class="rtl post-template-default single single-post postid-4317 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
ماساژماساژ درمانی

ماساژ بدن به بدن ، چگونه از این روش درمانی لذت بخش سود ببریم؟

ماساژ بدن به بدن

به جرات می‎توان گفت که لذت‎بخش‎ترین درمان شناخته‎شده تا کنون، ماساژ بدن به بدن است. هنگامی که پس از یک روز کاری سخت و بدون تحرک و یا فعالیت بدنی سنگین، کوفته و کسل هستید، هیچ چیز مانند یک ماساژ حرفه ­ای که احساسات شما را نیز بر می‎انگیزاند، نشاط‎بخش و آرامش‎دهنده نیست. ماساژ بدن به بدن به عنوان یک ماساژ کامل و فوق العاده شهوانی شناخته می‎شود که در آن ماساژور نه تنها از دستان بلکه از کل بدن برهنه خود برای تحریک و تهییج شخص استفاده می­کند. ماساژ بدن به بدن غالبا شامل ماساژ نواحی محرک و آلت جنسی نیز می‎شود که موجب آرامش جسمی می‎گردد.

برخلاف باور عامه، ماساژ بدن به بدن آن مفهوم سست و خنده‎داری که در تلویزیون و یا فیلم‎های پورن نشان داده می‎شود نیست و اگر درست انجام شود، شکلی از هنر عاشقانه و تحریک آمیز است که ریشه آن به دوران روم باستان و مصر بازمی‎گردد.

در حین ماساژ بدن به بدن، ماساژور از انحناهای بدن زنانه خود برای القای احساسات متنوع استفاده می‎کند. همچنین از سینه‎ها، ران‎ها، شکم، پاها، ساق‎ها و بازوها با سرعت و فشار متفاوت برای تحریک تمامی نقاط بدن ماساژگیرنده استفاده می‎شود.

در ماساژ بدن به بدن، ماساژور سعی می‎کند تا حداکثر تماس پوستی را با ماساژگیرنده برقرار کند و حتی نفس گرم خود را به پوست فرد برساند. این کار بر ذات تحریک‎آمیز این نوع از ماساژ می‎افزاید.

تاریخچه ماساژ بدن به بدن

 

ماساژ بدن به بدن ، چرا و چگونه!! 1

برخی از مردم بر این باور هستند که ماساژ بدن به بدن یک تجربه روحانی است که ریشه در تعالیم بودایی و هندویی دارد و اولین بار هندوها در هند باستان از آن استفاده می‎کرده‎اند. آن‎ها این ماساژ را نوعی مدیتیشن می‎دانند که می‎تواند انرژی جنسی و خلاق را کنترل کند و انسان را به سمت روشنفکری و سعادت هدایت کند. همچنین هندوها بر این باورند که در زمانی که ماساژگیرنده، سعی در داشتن حداکثر تمرکز بر بدن خود و لذت بردن از زمان حال را دارد، ماساژ بدن به بدن موجب حرکت و چرخش انرژی زندگی در مراکز انرژی یا چاکراها می‎شود.

بنابراین احساسات جسمی ناشی از ماساژ بدن به بدن، موجب رسیدن به تجربه‎ای روحانی و مقدس برای ذهن، بدن و روح فرد می‎شود. بسیاری از المان‎های ماساژ کامل، بدن ریشه در تعالیم مذهبی دارند و ماساژور بایستی با دقت و توجه زیاد برای القای احساس آرامش درونی در فرد و باز کردن درهای لذت شدید جنسی، آن‎ها را انجام دهد.

فواید ماساژ بدن به بدن

ماساژ بدن به بدن ، چرا و چگونه!! 2

 فواید زیادی برای ماساژ بدن به بدن ذکر شده‎اند که در ادامه به توضیح آن‎ها پرداخته خواهد شد.

ماساژ بدن به بدن، دشمن آنفولانزا

دانشمندان کشف کردند که حتی یک ماساژ، سیستم ایمنی بدن را به طور ناباورانه‎ای تحت تاثیر قرار می‎دهد. این تاثیر به خاطر کاهش چشمگیر هورمون کورتیزول یا استرس است که مقدار زیاد آن موجب کشته شدن گلبول‎های سفید خون می‎شود. علاوه بر این، بهبود چرخش لنف در رگ‎های لنفاوی به خروج عوامل بیماری‎زا مانند ویروس‎ها کمک می‎کند. بنابراین ماساژ، تا حد زیادی از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‎کند.

خواب راحت با ماساژ بدن به بدن

استرس و نگرانی عواملی هستند که به شدت کیفیت خواب را تحت تاثیر قرار می‎دهند. کاهش این دو عامل توسط ماساژ موجب خواب راحت و آرام در طول شب می‎شود.

بهبود گردش خون با ماساژ بدن به بدن

با اعمال فشار و تحریک نقاط مختلف بدن در حین ماساژ، گردش خون بهبود می‎یابد و مشکلاتی مانند گرفتگی عضله، گره‎های عضلانی و پوست خشک و واریس را از بین می‎برد

پوست درخشان با ماساژ بدن به بدن

روغن گرم استفاده شده هنگام ماساژ موجب باز شدن حفرات پوستی و تازه شدن سلول‎های پوستی می‎شود. همچنین با مرطوب شدن پوست درخشندگی و روشنایی چشمگیری در پوست شما مشاهده می‎شود.

میلاد اعتمادیفر