایین آوردن آن به شما کمک می کند. بنابراین می توانید با کمک گرفتن از کره بادام زمینی، خیلی زود لاغر شوید.

سالم بودن کره بادام زمینی

سالم بودن کره بادام زمینی

کره بادام زمینی سرشار از چربی های غیر اشباع است و با هر قاشق غذا خوری از آن، 100 کالری وارد بدن می شود. وقتی که قصد کاهش وزن دارید، باید غذاهای سالم را جایگزین خوراکی های مضر کنید. خوراکی هایی که که ارزش غذایی بالایی ندارند و مقدار زیادی از چربی های ناسالم را درون خود جای داده اند، بر لاغری تأثیر مثبتی ندارند.

اما کره بادام زمینی بر خلاف این خوراکی ها، یک گزینه فوق العاده برای لاغری به شمار می رود. برای کاهش وزن، باید میزان کالری را کنترل کرد. اگر تحرک بدن شما بیشتر از میزان کالری که در روز دریافت می کنید نباشد، وزن کم نخواهید کرد. بنابراین باید به نوع و میزان سالم بودن خوراکی هایی که در زمان رژیم استفاده می شود، دقت کنید. کره بادام زمینی هم ارزش غذایی بالایی دارد و هم سرشار از چربی های سالم است؛ پس بهتر است که آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

روش مصرف کره بادام زمینی برای لاغری شکم

6 روش برای مصرف کره بادام زمینی به منظور کاهش وزن وجود دارد:

 1. کره بادام زمینی با شیر
 2. استفاده به عنوان چاشنی
 3. کره بادام زمینی به همراه کیک و شیرینی
 4. کره بادام زمینی به همراه میوه و سبزیجات
 5. اسموتی و کره بادام زمینی
 6. مخلوط کردن کره بادام زمینی به سایر خوراکی ها

در ادامه هر یک از این موارد را برایتان شرح می دهیم.

1. کره بادام زمینی با شیر

اولین روش، مخلوط کردن کره بادام زمینی با شیر است. یکی از بهترین راه ها به شمار می رود و معمولا کودکان و ورزشکاران هم از این مخلوط باور نکردنی استفاده می کنند. اگر می خواهید زودتر لاغر شوید، یک قاشق غذا خوری کره بادام زمینی را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و به همراه صبحانه خود بنوشید.

روش مصرف کره بادام زمینی برای لاغری شکم

2. استفاده به عنوان چاشنی

می توانید به جای محصولات مضر دیگر، برای مزه دار کردن گوشت و مرغ از کره بادام زمنیی استفاده کنید. از آن جایی که مرغ و گوشت هم مقدار زیادی پروتئین دارند، با مخلوط شدن با کره بادام زمینی یک وعده غذایی سالم و مفید برای لاغری را به وجود می آورند. استفاده از کره بادام زمینی به این شکل به تمامی افراد مخصوصا ورزشکاران توصیه می شود.

3. کره بادام زمینی به همراه کیک و شیرینی

یکی از وسیله های مورد نیاز کیک و شیرینی پختن، روغن است. معمولا از روغن های مضر برای این کار استفاده می کنند. شما می توانید به جای این روغن های مضر، کره بادام زمنیی را جایگزین آنها کنید تا نه تنها خوراکی سالم تری داشته باشید، بلکه شیرینی و کیکتان هم طعم بهتری نیز داشته باشد.

4. کره بادام زمینی به همراه میوه و سبزیجات

می توان از دیگر روش های مصرف کره بادام زمینی برای مخلوط کردن کره بادام زمینی به میوه و سبزیجات اشاره کرد. همان طور که یش از این بیان کردیم، کره بادام زمینی منبع پروتئین است؛ پس مخلوط کردن این همه پروتئین با مقدار زیادی ویتامین، می تواند یک وعده غذایی سالم را برای شما به ارمغان آورد. شاید طعم کره بادام زمینی را به همراه میوه و سبزیجات دوست نداشته باشید؛ پسی بهتر است ابتدا کمی از آن بچشید و سپس اقدام به درست کردن آن بکنید.

کره بادام زمینی به همراه میوه و سبزیجات

5. اسموتی و کره بادام زمینی

بسیاری از افراد در اول صبح ها، اسموتی میل می کنند؛ می توانید یک قاشق غذاخوری کره بادام زمنی را به اسموتی خود بیفزایید. بهتر می کنند که استفاده از این ترکیب، صبح ها تأثیر بهتر و فوق العاده تری بر کاهش وزن دارد.

6. مخلوط کردن کره بادام زمینی به سایر خوراکی ها

علاوه بر موارد ذکر شده، می توانید میزان کره بادام زمینی خود را به مواد خوراکی دیگر مخلوط کرده یا با آنها میل کنید؛ مثلا تخم مرغ، جو دو سرپرک، شیر موز، سوپ، مغزیجات، عسل و نان جو، ماست یونانی و دیگر موراد این چنینی. مخلوط کردن کره بادام زمینی به این خوراکی ها، علاوه بر مفید بودن، طعم خوبی نیز دارد.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، دانستیم که کره بادام زمینی برای لاغری مفید است. همان طور که می دانید، مارک های بسیاری از این رکه ها در بازار موجود هستند؛ توجه داشته باشید که قبل از خرید، حتما برچسب روی آن را مطالعه کنید؛ مواد غذایی که سرشار از چربی های مضر و شکر باشند، به هیچ عنوان در یک برنامه غذایی برای لاغری نمی توانند جای بگیرند.

برای اطمینان بیشتر، می توانید خودتام بادام زمینی را از خشکباری ها تهیه کنید و سپس کره آن را بگیرید. برخی از مغازه ها، دستگاهی که این کار را انجام می دهد را دارند. اگر شما هم تجربه ای از لاغری با کره بادام زمینی دارید، می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا