بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران کیست؟ لیست 10 تایی

بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران کیست ؟ بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ برخی اختلالات که تعداد افراد مبتلا به آن در جامعه کم هم نیست، نیاز به مشاوره شدن تحت‌نظر یک پزشک متخصص مغز و اعصاب دارد. شاید خیلی‌ها در این زمینه اطلاعات کافی نداشته و خیال می‌کنند که تنها بیماری‌هایی مثل تومور مغزی، خونریزی مغزی و این‌چنین مشکلات، نیاز به مشاوره مغز و اعصاب پیدا می‌کند. اما درست آن این است که یک متخصص مغز و اعصاب توانایی‌های بیشتری دارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر دچار کمردرد بشوید، باید به سراغ دکتر مغز و اعصاب بروید. یا درصورتی‌که به شکل مداوم و بی‌دلیل دچار سردرد، مثل سردرد میگرنی می‌شوید، درمان آن به دست متخصصین مغز و اعصاب صورت می‌گیرد. در کل، بیماری‌های دیگری نظیر صرع، پارکینسون، اختلال خواب و … مربوط به مغز و اعصاب می‌شود و درصورتی‌که فرد در این موارد، مشکلات جدی داشته باشد، لازم است تا به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کند. اما چگونه می‌توان بهترین دکتر را پیدا کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا با بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب آشنا شوید و سپس لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران را مشاهده کرده و متوجه شوید که بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران کیست.

شناخت بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب

ازآنجایی‌که مغز انسان بسیاری از وظایف را کنترل کرده، رفتار انسان را بر عهده دارد و تمامی قسمت‌های بدن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، درصورتی‌که با اختلالی همراه شود ممکن است بیماری‌های متعددی را به وجود بیاورد. بیماری‌های شناخته شده که مربوط به مغز و اعصاب می‌شود، بیماری‌هایی نظیر اختلال در مغز مثل تنگی عروق مغزی، سکته مغزی، خونریزی مغز، سردردهای میگرنی و تنشی، تومور مغزی، بیماری‌های مخل سیستم تدافعی مثل MS، صرع، تشنج و … . درد مربوط به ستون فقرات، مثل درد کمر و درد گردن، آلزایمر، بیماری‌های حرکتی مثل پارکینسون و لرزش دست، اختلال تکلم، اختلال در خواب و … است.

شناخت بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب

همان‌طور که مشاهده می‌کنید بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب کم نیستند. به همین دلیل، طبیعی است پزشکان زیادی در این زمینه‌ها تحصیل کرده باشند. اما چگونه باید بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران را پیدا کنیم؟ یا در واقع بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران کیست ؟

برای درمان ام اس در طب سنتی به مقاله «درمان ام اس با طب سنتی» مراجعه کنید.

ویژگی‌های بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

بهترین دکتر جراح مغز و اعصاب در تهران چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در واقع زمانی که بحث راجع به ویژگی‌های بهترین دکتر مغز و اعصاب می‌شود، فکر‌ها سمت این می‌رود که احتمالاً پزشکی که بیشترین دستمزد را دریافت می‌کند، بهترین پزشک است. این نظریه شاید چندان هم درست نباشد. در واقع بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران باید دارای سوابق تحصیلی معتبر و بار علمی بالایی باشد و در کنگره‌های و سمینار‌های مختلفی که در راستای به‌روزرسانی تخصص آن‌ها برگزار می‌شود، شرکت داشته تا از علم به روزی بهره‌مند باشد.

ویژگی‌های بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

بنابراین، اولین پاسخ به این سؤال که بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران کیست ، این است که پزشکی بهتر است که مرتبه علمی و سواد بالاتری داشته باشد. همچنین داشتن تجربه‌ی کافی و گذراندن پرونده‌های پزشکی موفق، از دیگر شرایطی است که یک پزشک خوب در زمینه‌ی مغز و اعصاب باید داشته باشد. از ویژگی‌هایی که لازم است یک پزشک داشته باشد تا بتوانیم عنوان بهترین را به آن بدهیم، این است که در مراحل درمان اخلاق خوبی داشته و باحوصله به بیمار رسیدگی کند. این که بیمار احساس راحتی کند از مواردی است که خیلی در روحیه و همچنین روند درمان او تأثیر می‌گذارد.

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود یک پزشک را در لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران قرار دهیم، محلی است که پزشک در آنجا مشغول به خدمت رسانی است. این که پزشک همواره در دسترس باشد و محلی که در آن جا مشاوره و درمان انجام می‌دهد، محل مناسب و سرراستی باشد، از مواردی است که باعث بالا رفتن امتیاز یک پزشک می‌شود.

برای شناخت بهترین فیزیوتراپی مقاله «بهترین فیزیوتراپی تهران» را مطالعه کنید.

معرفی 10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

حال که با ویژگی های پزشک اعصاب خوب آشنا شدید در ادامه شما را با 10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را به شما معرفی می‌کنیم تا به طور کامل متوجه شوید که بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران کیست .

1. دکتر ساناز معصومی دکتر مغز و اعصاب تهران

این پزشک جوان با این که سن بالایی ندارد؛ اما رزومه‌ای قوی را به دنبال خود دارد. دکتر معصومی، دارای بورد تخصصی نورولوژی و همچنین جزو انجمن صرع ایران نیز است و در زمینه‌ی درمان بدون دارو نیز تجارب زیادی کسب کرده است.

دکتر ساناز معصومی دکتر مغز و اعصاب تهران

خدماتی که می‌توانید از این پزشک انتظار داشته باشید، مواردی مثل دریافت و تفسیر نوار مغز، سونوگرافی گردن و عروق، نوار عصب، تفسیر نوار چشم، بوتاکس و تزریق درمانی و … است. افرادی که به این پزشک مراجعه کرده‌اند، همگی از برخورد خوب و سواد عالی این پزشک صحبت می‌کنند. همچنین دلسوز بیمار بودن و پیگیر بودن روند درمان، از دیگر ویژگی‌های بارز دکتر معصومی است که توسط بیماران این پزشک عنوان شده است. به همین دلایل، می‌توان این پزشک را در لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران قرار داد.

2. دکتر امیر رضایی بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

این پزشک حاذق فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و دارای بورد تخصصی نورولوژی است. این پزشک علاوه بر این که وقت و حوصله‌ی زیادی برای هر بیمار در نظر می‌گیرد و از اخلاق خوبی برخوردار است، از روش‌های نوین و به‌روز علم پزشکی در راستای جلوگیری از بیماری‌های مغزی و عصبی نیز استفاده می‌کند. همچنین تزریق درمانی از یکی از تخصص‌های دکتر رضایی است که با آن می‌توان درمان بسیاری از بیماری‌های عصبی و مغزی، از جمله سردردهای میگرنی را انجام داد. بررسی نوار مغزی و تشریح نتیجه نیز توسط این پزشک صورت می‌گیرد و می‌توان مشکلات زیادی از جمله تشنج را با مهارت این پزشک درمان کرد.

3. دکتر الهه احسان پور

دکتر احسان پور عضو انجمن صرع ایران، انجمن سردرد ایران و همچنین عضو انجمن مغز و اعصاب ایران است. این پزشک فارغ‌التحصیل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است. خدمات درمانی که توسط این پزشک ارائه می‌شود، مواردی مثل تشخیص دادن و درمان کردن انواع سردردها، تشخیص و درمان بیماری MS و بیماری‌هایی که می‌تواند به MS منجر شود، درمان انواع تشنج در تمام رده‌های سنی، درمان بیماری‌های برهم زننده تعادل و مخل راه رفتن مثل پارکینسون و تیک و …  درمان انواع دردهای مربوط به گردن، کمر، نخاع و … است. همچنین از دیگر تخصص‌هایی که این پزشک دارد به‌کارگیری از روش‌های درمان بدون دارو، برای اختلالاتی مثل پانیک، افسردگی، پرخاشگری، وسواس و … است.

4. دکتر محمد صمدیان بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

دکتر صمدیان اگر باسوادترین و باتجربه‌ترین پزشک در زمینه‌ی مغز و اعصاب نباشد، قطعاً یکی از باسوادترین‌ها و باتجربه‌ترین‌هاست. این پزشک استاد تمام و عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی است.

دکتر محمد صمدیان بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

تخصص این پزشک در بخش ستون فقرات و نوروآندوسکوپی است و در این زمینه تجربه و همچنین رزومه‌ی بسیار درخشانی دارد. اما زمینه‌های دیگری که می‌توانید از این پزشک انتظار خدمات درمانی داشته باشید، زمینه‌هایی مثل سردرد میگرنی، سکته مغزی، حملاتی عصبی و … است. خیلی از جوامع پزشکی، دکتر صمدیان را بهترین دکتر فوق‌تخصص مغز و اعصاب در تهران می‌دانند.

5. دکتر شبنم رفیع زاده

دکتر رفیع زاده با بیش از ده سال تجربه در زمینه‌ی درمان بیمارانی که در زمینه مغز و اعصاب اختلال داشتند، در لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران قرار دارد. این پزشک بیش از ده هزار پرونده پزشکی موفق در رزومه‌ی خود دارد و با بیش از 50 دعوت از کنگره‌های داخلی و بین‌المللی مربوط به بیماری MS همراه بوده است. تخصص این پزشک در تشخیص و درمان بیماری MS است. دیگر خدمات درمانی که می‌توان از این پزشک انتظار داشت مواردی مثل درمان سردردهای مقاوم میگرن، کنترل صرع و تشنج، درمان اختلالات خواب، درمان مشکلاتی که برقراری تعادل و راه رفتن شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد و … است.

6. دکتر گیو شریفی بهترین دکتر جراح مغز و اعصاب در تهران

خیلی‌ها بر این نظر هستند که دکتر شریفی نفر اول بورد تخصصی مغز و اعصاب ایران و بهترین دکتر جراح مغز و اعصاب در تهران است. تخصص این پزشک جراحی‌های آندوسکوپیک تومورهای مغزی و جراحی قاعده‌ی جمجمه است. دکتر شریفی بیش از 60 مقاله علمی در زمینه مغز و اعصاب در مجلات بین‌المللی معتبر به چاپ رسانده است و همچنین عضو انجمن تخصصی جراحی مغز و اعصاب امریکا است. علاوه بر جراحی تومور و هیپوفیز، خدمات درمانی دیگری که می‌توان از این پزشک دریافت کرد مواردی مثل درمان تومور بطنی، نورینوم آکوستیک، جراحی ستون فقرات و … است.

7. دکتر محسن القاسی دکتر مغز و اعصاب خوب

سواد دانشگاهی بالا و دریافت تخصص از دانشکده‌ی معتبر علوم پزشکی ایران، در کنار تجربه و همچنین پرونده‌های پزشکی موفق متعدد باعث شده تا این پزشک حاذق در لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران قرار بگیرد. این پزشک چندین هزار پرونده موفق جراحی مغز و اعصاب را در رزومه‌ی خود به همراه دارد. همچنین زمینه‌هایی که می‌توان از خدمات درمانی این پزشک استفاده کرد، زمینه‌هایی نظیر جراحى مغز و اعصاب اطفال، جراحى‌هاى پیشرفته ستون فقرات، جراحی آندوسکوپی مغز و تومورهای مغزی و … است.

8. دکتر تیفا یکتا نژاد بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

این پزشک نخبه تمام تحصیلات خود را در مدارس تیزهوشان گذرانده و مدرک پزشکی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده است. تخصص این پزشک نیز در زمینه‌ی نورولوژی و از دانشگاه تهران و همچنین فوق تخصص این پزشک نیز از دانشکده‌ی علوم پزشکی تهران دریافت شده است که در زمینه‌ی شناخت و درمان آلزایمر است.

دکتر تیفا یکتا نژاد بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران

سواد بسیار بالا در کنار تجربه‌ی کاری زیاد و همچنین اخلاق و حوصله‌ای که این پزشک برای بیماران خود در نظر می‌گیرد، همگی باعث شده تا این پزشک در لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران قرار بگیرد. خدمات پزشکی که می‌توانید از دکتر یکتا نژاد دریافت کنید مواردی مثل درمان تشنج‌های مقاوم به درمان، بیماری‌های صرع، MS، آلزایمر، میگرن، سکته مغزی و درمان درد در کمر و ستون فقرات است.

9. دکتر رضا سنجری جراح خوب مغز و اعصاب

این پزشک قطعاً در راس لیست بهترین دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب در تهران قرار دارد. بیش از دو هزار جراحی موفق در عمل دیسک، گردن، مهره‌های کمر و … بر این گفته سندیت می‌بخشد. این پزشک، فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران بوده و بورد تخصصی خود را نیز از همین دانشگاه دریافت کرده است. زمینه‌هایی مثل جراحی تومور مغزی، خونریزی مغزی، هیدروسفالی و … از تخصص‌های این پزشک است. همچنین در بخش‌هایی مثل جراحی ستون فقرات، درمان کمردرد و درد نواحی تحتانی، درمان فلج شدن دست و پا، جراحی عروق مغز و … می‌توان روی خدمات درمانی این پزشک حساب کرد. دکتر سنجری از نظر بیماران بهترین پزشک جراح مغز است و بیمارانی که به این پزشک مراجعه کرده‌اند، همگی از نحوه درمان و همچنین نحوه برخورد رضایت کامل داشته‌اند.

10. دکتر علی‌اصغر کمالی

این پزشک نیز از نظر برخی از جوامع بهترین دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب در تهران به حساب می‌آید. دکتر کمالی بورد تخصصی ارتوپد خود را از امریکا دریافت کرده و یکی از باتجربه‌ترین پزشکان جهان در زمینه جراحی ستون فقرات و اسکولیوز در تمامی سنین به حساب می‌آید. طبق نظر بیماران این پزشک از قدرت تشخیص بالایی برخوردار است. درمان دیسک و تنگی کانال نخاع و تعویض مفصل زانو و هیپ از دیگر خدمات درمانی این پزشک حاذق است که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

جمع بندی

در این مقاله بیماری‌های مربوط به مغز و استخوان را بررسی نمودیم و گفتیم بیماری‌هایی نظیر ms، صرع، پارکینسون، اختلالات خواب و یا تکلم، درد در کمر، ستون فقرات و گردن، سردرد، تومور مغزی و … مربوط به مغز و اعصاب می‌شود که در صورت داشتن مشکل جدی در این زمینه‌ها، بهتر است با پزشک متخصص مشورت داشته باشید. همچنین در ادامه ویژگی‌های بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران را بررسی نمودیم و در آخر یک لیست از بهترین جراح مغز و اعصاب تهران ارائه دادیم تا درصورتی‌که نیاز به تخصص این پزشکان داشتید، بتوانید روی آن‌ها تحقیقات لازم را به عمل بیاورید.

امیدواریم توانسته باشیم در این زمینه شما را راهنمایی کرده باشیم. همچنین درصورتی‌که سؤالی برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
دکمه بازگشت به بالا