تاریخ امروز :آبان 5, 1400

چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، مراکز واکنشی متعددی در گوش ها وجود دارد.هنگامی که این مراکز مربوط به گوش را فشار می دهیم،می کشیم و یا ماساژ می دهیم، آنها جریان حیاتبخشی را در تمام قسمت های بدن ایجاد می کنند.گوش ها،همانند دست ها و پاها،مراکز گوناگونی در ارتباط با تمام بدن دارند.
از آنجا که بین مراکز واکنشی موجود در گوش ها با سایر قسمت های بدن ارتباط وجود دارد،ماساژ مراکز حساس گوش می تواند به رفع بسیاری از علائم ناشی از کارکرد بد اندام ها کمک کند.

ماساژ گوش چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم 18 292x300

ماساژ گوش چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم 17 300x226

گوش و مراکز درمانی اطراف ان

گوش،عضو حساس و پیچیده ای است که صدها نقطه ی حساس(واکنشی) در اطراف آن وجود دارد.در دسترس بودن این نقاط،گوش را برای متخصصان طب سوزنی،ایده ال کرده است.اکنون،ما اموخته ایم که چگونه انگشتان را برای تحریک لین مراکز بازتابی حساس به کار ببریم.وقتی افراد دچازر سردرگمی آزار دهنده می شوند.به طور ناخواسته،گوش های خود را به ویژه در قسمت نرمه های گوش می پیچانند،می کشند و نیشگون می گیرند.بنابراین،افراد به طور غریزی،با این روش درمانی شگفت انگیز را ابداع کرده اند.زیرا از انجا که صدها مرکز بازتابی در گوش ها وجود دارد،تقریبا مشخص کردن تمامی آنها غیر ممکن است.بنابراین،اجازه بدهید تمریناتی را انجام بدهیم که در حد امکان،تعداد زیادی ار آنها را تحریک کند.
انگشتان خود را پشت گوش ها جای دهید و لاله ی گوش رابه سمت جلو بخوابانید،به طوری که روی دیواره ی کناری سر قرار بگیرد.گوش را با انگشتان سوم،چهارم و پنجم خود نگهدارید،با انگشت اشاره،روی گوش ضربه بزنید،به طوری که صدای طبل بشنوید.این عمل را 5بار تکرار کنید.زیرا باعث تحریک کیسه ی صفرا می شود.اکنون،دست پیاله کرده ی خود را روی یک گوش قرار دهید و با دست دیگر به آرامی روی آن ضربه ای بزنید تا صدای صدف به گوشتان برسد.
این عمل به تحریک کلیه ها و اعضاء رئیسه دمای بدن کمک می کند.

تشخیص بیماری با معاینه گوش ها

پژوهشگران امور پزشکی به ما می گویند که می توان با مشاهده تغییر حرارت و حساسیت گوش،به تشخیص درد و بیماری در سایر نقاط بدن پرداخت گفته می شود میزان تشخیص دقیق بیماری از طریق گوش بسیار بالاست،به طوری که یک متخصص می تواند تا 90 درصد موارد،به تشخیص دقیق بیماری دست یابد .وقتی قسمت های خاص بدن تحریک می شوند،تغییرات گوناگونی در نقاط معینی از گوش روی می دهد.فشار مراکز حساس واکنشی بر روی نقاط خاصی از گوش،در جایی که تقریبا نتایج فوری حاصل می شود،به نمایش گذاشته است.
با استفاده از فشار مراکز خاص روی گوش می توانید به تسکین دردهای ناشی از اختلال کار سایر قسمت های بدن بپردازید.تصویر زیرا ملاحضه کنید.چون گوش منطقه ی کوچکی حاوی مراکز واکنشی بسیاری است،حتما باید از روش های فشار و لمس استاده کنید.احتمالا با ناخن های انگشتان یا گیره های مخصوص فشار ایجاد کنید.
در صورتی که نقطه ای از بدنتان دردناک باشد،آن را مالش بدهید تا تسکین پیدا کنید(حتی اگر محل دقیق ناراحتی را در بدن خود ندانید)
اگر نقطه ی معینی از گوش ،هنگام لمس دردناک باشد،بدین معناست که در قسمتی از بدن عارضه ای وجود دارد که برای گوش پیغام می فرستد. بعضی از مجاری مذکور می شوید.اگر می خواهید بر مشکلات جسمانی خود غلبه کنید،به یاد داشته باشید که همراه با سایر مراکز واکنشی،کانون های حساس گوش را نیز کنترل کنید.

از این قسمت می توانید نحوه تحریک کردن مراکز حساس واکنشی روی گوش را ملاحضه کنید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *