پوستزیبایی

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ و 10 کاری که باید انجام دهید

میکرونیدلینگ، روشی برای جوان سازی و ازبین بردن جای جوش ها است و معمولا ماندگاری زیادی دارد. همچنین مراقبت های میکرونیدلینگ در واقع به نکته های گفته می شود که باید پس از انجام میکرونیدلینگ آنها را رعایت کنید. انجام این اقدامات تأثیر بسیار خوبی بر روند و نتیجه درمان می گذارد. اگر شما هم به فکر انجام میکرونیدلینگ هستید، این مقاله را بخوانید تا با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ آشنا شوید.

10 مورد از مراقبت های میکرونیدلینگ

10 مورد از مراقبت های میکرونیدلینگ

در این لیست برای شما 10 مورد از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را بیان کردیم. تمامی این راهکارها ساده هستند و هر کسی می تواند آن را انجام دهد و نیازی نیست برای عملی سازی این مراقبت ها به فرد متخصصی مراجعه نمایید. در ضمن این اقداماتی که به شما پیشنهاد می کنیم هزینه چندانی ندارند؛ اما تاثیرات شگفت انگیزی بر روی پوستتان می گذارند.

میکرونیدلینگ صورت چیست و چگونه لک صورت را از بین می برد؟

 کرم های لایه بردار و محرک به پوستتان نزنید

بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست خیلی حساس می شود و نباید محصولات لایه بردار مانند ترنینوئین، آلفا هیدروکسی استیک اسید استفاده نمود. همچنین از استعمال صابون های که قلیایی هستند و سبب تحریک و شدت یافت التهابات پوستی می شوند، خودداری کنید. حداقل تا یک هفته نمی توانید این محصولات را استفاده کنید.

کرم ضدآفتاب استفاده نکنید

ازآنجایی که بعد از میکرونیدلینگ منافذ پوست باز می شوند، ما استفاده از این کرم ها را به شما توصیه نمی کنیم؛ زیرا فرمولاسیون و ترکیبات کرم های ضدآفتاب مناسب پوست سالم هستند و اگر این ترکیبات به پوست نفوذ نمایند، آسیب می بیند. به منظور انجام مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ در خانه، شما باید تا 48 ساعت از آفتاب دور باشید.

همچنین می توانید از پماد زینک اکسید استفاده کنید که خاصیت ضد آفتابی و محافظت کنندگی دارد استفاده نمایید. عنصر روی مکملی حیاتی برای بازسازی کردن و ترمیم پوست است و ما به شما استعمال این پماد را در 24 ساعت اول توصیه می کنیم.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربردها، فواید و قیمت

تا 48 ساعت از هیچ محصول آرایشی استفاده نکنید

همان طور که گفتیم در محصولات آرایشی ترکیباتی وجود دارد که ممکن است پس از میکرونیدلینگ به خاطر حساس شدن پوست به آن آسیب برساند. از همین رو از شما می خواهیم تا 48 ساعت بعد هیچ محصول آرایشی بر روی پوستتان نزنید. این مورد یکی از مهم ترین و ساده ترین مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ است.

موادی که جریان خون را افزایش می دهند را استفاده نکنید

موادی که جریان خون را افزایش می دهند را استفاده نکنید

در 24 ساعت ابتدایی انجام میکرونیدلینگ هر غذایی که سبب افزایش جریان خون می شود را استفاده نکنید؛ زیرا التهاب و قرمزی پوست افزایش می یابد و روند ترمیم آن کند تر می شود. اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چند روز بعد میکرونیدلینگ پوست خوب میشه؟ باید بگوییم که این بستگی به مراقبت های که انجام می دهید دارد. به طور کلی غذاهای تند، الکل و نوشیدنی های داغ، جریان خون را افزایش می دهند و نباید پس از میکرونیدلینگ از آن استفاده نمایید.

مزونیدلینگ صورت چیست و چه مزایایی دارد + عکس قبل و بعد

آب میوه بنوشید

مصرف آب و نوشیدنی های خنک قبل و بعد از میکرونیدلینگ برای سریع کردن روند درمان اهمیت زیادی دارد. آب میوه های طبیعی و تازه چون ویتامین c دارند باعث ترمیم پوست می شوند. بهتر است از آب میوه طبیعی استفاده کنید؛ چون مواد افزودنی و قند زیادی ندارند.

تا 24 ساعت حمام نروید

آیا می دانید که چند روز بعد از میکرونیدلینگ می توان دوش گرفت؟ شستشوی صورت بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ کار درستی نیست؛ مخصوصا اگر درمان های عمقی یا هم زمان با سابسیژن انجام داده باشید؛ زیرا در این زمان ها احتمال آلودگی و عفونت پوست افزایش می یابد.

 البته می توانید با سرم های موضعی استریل پوستتان را بشویید. ولی به خاطر این که از کوکتل های مزوتراپی استفاده نموده اید، بهتراست پوستتان را در معرض آب قرار ندهید؛ زیرا مواد شسته می شوند. چند روز بعد از میکرونیدلینگ میتوان صورت را شست؟ تا 24 بعد از تزریق اولیه نباید هیچ آب و ماده شوینده ای به پوست برسد. اما بعد از 24 ساعت می توانید با رعایت کردن اصول و نکات مراقبتی صورتتان را بشویید. اما پزشکان معمولا به شما توصیه می کنند که در هفته های اول زیاد پوستتان را در معرض آب قرار ندهید.

چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد ؟ علت و درمان آن

کرم ترمیم کننده بزنید

کرم ترمیم کننده بزنید

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ که باید حتما آن را انجام دهید، استفاده از کرم های ترمیم کننده است. پس از میکرونیدلینگ پوست تا حدودی خشک و حساس می شود؛ اما استفاده از کرم های ترمیم کننده، چربی پوست را متعادل می نماید و روند ترمیم را سرعت می بخشد.

کمپرس سرد بگذارید

اگر می خواهید بعد از میکرونیدلینگ التهاب و قرمزی پوستتان کاهش یابد، بهتر است از ماسک و کمپرس های خنک استفاده کنید. این کمپرس ها معمولا جریان خون در پوست را کاهش می دهند و همین امر باعث می شود روند ترمیم سرعت پیدا کند و زودتر درمان شوید.

پوسته ها را نکنید

میکرونیدلینگ عمیق باعث قهوه ای شدن رنگ پوست می شود و حالتی مثل پوست خزنده بروز پیدا می کند که این اتفاق کاملا طبیعی است؛ زیرا به تدریج پوست جوان و شادابی جایگزین این پوست های قدیمی می شود. کندن زودهنگام پوسته ها امکان دارد به پوست حساس آسیب وارد کند. پس بهتر است که صبور باشید تا این پوسته ها خودشان به مرورزمان کنده شوند. البته شما می توانید چند روز بعد از درمان روز پوستتان لیف بکشید تا سلول های مرده سطحی از بین بروند. لیف را باید خیلی آرام روی پوست حرکت دهید.

سالی یک بار میکرونیدلینگ انجام دهید

سالی یک بار میکرونیدلینگ انجام دهید

میزان ماندگاری میکرونیدلینگ برای جوان سازی و درمان جای جوش معمولا با سایر درمان های مرسوم مثل لیزر طولانی تر است و حتی بعد از آن کلاژن سازی را ادامه پیدا می کند. با این وجود به خاطر تأثیر عوامل محیطی مانند آلودگی هوا، استرس، تغذیه نامناسب و اشعه ماورای بنفش بعد از این که میکرونیدلینگ انجام دادید، برای این که درمانتان تثبیت شود و کلاژن سازی افزایش یابد، بهتر است مجدد برای میکرو کنید لینک در یک کلینیک خوب نوبت بزنید و این کار را سالی یک مرتبه تکرار کنید.

سخن نهایی

ما در این مقاله، درباره مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ نکته های را بیان کردیم که سبب ماندگاری بیشتر این کار می شود. ازآنجایی که پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ حساس می شود، بهتر است تمامی نکته های گفته شده را رعایت کنید تا پوستتان آسیب نبیند. سعی کنید حتی الامکان کارهای که بر روی پوستتان انجام می دهید در مراکز معتبر باشد؛ زیرا اگر این کارها را به دست فرد غیرمتخصص بسپارید، ممکن است نتیجه برعکسی از درمان بگیرد و حتی شرایط پوستی تان بدتر هم شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا