تاریخ امروز :بهمن 1, 1400
آشنایی با زالو درمانی برای اعصاب

آشنایی با زالو درمانی برای اعصاب

فواید زالو درمانی برای اعصاب چیست؟ زالو درمانی بهتر است یا حجامت؟ آیا زالو درمانی برای اعصاب در همه افراد به یک میزان تاثیر مثبت می‌گذارد؟

زالودرمانی بهتر از حجامت می‌باشد؛ زیرا، زالو قادر است خون را از اعماق بدن بمکد.

زالودرمانی برای بیماری‌های گوناگونی همچون جوش، لکه‌ها و نقطه‌های سیاه، دمل‌های صورت، بهبود علائم سرطان، بیماری‌های مرتبط با گردش خون و اعصاب مفید می‌باشد.

امروزه، از این روش، به دلیل خاصیت ضد انعقادی که دارد به عنوان یک ابزار جراحی در پیوندها استفاده می‌کنند.  هر زالو قادر است 5cc خون را در مرحله آن بمکد. در صورتی که خونریزی را قطع نکنید، خونریزی تا 150cc نیز ادامه می‌یابد.

طی تحقیقات انجام شده، بعد از زالودرمانی، چند عروق جدید در اطراف و حاشیه نیش زالو به وجود می‌آید که برای تخلیه عروقی این موضع مفید است.

بسیار مهم است که درمان با زالو زود قطع نشود و در دفعات بعدی به صورت جلسات منظم، نیز تکرار شود تا بیماری به طور کامل از بین برود. اثرات فارماكولوژیكی بزاق زالو می‌تواند به مدت 10ساعت یا بیشتر در محل زخم باقی بماند.

 

 

با زالودرمانی چه اختلالات عصبی را می‌توان درمان کرد؟

در زیر چند مورد از کاربردهای زالو درمانی برای اعصاب آورده شده است. با استفاده از زالو می‌توانید بیماری و اختلالات عصبی زیر را درمان کنید:

با زالودرمانی چه اختلالات عصبی را می‌توان درمان کرد؟

 1. انسفالوپاتی فشار خون بالا.
 2. بهبود علائم سکته مغزی.
 3. اختلالات اعصاب محیطی.
 4. پارزی( فلج ناقص عضلانی) و فشردگی عصب( Paresis and Nerve Compression)
 5. هماتوم و تورم بعد از سانحه.
 6. التهاب چربی زیر پوست.
 7. ترومبوز شریانی.
 8. ترومبوفلبیت رگ و ورید سطحی.
 9. اختلالات اعصاب محیطی.
 10. پارکینسون و آلزایمر.
 11. نورالژی( درد در مسیر عصب صورت، عصب سیاتک و عصب سه شاخه)
 12. فلج مغزی کودکان.
مقاله پیشنهادی : درمان بواسیر در طب سنتی

 

آیا از فواید زالو درمانی برای اعصاب اطلاع دارید؟

زالو درمانی برای اعصاب

مغز انسان مانند یک مرکز برای فرماندهی به کل بدن و تنظیم فعالیت‌های حسی و حرکتی بدن می‌باشد. عملکرد صحیح مناسب بدن، نیاز به خونرسانی کافی به بافت مغز است که توسط عروق مختلف انجام می‌شود.
در صورتی که به هردلیلی، خون رسانی به مغز با مشکل مواجه شود، عملکرد مغز با اختلال مواجه خواهد شد و باعث بروز علائمی مانند اختلال در تکلم، فلج صورت یا بدن، سرگیجه و اختلال در تعادل می‌شود.
زالو، نوعی کرم است که در محیط‌های مرطوب رشد می‌کند و با تغذیه از خون انسان زندگی می‌کند.
زالوها با گزش پوست انسان و مکیدن آن، به درمان بیماری‌ها کمک می‌کنند. اما، همانطور که می‌دانید، خون انسان به محض خارج شدن از بدن، لخته می‌شوند. به همین خاطر، زالوها به محض گزش پوست انسان، مقداری از بزاق خود را وارد بدن انسان می‌کنند و مانع از لخته خون می‌شوند.
بزاق زالو، علاوه بر خاصیت ضدانعقادی، حاوی مواد مختلف دیگر با خاصیت ضد التهابی، حل شوندگی لخته و ضددرد می‌باشد. به گونه‌ای که از آن در ساخت برخی از داروها استفاده می‌کنند.

هنگام انجام زالو درمانی برای اعصاب، عروق باز می‌شوند و سیستم دفاعی بدن تقویت می‌شود. از سوی دیگر، تاثیر نوروتوپیکال افکت (ترمیم عصب و پایانه‌های عصبی) بعد از زالودرمانی بهتر خواهد شد.

برای بهبود بیماری‌های ناشی از قطع عصب و ضایعات عصبی، می‌توان از زالودرمانی استفاده کرد. بزاق زالو موجب بازسازی عصب می‌شود.

زالو درمانی برای اعصاب چگونه انجام می‌شود؟

در این روش، چند عدد زالو را به مدت 20 تا 45 دقیقه بر روی پوست قرار می‌دهند. زالو‌ها با استفاده از دندان‌هایشان پوست را سوراخ می‌کنند و شروع به مکیدن خون می‌کنند.

امروزه بیش از 600 نوع زالو، شناسایی شده است که 15 نوع آن‌ها در پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این زالو‌ها، سمی می‌باشند و ممکن است باعث وارد شدن آسیب به سلامتی فرد شوند. به همین‌خاطر، لازم است که زالو درمانی برای اعصاب زیر نظر پزشک و یا فرد خبره انجام شود. بزاق زالو حاوی 3مواد اصلی است که این مواد باعث مهار خونریزی می‌شوند و همچنین، با باز کردن عروق، خونرسانی را در بافت‌ها افزایش می‌دهد.

زالو درمانی برای اعصاب چگونه انجام می‌شود؟

سه ماده اصلی ترشح شده از زالو به شرح زیر است:

 1. وازودیلاتوز ( جهت بهبود خونرسانی به بافت‌ها)
 2. بی‌حس کننده موضعی ( جهت کاهش درد)
 3. کالین و هیرودین ( حهت پیشگیری از لخته شدن خون)

زالوها با مکیدن خون آلوده و فاقد O۲ باعث رقیق شدن و تصفیه خون می‌شوند. در حقیقت زالوها به طور همزمان موجب تصفیه خون، کنترل عفونت‌ها، عملکرد بهتر سلول‌های دفاعی خون، تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها می‌شود.

مقاله پیشنهادی : خواص سماق در طب سنتی

 

عوارض احتمالی هنگام  زالودرمانی برای اعصاب

یکی از کم‌ عارضه‌ترین روش‌های درمانی، زالودرمانی است. اما با این حال، احتمال دارد بعد از بهره بردن از زالودرمانی برای اعصاب و بیماری‌های مربوطه، عوارض زیر بروز کنند:

 • خونریزی زیاد از محل قرار گرفتن زالو، به ویژه هنگامی که از تعداد زیادی زالو استفاده شده باشد، از شایع‌ترین عوارض این درمان است. برای مثال، هنگامی که به طور همزمان 20 زالو از شما تغذیه می‌کنند، احتمال دارد شما به کم‌خونی مبتلا شوید. بنابراین، بهتر است که در صورت حساس بودن بدن، از زالودرمانی استفاده نکنید.

نکته: مورد بالا برای افراد مبتلا به هموفیلی از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین خاطر، بهتر است که افراد مبتلا به کم‌خونی و یا بیماری‌های خونی هستند، قبل از انجام زالو درمانی برای اعصاب، به پزشک خود مراجعه کنند و به او اطلاع دهند.

 • قبل از انجام زالودرمانی برای اعصاب از تمیز و بهداشتی بودن زالوها مطمئن شوید؛ زیرا، برخی از زالوها در محیط آلوده رشد کرده‌اند و ممکن است موجب انتقال بیماری باکتریایی شود.
 • همیشه و در همه دوره‌ها، افراد غیر متخصصی وجود دارند که برای کسب سود و مزایا، بدون آگاهی و تجربه کافی، دست به استفاده از روش‌های درمانی می‌زنند. احتمال دارد که آن‌ها به طور اشتباهی از زالوهای درمانی و غیردرمانی استفاده کنند. افراد غیرمتخصص، تجربه کافی برای تشخیص زالوهای سمی از غیرسمی را ندارند. به همین خاطر، ممکن است باعث مرگ مراجعه‌کننده شوند.

چه افرادی نباید از زالو درمانی برای اعصاب استفاده کنند؟

چه افرادی نباید از زالو درمانی برای اعصاب استفاده کنند؟

 1. افراد مبتلا به بیماری‌های گوارشی: کاهش خون در افراد مبتلا به بیماری‌های گوارشی، بسیار مضر و خطرناک است. برای مثال، افرادی که مبتلا به یبوست، نفخ معده و امثال آن هستند، با انجام زالودرمانی و یا حجامت، ضعف معده آن‌ها تشدید می‌شود.
 2. افراد سرد مزاج: افراد سرد مزاج، به طور عادی بدن‌شان در مقابل آب، مواد خوراکی و هوا مقامتی ندارد. لذا به هیچ عنوان زالو درمانی برای اعصاب به آن‌ها توصیه نمی‌شود.
 3. افراد کم‌سن و سال و زنان باردار: تحت هیچ‌شرایطی افراد زیر 18 سال، زنان باردار و زنانی که در دوره شیردهی هستند، نباید به سمت زالودرمانی بروند.
مقاله پیشنهادی : درمان خشکی لب در طب سنتی

 

نکات مهم در زمان استفاده از زالو درمانی برای اعصاب

 1. ممکن است که دسته‌ای از افراد به زالو حساسیت داشته باشند.
 2. انجام زالو درمانی برای اعصاب در دوران قاعدگی، باعث کم‌خونی شدید می‌شود.
 3. افرادی که مبتلا به مشکلات و بیماری‌های خودایمنی هستند، نباید از زالودرمانی استفاده کنند.
 4. اگر فردی مبتلا به یک بیماری باشد که به واسطه آن، مشکل انعقاد خون پیدا کرده‌اند، قبل از انجام زالو درمانی باید با پزشک مشورت کنند.
اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *