پوستزیبایی

نحوه برداشتن خال با لیزر | فواید و عوارض آن

اگر شما هم در صورت خود خال دارید، به احتمال زیاد به دنبال راهی برای برداشتن آن هستید. نه تنها در صورت، خال ها می توانند در بخش های مختلف بدن به وجود بیایند. یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید برای همیشه از شر آنها خلاص شوید، برداشتن خال با لیزر است که در این مقاله، به طور کامل درباره این مسئله صحبت می کنیم. بهتر است قبل از استفاده از این روش، حتما اطلاعات کافی درباره آن به دست بیاورید تا بعد از لیزر برای برداشتن خال، مشکلی برای شما پیش نیاید.

برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

در حال حاضر با پیشرفت علم و فناوری، روش های متنوعی برای درمان هر نوع عارضه پوستی به وجود آمده اند. به عنوان مثال، اگر شما در هر بخش از بدن و صورت خود خال داشته باشید، می توانید با مراجعه به یک پزشک متخصص، از او بخواهید که با استفاده از لیزر آن را از بین ببرد. نکته جالب توجه درباره این روش، این است که نیازی به انجام هیچ گونه جراحی و بیهوشی ندارد. به علاوه، بدون این که کوچک ترین برشی در بدن شما به وجود بیاید، از بین خواهد رفت.

اگرچه در گذشته هم از لیزر برای موارد مختلف استفاده می شد، اما متخصصان و پزشکان به تازگی دریافته اند که لیزر می تواند گزینه مناسبی برای برداشتن خال باشد. از این رو، این روش به تازگی مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی از افراد برای برداشتن خال صورت با لیزر اقدام می کنند.

برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

در این روش، پزشک متخصص با استفاده از لیزر CO2، خال شما را بدون هیچ گونه جراحی و برشی از بین می برد. نهایت زمانی که شاید برای برداشتن خال با لیزر بخواهید صرف کنید، بین 20 تا 30 دقیقه است بعد از گذشت این بازه زمانی، می توانید خیلی راحت به انجام کارهای روزمره خود بپردازید.

از آنجا که این روش هیچ گونه جراحی ندارد، بیشتر افراد از آن برای از بین بردن خال بخش های حساس بدن و صورت خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر در نواحی اطراف پلک ها، بینی و یا صورت خود خال بزرگی دارید، مطمئن باشید که برداشتن خال با لیزر می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

فواید برداشتن خال با لیزر

بعد از اینکه با نحوه برداشتن خال با لیزر آشنا شدید، به احتمال زیاد متوجه شدید ک یکی از اصلی ترین فواید آن، غیر تهاجمی بودن آن است. در ادامه، سایر فواید برداشتن خال با لیزر را به اختصار نام می بریم.

غیر تهاجمی بودن

غیر تهاجمی بودن

در حالی که شما برای روش های دیگر برداشتن خال باید هم زمان زیادی صرف کنید و هم دوره نقاهت طولانی را بگذرانید، این موضوع درباره برداشتن خال با لیزر به هیچ عنوان صدق نمی کند و شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، از شر خال های صورت و یا بخش های بدن خود خلاص شوید.

نماندن جای زخم با روش لیزر خال

در صورتی که به سراغ یک پزشک متخصص و مجرب برای برداشتن خال با لیزر بروید، می توانید مطمئن باشید که به هیچ عنوان جای زخم آن نخواهد ماند. این موضوع برای افرادی که در صورت خود خال های متعددی دارند، اهمیت خیلی بیشتری دارد.

هزینه مقرون به صرفه

اگر بخواهید از روش های جراحی برای از بین بردن خال خود استفاده کنید، ملزم به پرداخت هزینه نسبتا زیادی هستید. این در حالی است که اگر از روش برداشتن خال با لیزر استفاده کنید، نیازی به پرداخت هزینه های زیاد نخواهید داشت.

مدت زمان کوتاه

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که برداشتن خال با لیزر در مدت زمان خیلی سریعی انجام می شود و خیلی راحت می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید. اگر پزشک مورد نظر شما تخصص کافی در این زمینه داشته باشد، این کار را نهایتا در 30 دقیقه انجام خواهد داد.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر

گفتیم که برداشتن خال صورت با لیزر نیازی به گذراندن دوره نقاهت خاصی ندارد، اما باید بدانید که رعایت برخی مراقبت ها و توجه به توصیه های پزشکی، می تواند کمک زیادی به شما کمک کند تا در مدت زمان سریع تری، پوستی صاف و یکدست داشته باشید. در این بخش، برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر را نام می بریم.

  • رعایت مسائل بهداشتی
  • مرطوب نگه داشتن ناحیه تحت درمان با استفاده از کرم های مرطوب کننده
  • دست زدن به ناحیه تحت درمان
  • قرار دادن پانسمان روی خال به مدت یک الی دو روز
  • قرار گرفتن در معرض آب به مدت دو روز
  • استفاده از کرم ضدآفتاب بعد از لیزر به مدت دو روز تا 6 ماه
  • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید
  • پرهیز از انجام حرکات کششی که موجب ایجاد کشش یا فشار در خال می شوند.

در این مقاله با بهترین مرکز لیزر سعادت آباد آشنا شوید

مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر چه عوارضی دارد؟

هر کسی که بخواهد از هر روش زیبایی استفاده کند، باید اطلاعات کاملی درباره عوارض آن هم داشته باشد تا بتواند خودش را برای این عمل آماده کنند. از این رو، به نظر شما عوارض برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

از آنجا که این روش کاملا غیر تهاجمی است و در مدت زمان سریعی انجام می شود، عوارض بسیار کمی دارد. به عبارت دیگر، می توان گفت که لیزر یکی از بهترین روش برای برداشتن خال صورت در نظر گرفته می شود. زیرا در این روش، هیچ گونه التهاب و دردی احساس نخواهید کرد و بعد از نهایتا بین 1 تا 2 روز، تمام اثرات آن از بین خواهد رفت.

تنها نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید، توصیه های پزشکتان است. فقط کافی است که به سراغ یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه بروید و مطمئن باشید که خال صورت و بخش های دیگر بدن شما را برای همیشه و بدون هیچ گونه دردی از بین خواهد برد.

در صورتی به دنبال پزشک متخصص هستید به مقاله بهترین دکتر برداشتن خال در تهران مراجعه نمایید .

زمان بهبودی بیمار پس از برداشتن خال با لیزر

اگر کمی با دقت مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر را مطالعه کرده باشید، به احتمال زیاد متوجه شدید که مدت زمان بهبودی این عمل هم بسیار کوتاه است و شما می توانید بعد از چند روز، خیلی راحت به نتیجه مد نظر خود دست پیدا کنید. اما به طور کلی، این مسئله تا حد خیلی زیادی به شرایط جسمانی خود فرد هم بستگی دارد. اگر بدن خیلی حساسی داشته باشید، ممکن است مدت زمان بهبودی بعد از برداشتن خال با لیزر برای شما نهایتا چند هفته به طول بیانجامد.

زمان بهبودی بیمار پس از برداشتن خال با لیزر

آیا برداشتن خال با لیزر درد دارد؟

در بخش های قبل به اختصار گفتیم که برداشتن خال با لیزر هیچ گونه دردی ندارد و شما می توانید مطمئن باشید که بدون احساس درد و وجود هرگونه التهاب، برای همیشه از شر خال های بدن خود خلاص خواهید شد. پس اگر به دنبال یک روش بدون درد و راحت برای برداشتن خال های صورت خود هستید، بدون شک لیزر می تواند بهترین گزینه باشد.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در مشهد را بشناسید

آیا برداشتن خال با لیزر مضر است؟

زمانی که درباره نحوه برداشتن خال با لیزر صحبت می کنیم، ممکن است هنوز هم برخی از افراد فکر کنند که این عمل برای بدن ضرر دارد. این در حالی است که باید به شما این اطمینان را بدهیم که لیزر برای برداشتن خال هیچ گونه ضرری ندارد و به هیچ عنوان بدن شما را تهدید نخواهد کرد.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره برداشتن خال با لیزر به دست آوردید. همان طور که گفتیم، فواید برداشتن خال با لیزر آنقدر زیاد است که به احتمال زیاد، همه افراد وسوسه شوند از این روش برای از بین بردن خال های بدن خود استفاده کنند.

پس اگر شما هم به دنبال یک روش بدون درد برای برداشتن خال های صورت و بدن خود هستید، مطمئن باشید که لیزر می تواند یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای شما باشد. اگر شما هم تاکنون از این روش برای برداشتن خال صورت و بدن خود استفاده کرده اید، می توانید تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا