سلامت

بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز کیست؟ | لیست 10 تایی

بیماری های گوارشی می توانند اختلال بسیار زیادی در زندگی شما ایجاد کنند. به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم به محض مشاهده هرگونه علائم این بیماری، به فکر درمان باشید. ممکن است خیلی از افراد در ابتدا فکر کنند که بعد از مشاهده علائم بیماری های گوارشی، می توانند با استفاده از روش های خانگی آن را درمان کنند. در حالی که اگر در زمان درست آن را درمان نکنید، ممکن است قسمت های دیگر بدن شما را با مشکل مواجه کند. در این مقاله، می توانید فهرست کاملی از بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز را مشاهده کنید که تخصص زیادی در این زمینه دارند.

شاخه تخصص گوارش اهمیت بسیار زیادی در پزشکی دارد و به همین دلیل هم پزشکانی در این حوزه فعالیت می کنند که دانش تخصصی فوق العاده ای در این زمینه کسب کرده اند. این پزشکان به شما کمک می کنند تا هرگونه بیماری مربوط به گوارش دارید را درمان کنید. پس فقط کافی است که به فکر یک پزشک قابل اعتماد و مجرب در شهر خود باشید. در این مقاله، ما چند تن از بهترین فوق تخصصان حوزه گوارش در شهر تبریز را به شما معرفی می کنیم. پس اگر در تبریز زندگی می کنید، حتما تا پایان این مقاله از با همراه ما باشید.

لیست 10 تایی از بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز

لیست 10 تایی از بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز

در شهر تبریز پزشکان بسیار زیادی در حوزه تخصص گوارش فعالیت می کنند که شاید انتخاب را برای خیلی از شما سخت کنند. در این شرایط، مراجعه به یک پزشک مجرب و متخصص در زمینه گوارش اهمیت بسیار زیادی دارد. این پزشکان به شما کمک می کنند تا در زمان کوتاهی درمان شده و درد خیلی زیادی احساس نکنید. در این قسمت، می توانید 10 نفر از بهترین فوق تخصصان گوارش در تبریز را مشاهده کنید که طرفداران بسیار زیادی در این شهر دارند.

1. دکتر سید محمد بقایی اسکویی

اولین پزشکی که به عنوان بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز شناخته می شوند، دکتر سید محمد بقایی اسکویی هستند. این پزشک متخصص دارای فوق تخصص گوارش و کبد بوده و می توانند برای درمان انواع بیماری های این حوزه کمک بسیار زیادی به شما کنند. پس اگر هرگونه احساس درد در نواحی معده و کبد خود داشتید، فقط کافی است که به مطب این پزشک حاذق مراجعه کنید. ایشان با استفاده از روش های کاملا جدید و مدرن، به بهترین شکل ممکن بیماری شما را تشخیص داده و از بهترین روش ها برای درمان آن استفاده می کنند.

2. دکتر کمال بوستانی

یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده ما دکتر کمال بوستانی را به عنوان بهترین فوق تخصص گوارش تبریز به شما معرفی کنیم، اخلاق فوق العاده حرفه ای ایشان است. دکتر بوستانی با صبر کامل شما را معاینه کرده و با استفاده از به روزترین روش های جهان، از روش های درمانی مختلفی استفاده می کنند.

دکتر کمال بوستانی

در این مقاله با چند فوق تخصص گوارش مشهد آشنا شوید

ایشان دارای مدرک بورد فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان بوده و همچنین داروی تکمیلی ERCP و اندوسونوگرافی را با امتیاز بسیار بالا گذرانده اند. سابقه موفقیت آمیز دکتر بوستانی، یکی دیگر از مزایای مراجعه به ایشان است.

3. دکتر ناصر حاجوی

شما می توانید برای درمان بیماری های گوارش و کبد خود به مطب دکتر ناصر حاجوی مراجعه کنید. دکتر حاجوی با به همراه داشتن مدرک فوق تخصص گوارش و کبد و اندوسکوپی، یکی از بهترین گزینه ها برای درمان بیماری های گوارشی و معده به شمار می روند. ایشان چندین سال است که در زمینه تخصص گوارش و کبد فعالیت می کنند و تاکنون توانسته اند رضایت بسیاری از مراجعه کنندگان خود را به دست بیاورند. پس اگر بیماری های مرتبط با این موضوع دارید، می توانید با مراجعه به دکتر حاجوی درمان شوید.

4. دکتر سید محمد حسین صومی

دکتر سید محمد حسین صومی نیز به عنوان بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز به شمار می روند که تاکنون تجربه بسیار موفقیت آمیزی در این زمینه از خود نشان داده اند. پس اگر هر یک از بخش های دستگاه گوارش شما مانند معده یا روده دچار مشکل شد، می توانید به مطب دکتر صومی مراجعه کنید. ایشان با استفاده از روش های کاملا جدید شما را تحت درمان قرار داده و می توانید سلامتی خود را بازگردانید.

5. دکتر رزیتا علیزاده شالچی

ما از این جهت دکتر رزیتا علیزاده شالچی را در لیست بهترین متخصص گوارش در تبریز قرار داده ایم که ایشان از نظر دانش تخصصی، فوق العاده پربار هستند. به علاوه، دکتر علیزاده شالچی تجارب موفقیت آمیزی از خود به جای گذاشته اند و شما می توانید برای درمان انواع بیماری های گوارش و کبد و معده، به مطب ایشان بروید. دکتر علیزاده شالچی دارای مدرک فوق تخصص گوارش کبد و آندوسکوپی هستند و ایشان دوره تکمیلی گوارش خود را از کانادا دریافت کرده اند.

6. دکتر یوسف بافندهتیز

دکتر یوسف بافندهتیز

اگر سری به اینترنت و وب سایت های مختلف بزنید، متوجه خواهید شد که تا چه حد مراجعه کنندگان دکتر یوسف بافندهتیز از ایشان رضایت دارند. دکتر بافندهتیز دارای مدرک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان بوده و همچنین می توانند در زمینه تخصص داخلی نیز فعالیت بسیار خوبی داشته باشند. ایشان سابقه بسیار طولانی در زمینه درمان بیماری های گوارش و کبد دارند و به شما کمک می کنند تا به بهترین شکل ممکن درمان شوید. بیشتر کسانی که برای سرطان روده و معده به مطب دکتر بافندهتیز مراجعه کرده اند، درمان شده اند.

7. دکتر سید حسن هاشمی

فهرست بهترین فوق تخصص گوارش تبریز را با دکتر سید حسن هاشمی ادامه می دهیم. دکتر هاشمی مدرک تخصص داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان خود را با بالاترین امتیاز دریافت کرده و چندین سال است که در این زمینه فعالیت موفقیت آمیزی دارند. دکتر هاشمی با استفاده از روش های جدید، شما را درمان کرده و به شما این اطمینان را خواهند داد که دچار عوارض خاصی نخواهید شد. علاوه بر این، می توانید به کمک دکتر هاشمی از بروز بیماری های گوارشی و کبد جلوگیری هم کنید.

8. دکتر سید محمد صدرکبیر

دکتر سید محمد صدرکبیر نیز یکی دیگر از بهترین فوق تخصصان گوارش و کبد در تبریز شناخته می شوند که طرفداران خیلی زیادی در این شهر دارند. ایشان با استفاده از روش های کاملا مدرن شما را معاینه کرده و در سریع ترین زمان ممکن، بیماری شما را تشخیص خواهند داد. به همین دلیل هم می توانید مطمئن باشید که احتمال درمان شما در بازه زمانی کوتاهی در مطب دکتر سید محمد صدر کبیر امکان پذیر است.

9. دکتر شهرزاد یحیوی

دکتر شهرزاد یحیوی

شما می توانید برای درمان بیماری های گوارش و کبد خود به مطب دکتر شهرزاد یحیوی مراجعه کنید. ایشان یکی از خوش اخلاق ترین و صبورترین پزشکان این حوزه در شهر تبریز شناخته می شوند که از نظر تخصص و تجربه کاری نیز جزو بهترین ها هستند. دکتر یحیوی دارای بورد تخصصی بیماری های داخلی (غدد، ریه، گوارش و کبد(بزرگسالان بوده و در حال حاضر عضو انجمن گوارش و کبد ایران نیز هستند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دکتر شهرزاد یحیوی در واقع اولین شخصی هستند که کلینیک تخصصی دیابت را در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز پایه گذاری کرده اند. به همین دلیل هم می توانیم با اطمینان بگوییم که خیالتان بابت تخصص و تجربه دکتر یحیوی کاملا راحت باشد.

10. دکتر مسعود شیرمحمدی

در نهایت، فهرست فوق تخصص گوارش تبریز را با دکتر مسعود شیرمحمدی به اتمام می رسانیم. دکتر شیرمحمدی دارای تخصص داخلی بوده و سپس مدرک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسال خود را با امتیاز بالا دریافت کرده اند. دکتر شیرمحمدی با اخلاق فوق العاده حرفه ای که دارند، قبل از هرگونه اقدامی برای درمان شما را به طور کامل از روند درمان آگاه می سازند تا موقع انجام این کار هیچ گونه استرسی نداشته باشید و مطمئن باشید که درمان خواهید شد.

فوق تخصص گوارش چه بیماری هایی را درمان می کند؟

فوق تخصص گوارش چه بیماری هایی را درمان می کند؟

حوزه درمان فوق تخصص گوارش فوق العاده گسترده است و کسی که در این زمینه تخصص داشته باشد، می تواند بیماری های خیلی زیادی را درمان کند که به سیستم گوارشی بدن مربوط هستند. به عنوان مثال، شما می توانید برای برطرف کردن مشکلاتی در نواحی مختلف بدن مانند روده بزرگ، روده کوچک، کیسه صفرا، حلق، مری، کبد، معده و پانکراس به وجود می آیند، به مطب یک فوق تخصص گوارش مراجعه کنید. علاوه بر این موارد، این پزشک متخصص گوارش توانایی درمان بیماری های زیر را نیز دارد.

 • درمان همه بیماری های مربوط به سیستم گوارش و مری مانند رفلاکس معده، کرون مری، آشپزی مری، دشواری بلع، التهاب مری و سایر موارد این چنینی
 • درمان اختلالات و بیماری های مربوط به معده مانند رفلاکس معده، سرطان معده، عفونت هلیکوباکترپیلوری، فلج معده یا گاستروپارزی
 • درمان بیماری های مربوط به لوزالمعده یا پانکراس مانند پانکراتیت مزمن یا پانکراتیت حاد
 • درمان بیماری های مربوط به روده مانند سندروم روده تحریک پذیر، کورون، سلیاک و کولیت اولسراتیو
 • درمان سرطان های گوارشی

معرفی تخصص گوارش

معرفی تخصص گوارش

همان طور که در قسمت قبل هم تا حدودی متوجه شدید، تخصص گوارش بیشتر در سیستم های گوارشی بدن و مری و معده دخالت می کند. این تخصص اهمیت بسیار زیادی در علم پزشکی دارد و در صورت درمان نشدن، موجب می شود که سراسر قیمت های دیگر بدن شما نیز مختل شوند. برای دریافت تخصص گوارش، اول از همه باید دوره پزشکی را به اتمام رساند که 7 سال به طول می انجامد. دوره تخصص گوارش نیز قسمت های مختلفی می شود که در آن اطلاعات بسیار زیادی در زمینه درمان بیماری های گوارشی ارائه می شود.

بیشتر کسانی که ما در این فهرست به شما معرفی کردیم، دارای فلوشیپ بیماری های تخصصی بودند. فلوشیپ یا همان دوره تکمیلی تخصص، به دوره ای گفته می شود که در واقع کامل کننده دوره تخصص گوارش است. حرکت پزشکان می توانند در شاخه خاصی فلوشیپ داشته باشند و در همان زمینه هم فعالیت کنند.

در صورت مشاهده چه علائم و بیماری هایی باید به دکتر گوارش مراجعه کنیم؟

در صورت مشاهده چه علائم و بیماری هایی باید به دکتر گوارش مراجعه کنیم؟

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که شما به هیچ عنوان نباید بیماری های گوارشی را دست کم بگیرید و به محض مشاهده هرگونه علائم این بیماری ها، به سراغ یک پزشک متخصص مجرب و حرفه ای بروید. در این قسمت، برخی از مهم ترین علائم را نام می بریم که اگر هر یک از آنها را نهایتا چند روز در بدن خود مشاهده کردید، خود را به مطب یک پزشک متخصص گوارش برسانید. این علائم عبارت اند از:

 • بیماری های گوارشی مانند یبوست، اسهال و ترش کردن
 • حساسیت یا آلرژی غذایی
 • بوی بد دهان به صورت دائمی
 • افزایش یا کاهش وزن شدید
 • درد در نواحی شکم به مدت طولانی
 • گیر کردن غذا در گلو به صورت مکرر
 • نفخ و گاز معده ناراحت کننده
 • اختلال در خواب بی خوابی
 • مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، فهرستی در اختیار شما قرار دادیم که با استفاده از آن می توانید متوجه شوید که بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز چه کسی است. شما می توانید با مراجعه به هر یک از پزشکان موجود در این فهرست، انواع بیماری های مربوط به گوارش خود را درمان کنید. باز هم تاکید می کنیم که به هیچ عنوان از بیماری های کبد، معده و گوارش غافل نشوید و اگر هرگونه علائمی داشتید، تمام این نشانه ها را با پزشک متخصص در این زمینه به اشتراک بگذارید تا سریع تر بیماری شما را تشخیص داده و برای درمان اقدام کند.

1/5 - (1 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا