آموزش ماساژماساژ درمانی

ماساژ بادی تو بادی یا بدن به بدن، تاریخچه و فواید بی نظیر آن

به جرات می‎توان گفت که لذت‌بخش‎ترین درمان شناخته‌‎شده تاکنون، ماساژ بادی تو بادی است. هنگامی که پس از یک روز کاری سخت و بدون تحرک و یا فعالیت بدنی سنگین، کوفته و کسل هستید، هیچ چیز مانند یک ماساژ حرفه ­ای که احساسات شما را نیز بر می‌انگیزاند، نشاط‌بخش و آرامش‌دهنده نیست. ماساژ بدن به بدن به عنوان یک ماساژ کامل و فوق العاده شهوانی شناخته می‌شود که در آن ماساژور نه تنها از دستان بلکه از کل بدن برهنه خود برای تحریک و تهییج شخص استفاده می‌کند. ماساژ بادی تو بادی غالبا شامل ماساژ نواحی محرک و آلت جنسی نیز می‌شود که موجب آرامش جسمی می‌گردد.

برخلاف باور عامه، ماساژ بدن به بدن آن مفهوم سست و خنده‌‎داری که در تلویزیون و یا فیلم‌های پورن نشان داده می‌شود نیست و اگر درست انجام شود، شکلی از هنر عاشقانه و تحریک آمیز است که ریشه آن به دوران روم باستان و مصر بازمی‌گردد.

در حین ماساژ بادی تو بادی، ماساژور از انحناهای بدن زنانه خود برای القای احساسات متنوع استفاده می‌کند. همچنین از سینه‌‎ها، ران‌‎‎ها، شکم، پاها، ساق‌ها و بازوها با سرعت و فشار متفاوت برای تحریک تمامی نقاط بدن ماساژگیرنده استفاده می‌شود.

در این ماساژ، ماساژور سعی می‌کند تا حداکثر تماس پوستی را با ماساژگیرنده برقرار کند و حتی نفس گرم خود را به پوست فرد برساند. این کار بر ذات تحریک ‎آمیز این نوع از ماساژ می‌‎افزاید.

تاریخچه ماساژ بادی تو بادی چیست؟

تاریخچه ماساژ بادی تو بادی

برخی از مردم بر این باور هستند که این ماساژ یک تجربه روحانی است که ریشه در تعالیم بودایی و هندویی دارد. اولین بار هندوها در هند باستان از آن استفاده می‎کرده‌اند. آن‎ها این ماساژ را نوعی مدیتیشن می‌دانند که می‌تواند انرژی جنسی و خلاق را کنترل کند. انسان را به سمت روشن‌فکری و سعادت هدایت کند. همچنین هندوها بر این باورند که در زمانی که ماساژگیرنده، سعی در داشتن حداکثر تمرکز بر بدن خود و لذت بردن از زمان حال را دارد، ماساژ بادی موجب حرکت و چرخش انرژی زندگی در مراکز انرژی یا چاکراها می‌شود.

بنابراین احساسات جسمی ناشی از بادی ماساژ ، موجب رسیدن به تجربه‌ای روحانی و مقدس برای ذهن، بدن و روح فرد می‌شود. بسیاری از المان‌های ماساژ کامل بدن ریشه در تعالیم مذهبی دارند. ماساژور بایستی با دقت و توجه زیاد برای القای احساس آرامش درونی در فرد و باز کردن درهای لذت شدید جنسی، آن‌ها را انجام دهد.

اگر تمایل دارید با تعریف ماساژ درمانی آشنا شوید به مقاله « ماساژ درمانی » مراجعه کنید.

فواید ماساژ بدن به بدن

فواید ماساژ بدن به بدن

 فواید زیادی برای ماساژ بادی ذکر شده‌‎اند که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته خواهد شد.

1- ماساژ بدن به بدن، دشمن آنفولانزا

دانشمندان کشف کردند که حتی یک ماساژ، سیستم ایمنی بدن را به طور ناباورانه‌ای تحت تاثیر قرار می‌دهد. این تاثیر به خاطر کاهش چشمگیر هورمون کورتیزول یا استرس است که مقدار زیاد آن موجب کشته شدن گلبول‌های سفید خون می‌شود. علاوه بر این، بهبود چرخش لنف در رگ‌های لنفاوی به خروج عوامل بیماری‎زا مانند ویروس‌ها کمک می‌کند. بنابراین ماساژ، تا حد زیادی از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند.

2- خواب راحت با ماساژ بدن به بدن

استرس و نگرانی عواملی هستند که به شدت کیفیت خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهند. کاهش این دو عامل توسط ماساژ موجب خواب راحت و آرام در طول شب می‌شود.

3- بهبود گردش خون

با اعمال فشار و تحریک نقاط مختلف بدن در حین ماساژ، گردش خون بهبود می‌یابد. مشکلاتی مانند گرفتگی عضله، گره‎های عضلانی و پوست خشک و واریس را از بین می‌برد.

فواید ماساژ ریلکسی برای بدن شامل چیست؟

4- پوست درخشان با ماساژ بادی تو بادی

روغن گرم استفاده شده هنگام ماساژ موجب باز شدن حفره‌های پوستی و تازه شدن سلول‌های پوستی می‌شود. همچنین با مرطوب شدن پوست درخشندگی و روشنایی چشمگیری در پوست شما مشاهده می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا