پوستسلامت

علت عرق کف دست چیست؟ نشانه ها و روش های درمان

ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که تنها دلیل عرق کف دست، داشتن اضطراب و استرس است. در مقابل، این گونه نبوده و علت عرق کف دست می تواند علل دیگری هم باشد. کف دست خیلی از افراد بیش از اندازه عرق می کند و شاید حتی نتوانند ساده ترین فعالیت های روزمره خود هم انجام دهند. یکی از مهمترین مشکلات این اختلال این است که موجب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود و شاید نتوانند به درستی در مراودات اجتماعی خود با دیگران دست دهند. در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره درمان عرق کف دست در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به نظر شما عرق کف دست نشانه چیست؟ چگونه می توان این عرق در کف دست ها از بین برد؟ همان طور که پیش از این نیز گفتیم، عرق کف دست می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در این مقاله به طور کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که عرق کف دست از چیست و چرا به وجود می آید، حتماً تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید.

علت عرق کف دست چیست؟

برای این که بتوانید راهی برای درمان عرق کف دست پیدا کنید، اول از همه باید علت این مشکل را بدانید. علت عرق کف دست می تواند موارد مختلفی باشد که یکی از مهم ترین آنها، وراثت است. این یعنی اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار عرق کف دست شده باشد و کف دست او بیش از اندازه عرق کند، به احتمال خیلی زیاد شما هم این اختلال را از او به ارث برده اید. به جز این مورد، دلایل دیگری نیز می توانند موجب بروز این مشکل شوند. به عنوان مثال، در بسیاری از افراد علت عرق کف دست کمبود ویتامین های مختلف است که با آزمایش دادن می تواند متوجه آن شود.

9 روش درمان قارچ ناخن پا و دست | علت قارچ ناخن

علت عرق کف دست چیست؟

علاوه بر این، علت عرق کف دست می تواند موارد دیگری هم باشد که در این بخش برخی از مهم ترین آنها را نام می بریم. در صورتی که به هر یک از این اختلالات مبتلا باشید، احتمالش را بدهید که وجود عرق بر کف دست شما به خاطر این موارد باشد.

 • استرس و اضطراب
 • ابتلا به بعضی از عفونت ها
 • مصرف برخی داروها
 • ابتلا به برخی بیماری های قلبی
 • پرکاری تیروئید
 • ابتلا به بیماری های ریوی
 • یائسگی
 • ابتلا به اختلالات گلوکز
 • سکته
 • ابتلا به بیماری سل
 • ابتلا به سندروم ذکارسینوئید
 • وجود تومور در غده فوق کلیوی

تعریق کف دست نشانه چیست؟

به نظر شما عرق کف دست نشانه چیست؟ وجود عرق در نواحی کف دست کاملاً طبیعی است و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهم ترین دلیلی که می تواند منجر به بروز عرق در کف دست شود، اضطراب و استرس است.

زمانی که شما دچار احساسات مختلفی می شوید، بدن برای مقابله با این احساسات و یا هر مشکل دیگر، از خود واکنش نشان می دهد که این واکنش با عرق کردن در نواحی مختلفی مانند دست و پا نمایان می شود. این واکنش ها موجب می شوند که هورمون های استرس که همان اپی نفرین و کورتیزول هستند، بیشتر از قبل در بدن ترشح شوند. با ترشح این هورمون ها و افزایش استرس و اضطراب در بدن، دمای بدن افزایش پیدا می کند.

تعریق کف دست نشانه چیست؟

نکته جالبی که باید درباره علت تعریق کف دست بدانید، این است که غدد تعریق موجود در کف دست می تواند منجر به بروز عرق در این نواحی شود. شما با توجه به علت تعریف کف دست می توانید تا حدودی متوجه دلیل ابتلا به این اختلال شوید و به فکر درمان آن باشید.

علائم عرق کف دست

وقتی کف دست شما بیش از اندازه عرق می کند خیلی راحت می توانید متوجه آن شوید. این عرق بیشتر به صورت سرد است که احساس خیلی بدی به افراد می دهد. به همین دلیل هم اگر دچار این مشکل باشید و موقع مواجه شدن با افراد جدید، ترجیح می دهی که با آنها دست ندهید. زیرا دست دادن با افراد زمانی که کف دستان شما عرق کرده، این احساس ناخوشایند را به طرف مقابل شما نیز می دهد.

علائم عرق کف دست

به احتمال خیلی زیاد علائم عرقی کف دست در افراد مختلف در سنین پایین تر و کودکی دیده شود. این در حالی است که وقتی فرد به سن بلوغ نزدیک تر می شود، حجم عرق کف دست او نیز افزایش پیدا می کند. در صورتی که به خاطر ابتلا به نوعی بیماری زمینه ای دچار این عارضه نشده باشید، به احتمال خیلی زیاد نهایتاً تا سن 40 یا 50 سالگی از بین خواهد رفت.

معرفی روش های درمان برای جلوگیری از تعریق کف دست

معرفی روش های درمان برای جلوگیری از تعریق کف دست

عرق کردن کف دست را می توان با استفاده از روش های مختلفی درمان کرد. اول از همه، شما باید راهی برای تشخیص علت عرق کف دست پیدا کنید و سپس به فکر درمان آن باشید. در این قسمت، برخی از بهترین روش ها که می توان از آنها برای درمان عرق کف دست استفاده کرد را به صورت مختصر نام می بریم. پس اگر متوجه شدید که عرق کف دست نشانه چیست و چرا دچار این مشکل می شوید، به قسمت زیر مراجعه کنید تا راهی برای درمان این مشکل بیابید.

محصولات بهداشتی ضد تعریق

یکی از بهترین روش هایی که تاثیر بسیار زیادی برای جلوگیری از عرق کف دست دارد، استفاده کردن از محصولات بهداشتی ضد تعریق است. اسپری و مام های مختلفی وجود دارند که می توان از آنها زیر بغل و نواحی مستعد طریق استفاده کرد. شما می توانید خیلی راحت از این محصولات استفاده کرده و مطمئن باشید که احتمال تعریق شما کاهش پیدا می کند.

محصولات بهداشتی ضد تعریق

جوش شیرین

اگر به دنبال یک روش ارزان برای جلوگیری از عرق کف دست می گردید، باید استفاده از جوش شیرین را به شما پیشنهاد کنیم. جوش شیرین به عنوان یک ماده طبیعی و قلیایی در نظر گرفته می شود که فقط کافی است دو قاشق چای خوری از آن را با آب مخلوط کرده و کف دست خود بمالید. احتمال خیلی زیاد با انجام این کار میزان تعریق کف دست شما هم تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا می کند.

سرکه سیب

همان طور که تاکنون متوجه شدید، استفاده از مواد قلیایی می تواند تاثیر زیادی برای درمان عرق کف دست داشته باشد. از این نظر، سرکه سیب هم کاملاً مناسب است و به خاطر داشتن ph پایین، می تواند کمک بسیاری زیادی به درمان عرق کف دست کند. البته بهتر است از قبل علت تعریق کف دست را پیدا کنید و سپس به فکر راه درمان باشید.

پودر بچه

یکی دیگر از بهترین موادی که می توانید برای درمان و جلوگیری از تعریق کف دست استفاده کنید، پودر بچه است. شما می توانید زمانی که بیشتر در معرض هوای گرم قرار می گیرید و کف دستتان بیش از اندازه عرق می کند، کمی پودر بچه کف دست خود ریخته و روی یکدیگر بمالید. این کار می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از تعریق کف دست شما داشته باشد.

داروهای ضد تعریق

روش دیگری که می توانید برای درمان عرق کف دست از آن استفاده کنید، داروهای ضد تعریق است. مصرف این داروها موجب می شود که عرق کف دست شما و بخش های دیگر بدنتان هم تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا کند.

بوتاکس

در نهایت، روش آخری که می توانید برای درمان تعریق کف دست از آن استفاده کنید، بوتاکس است. تزریق بوتاکس موجب تاثیر گذاشتن روی غدد تعریق می شود و با جلوگیری از عملکرد آنها، از طریق کف دست شما جلوگیری می کند.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، متوجه شدید که مهمترین علت عرق کف دست چیست و چرا این مشکل به وجود می آید. همان طور که گفتیم، وجود عرق در کف دست می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و اول از همه شما باید دلیل آن را بیابید. پس برای درمان آن از روش های خانگی و یا پزشکی که پیش از این گفتیم، استفاده کنید. اگر شما هم دچار عرق کف دست شده اید، بهتر است هرچه سریع تر به دنبال روشی برای درمان آن باشید تا هم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و هم بتوانید در روابط خود بهتر حاضر شوید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا