سلامت جنسی

عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی

واریکوسل یکی از مهم ترین بیماری های مزمنی است که شاید برای هر کسی به وجود بیاید. با این حال، باید اطلاعات کاملی درباره عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی داشته باشید تا بتوانید بعد از مشاهده هرگونه علائم، در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید. زیرا این بیماری می تواند تاثیر زیادی در رابطه زناشویی داشته باشد و بهتر است هرچه سریع تر درمان شود. پس اگر شما هم احساس کردید به بیماری واریکوسل مبتلا هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که تاثیر واریکوسل در رابطه زناشویی چگونه است.

بهترین دکتر واریکوسل در تهران – لیست 10 تایی سال 1402

واریکوسل چیست؟

قبل از اینکه تاثیر واریکوسل در رابطه زناشویی را توضیح دهیم، خوب است بدانید که اصلا این بیماری چیست و چرا به وجود می آید؟ برای پاسخ، باید بگوییم که واریکوسل در واقع به رگ های واریسی گفته می شود که در کیسه بیضه آقایان به وجود می آید. با توجه به این موضوع، می توان متوجه شد که این بیماری فقط در مردان به وجود می آید و در نتیجه، ممکن است بیماری ها و ناهنجاری هایی در ناحیه بیضه آقایان دیده شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دلیل خیلی از ناباروری ها در میان زوج ها، وجود بیماری واریکوسل در آقایان است. به همین دلیل هم به هیچ عنوان نباید این بیماری را دست کم گرفت و باید در سریع ترین زمان ممکن، برای درمان آن اقدام کرد.

در حال حاضر، هنوز علت خاصی برای بروز این بیماری مشخص نشده است. اما به طور کلی، به نظر می رسد که یکی از مهم ترین دلایل آن، گشاد شدن غیر طبیعی رگ های خونی در ناحیه بیضه آقایان باشد. به احتمال زیاد شما هم چیزهایی درباره رگ های واریس در ناحیه پا شنیده اید.

بهترین و سریع ترین روش برای درمان زگیل تناسلی چیست؟

واریکوسل چیست؟

حالا فرض کنید که همین رگ ها در ناحیه بیضه آقایان گشاد شوند. در حالت عادی، رگ هایی که در ناحیه بیضه آقایان وجود دارند، خون را از این قسمت به قلب می فرستند. این در حالی است که اگر فرد به واریکوسل مبتلا شود، این کار انجام نمی شود و خون در ناحیه بیضه آقایان جمع می شود. در نتیجه این امر، افزایش تجمع خون در این ناحیه موجب می شود که قسمت بیضه آقایان حالتی متورم و ملتهب به خود بگیرد.

عوارض واریکوسل در صورت درمان نشدن

نکته مهمی که درباره واریکوسل باید بدانید، این است که خیلی از آقایان گفته اند که بروز این بیماری را بیشتر در بیضه سمت چپ خود احساس کرده اند. در نتیجه، این امر می تواند تاثیر بسیار زیادی در کوچک شدن اندازه بیضه یا آتروفی داشته باشد. در صورتی که این بیماری درمان نشود، عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی نیز مشهود خواهد شد.

در صورت درمان نشدن واریکوسل، ممکن است به مرور زمان، دریچه رگ ها برای انتقال خون به صورت طبیعی باز و بسته نشود و در نتیجه، خون زیادی در ناحیه بیضه سمت چپ جمع شود. با تجمع خون در ناحیه بیضه، کوچک شدن اندازه آن اتفاق می افتد.

یکی دیگر از عوارض مهمی که در صورت درمان نشدن واریکوسل آقایان با آن مواجه می شوند، ناباروری است. این نمونه از عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی بسیار اهمیت دارد و می تواند تأثیر بسیار مخربی بر روی کیفیت و حرکت اسپرم بگذارد. علاوه بر این، مردانی که به بیماری واریکوسل هستند، تعداد اسپرم کمتری تولید می کنند.

برای افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان چه کنیم؟

عوارض واریکوسل در صورت درمان نشدن

همچنین باید بدانید که مردانی که به واریکوسل مبتلا می شوند، بدنشان میزان تستسترون کمتری هم تولید می کند. بر اساس اطلاعات و تحقیقات پزشکان، این وضعیت بیشتر به خاطر این است که سلول های تولید کننده تستسترون، مشکل دارند. در نتیجه، کسانی که برای درمان واریکوسل به پزشک مراجعه می کنند، میزان تستسترون بیشتری می کنند تا بدن آنها بتواند به حالت طبیعی بازگردد.

واریکوسل چگونه باعث ناباروری می گردد؟

همان طور که تاکنون متوجه شدید، ناباروری یکی از مهم ترین و جدیدترین عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی است. اما به نظر شما چگونه این بیماری موجب می شود که مرد به ناباروری مبتلا شود؟ به طور کلی، واریکوسل ناحیه بیضه مردان را تحت شعاع قرار می دهد و با تجمع خون در این ناحیه، بیضه افراد ضعیف می شود. در نتیجه، خون رسانی در این ناحیه نیز با مشکل مواجه می شود و تمام این موارد، منجر به بروز اختلال در تولید اسپرم و عملکرد بیضه می شود.

همچنین در ابتدای این مقاله به اختصار گفتیم که واریکوسل می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت و تعداد اسپرم های مردان بگذارد. به همین دلیل هم اگر مردان اسپرم های قدرتمندی تولید نکند، نابارور خواهند شد. علاوه بر این، یکی دیگر از مهم ترین عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی که می تواند تاثیر زیادی در زندگی مشترک داشته باشد، این است که شاید این بیماری موجب اختلال در فعالیت های جنسی مردان شود.

در این مقاله با مهم ترین راه های انتقال ایدز و پیش‌گیری از آن آشنا شوید

واریکوسل چگونه باعث ناباروری می گردد؟

دلیل این موضوع هم این است که با گذشت مدت زمان قابل توجهی، توانایی بیضه در تولید هورمون تستسترون کاهش پیدا می کند و در نتیجه، انرژی عضلانی بدن مردان نیز کمتر می شود و نمی تواند در رابطه زناشویی خود مانند قبل عمل کند.

عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی

بر اساس اطلاعاتی که تاکنون به دست آوردید، به احتمال زیاد متوجه تاثیر واریکوسل در رابطه زناشویی شدید. همان طور که تاکنون گفتیم، این بیماری می تواند بر ناباروری و روابط زناشویی تاثیر بسیار زیادی بگذارد. به همین دلیل هم باید به محض مشاهده علائم آن، خیلی سریع به سراغ روشی برای درمان این بیماری بروید.

در صورتی که به این بیماری مبتلا باشید و در مدت زمان سریع آن را درمان نکنید ممکن است مشکلات بیشتری برای شما به وجود بیایند. در این بخش، برخی دیگر از عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی را نام می بریم که نشان می دهند عدم درمان این بیماری تا چه حد می تواند بر زندگی شما تاثیر مخرب وارد کند.

  • ناباروری: از آنجا که واریکوسل موجب کاهش تعداد و کیفیت اسپرم ها می شود، بسیار احتمال دارد که فرد مبتلا به این بیماری، دچار ناباروری شود.
  • کاهش میزان تستسترون: هورمون تستسترون یکی از مهم ترین هورمون های مردان به شمار می رود که باید حجم مشخصی از آن در بدن آقایان وجود داشته باشد. اکنون اگر فردی به بیماری واریکوسل متر باشد، توانایی تولید این میزان از تستسترون را نخواهد داشت. در نتیجه، ممکن است آنها علاوه بر عوارض دیگر، اختلالاتی مانند افسردگی و کمبود انگیزه را نیز تجربه کنند.
  • عملکرد نامناسب در رابطه زناشویی: مردانی که به واریکوسل مبتلا هستند، دچار نقص و اختلال در حرکت های عضلانی خود می شوند و این امر می تواند در رابطه زناشویی آنها تا حد زیادی تأثیرگذار باشد.

پیشنهاد لنداسپا : 16 راز برای داشتن رابطه زناشویی موفق در زندگی چیست؟

عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی
  • کوچک شدن بیضه: بعد از ابتلا به واریکوسل، بیضه مردان تا حد زیادی کوچک می شود که دلیل این موضوع هم تجمع خون در این ناحیه است.
  • کاهش اعتماد به نفس: طبیعتا زمانی که شخصی در رابطه زناشویی خود عملکرد مناسبی نداشته باشد و احتمال ناباروری و هم وجود داشته باشد، اعتماد به نفس کمی پیدا می کند. از طرف دیگر، این مورد که یکی از مهم ترین عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی است، می تواند در زندگی مشترک ما تاثیر بگذارد.
  • عرق کردن ناگهانی: به طور کلی، زمانی که بدن شما به شیوه طبیعی کار نمی کند، اختلالاتی در آن به وجود می آید و ممکن است تمام بخش های دیگر بدن نیز درگیر شوند. هنگامی که بدن مردان توانایی تولید میزان مشخصی از تستسترون و اسپرم را ندارد، ممکن است بیش از اندازه عرق کنند و یا صورت آنها خیلی زیاد برافروخته شود.
  • کاهش توانایی برای انجام کارهای روزمره: در صورتی که واریکوسل در مدت زمان سریعی درمان نشود، می تواند به تمام کارهای روزمره شما اختلال وارد کند. بدین صورت که با ابتلا به این بیماری، بدن شما توانایی کافی برای انجام فعالیت های روزمره را نخواهد داشت. دلیل این موضوع هم این است که ابتلا به واریکوسل موجب می شود که عضلات شما نیز درگیر شوند.
  • بد اخلاقی: شاید بتوان گفت یکی از ساده ترین عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی که ممکن است تا حدودی روی طرفین تاثیر بگذارد، بد اخلاقی است. زمانی که افراد به این بیماری مبتلا می شوند، حوصله انجام هر کاری را ندارند و شاید با کوچک ترین بحث، عصبانی شوند.
تاثیر واریکوسل در رابطه زناشویی

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره عوارض واریکوسل در رابطه زناشویی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، تاثیر واریکوسل در رابطه زناشویی بسیار زیاد است و حتی ممکن است منجر به ناباروری مرد هم شود. به همین دلیل هم در صورت مشاهده علائم این بیماری و هر گونه احساس درد در ناحیه بیضه، هر چه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید. فراموش نکنید که آسیب به بیضه می تواند تاثیرات مخربی بر زندگی شما بگذارد. به همین دلیل هم به هیچ عنوان این بیماری را ساده در نظر نگیرید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا