تاریخ امروز :اردیبهشت 29, 1401

ماساژ دادن دست

ماساژ دادن دست

ماساژ دادن دست ، ماساژ یکی از بهترین شیوه ها برای ایجاد بهبود در جریان گردش خون در اندامها و اعضای بدن است. ماساژ عمومی می‌تواند جریان گردش خون را در تمامی بدن تقویت کند و ماساژ موضعی در عضوی خاص مانند دست ها می تواند تمام انرژی و قوای بدن را معطوف به یک نقطه کرد. دریافت ماساژ دست با روغن علاوه بر آنکه به بهبود جریان گردش خون و غذا رسانی به سلول ها کمک می کنند، موجب تامین رطوبت مورد نیاز سلول های پوستی در این ناحیه شده و همچنین تاثیر زیادی در خوش فرمی و زیبایی دست و انگشتان هم خواهد داشت.

عضلات ساعد را آماده کنید

برای شروع ماساژ دست بهترین روش آن است که یک حوله تمیز را زیر بازو و آرنج ماساژ گیرنده قرار دهید تا در وضعیت مناسبی بتوانید به ارائه ماساژ به ناحیه ساعد و دست او بپردازید. سپس کف دست فرد را در دست بگیرید به‌گونه‌ای که بتوانید از آن به عنوان یک تکیه گاه استفاده کنید. دست دیگر خود را به مقدار اندکی روغن آغشته کرده و از پایین آرنج تا مچ دست او را به آرامی ماساژ دهید. مرحله لازم نیست فشار زیادی به ماهیچه ها وارد کنید تنها کافی است با فشار اندکی ماهیچه های ساعد را لمس کرده و آنها را آماده دریافت ماساژ کنید. حرکت دست از آرنج به سمت مچ دست باشد.

مقاله پییشنهادی : درمان میگرن

عضلات را نیشگون بگیرید

پس از آماده شدن عضلات ساعد دست و پس از آن که ا پوست این ناحیه با روغن زیتون مطمئن شدید می توانید مرحله بعدی ماساژ را آغاز کنید. این کار کافی است عضله ساعد را با نیشگون های خفیف و نیشگون های ضعیف بین دو انگشت اشاره و شصت بفشارید. این کار ماهیچه کمک می کند تا بخش زیادی از تنش و خستگی را در خود انباشته کرده، رها کند. این حرکت را در تمامی قسمت ها روی ساعد و زیر ساعد و بر تمامی بخش‌های ماهیچه این ناحیه تکرار کنید

مچ دست را گرم کنید

در این مرحله با کمک هر دو دست ناحیه مچ دست را در بر بگیرید. ترتیب که انگشتانش است روی مچ قرار بگیرند و چهار انگشت دیگر زیر مچ دست جای بگیرند. هر دو انگشت شست یکی پس از دیگری با حرکت های کوتاه و فشارهای خفیف ناحیه مچ را ماساژ دهد. برای ماساژ باید از یکی، دوبند بالاتر از مچ دست این حرکت ها را آغاز کنید و آن ها را تا پشت دست ماساژ گیرنده ادامه دهید. فشار شست ها در دوره های سوم به بعد کمی بیشتر شده و روند افزایشی به خود می‌گیرند. تنها باید مراقب باشید که میزان فشار نباید به حدی باشد که رنگ ماساژ گیرنده تغییر کند یا موجب آزار او شود.

پشت دست را فراموش نکنید

یکی از مهمترین بخش ها که به زیبایی دست کمک می کند و در عین حال تاثیر زیادی در تخلیه بارهای عصبی و تنش های کاری دارد ناحیه پشت دست است. برای ماساژ این بخش کف دست ماساژ گیرنده را با کمک هر دو دست نگه دارید و سپس به کمک انگشتان شست هر دو دست ،پشت دستش را به آرامی ماساژ دهید.برای این منظور به مقدار اندکی روغن زیتون نیاز دارید. در این مرحله با حرکت هایی از سمت مچ به سمت انگشتان دست به تخلیه انرژی های منفی کمک کنید. این ماساژ در عین حال که موجب ریلکسی می‌شود، به فرم گرفتن عضلات این ناحیه نیز بسیار کمک می‌کند و حتی پوست دست را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

پشت دست

تک تک انگشتان را ماساژ دهید

برای ماساژ انگشتان لازم است اندکی کف هر دو دست را به روغن آغشته کنید و سپس دست ماساژ گیرنده را با یک دست نگه دارید و با دست دیگر انگشت دست او را ماساژ دهید. برای ارائه این ماساژ کافی است با کمک انگشت اشاره و انگشت شست خود، انگشت دست ماساژ گیرنده را از بند سوم به سمت سر انگشتان دست با فشار میان هدایت کنید. این ماساژ را برای تمامی انگشتان چند بار تکرار کنید. هر بار که احساس می کنید به روغن احتیاج دارید. سر انگشتان تان را به روغن زیتون آغشته کرده و سپس ماساژ را دنبال کنید.

کف دست را ۳ دقیقه ماساژ دهید

در این مرحله دست بیمار را بچرخانید و برای ماساژ کف دست او سر انگشتان تان را به روغن آغشته کنید. برای ماساژ از انگشت شست هر دو دست کمک بگیرید و خط های ریز و دورانی عضلات ناحیه کف دست از زیر انگشتان تان تا مچ را به آرامی ماساژ دهید. در این بخش ماساژ را در امتداد انگشتان دست روی کف دست ماساژ گیرنده ادامه دهید و این ماساژ را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه روی تمامی عضلات کف دست تکرار کنید.

کف دست

نکته

ماساژ دادن دست که از ناحیه ساعد تا سر انگشتان دست را در بر میگیرد خواص درمانی مفیدی به همراه دارد. این ماساژ علاوه بر تسکین فشارهای عصبی، تنش‌های روزانه ناشی از کار و تخلیه استرس از بدن به افراد کمک می کند تا زیبایی دستان خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند. در حقیقت این ماساژ علاوه بر آن که به ایجاد آرامش و ریلکسی در فرد کمک می کند دستانی زیبا نیز هدیه می کند.
درمانگران ماساژ درمانی و متخصصان رفلکسوتراپی ماساژ کف دست را بهترین ماساژها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها می دانند و بر این باورند، با ماساژ کف دست که محل عبور مردین های اندامهای درونی بدن است می‌توانیم به افزایش توان و ایمنی اندامهای درونی بدن کمک کنیم.

اندام ها را از کف دستتان درمان کنید

اگر از راز هجده و هشتادو یکی یک کف دست همه مان نوشته شده است با خبر باشیم از مچ دست تا نوک انگشتان هر دو دست با عملکرد یکی از اندام‌های بدن مرتبط است.
کف هر دو دست را به سمت خودتان برگردانید با ماساژ نوک چهار انگشت سر، مغز و سینوسها عملکرد بهتری خواهند داشت. با ماساژ نوک انگشتان دست عملکرد غده هیپوتالاموس مغز و غده صنوبری نیز بهتر خواهد شد.
برجستگی پایین شست دست، حدفاصل انتهای شست تا سر مچ همگی محل استقرار اعصاب مرتبط بین ستون فقرات و کف دست است. بنابراین با ماساژ این بخش مشکلات ستون فقرات تا حد زیادی برطرف خواهد شد.
در همان حالتی که دست هایتان را مقابل صورتتان گرفته اید به دست راستتان نگاه کنید در سمت چپ دست راست برجستگی کوچکی زیر بند آخر می بینید که با ماساژ این بخش میتوانید به مشکلات کبدی کمک کنید

شمای نقاط دست

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *