سلامت

چگونه وزوز گوش را درمان کنیم؟

احساس صداهای ناموزون و یا وزوز گوش، مشکل ناراحت کننده‌ای است که از صداهای ناهنجار خارجی در گوش ها و یا سر نشات می‌گیرد، در این مقاله خواهیم دید که چگونه وزوز گوش را درمان کنیم؟
در بعضی موارد، تصور می‌شود که درمان صداهای گوش غیرممکن است، ولی من معتقدم که هر نوع دردی به طور طبیعی درمان می‌شود. ابتدا مطمئن شوید که در گوشتان جرم مومی وجود ندارد و گوش شما پاک است. تصویر زیر را ملاحظه کنید و همه‌ی مراکز بازتابی گوش را ماساژ دهید، و به کانون‌هایی که گرم کننده‌های بدن خوانده می شوند و کانون های دیگری که در زیر نرمه ی گوش قرار دارد، توجه خاصی مبذول دارید.

تحریک نرمه‌ی هر یک از گوش‌ها به نوعی بر سلامتی اعضا رئیسه تاثیر می‌گذارد، بخصوص اگر این تحریک از ناحیه گودی پشت نرمه ی گوش انجام گیرد. گوش ها را با نیشگون گرفتن، لوله کردن و پیچاندن به مدت 7 شماره ماساژ دهید. این روش ها را تکرار کنید تا صدای وزوز گوش‌تان از بین برود و همچنین به دوستان‌تان که از مشکل وزوز گوش و صدا زنگ در گوش رنج می‌برند این روش ها را آموزش دهید.

ماساژ گوش

درمان وزوز گوش

چگونه صدای وزوز گوش و سوت کشیدن در گوش را متوقف کنیم :

بسیاری از مردم با استفاده از دو مرکز حساس که در نزدیک گوش ها قرار دارند. صدای زنگ در گوششان را از بین برده اند. نخست، دهان خود را به طور گشترده باز کنید و با انگشت نشانه، قسمت فرو رفته در جلوی گوش‌ها را لمس کنید. این یک مرکز واکنشی مربوط به دمای بدن است. سپس دهان خود را ببندید و برای یک دقیقه، روی این مرکز حساس، ماساژ دورانی انجام دهید. مرکز واکنشی دیگر می تواند در محل فرورفته‌ی نرم پشت گوش باشد. از تصویر بالا کمک بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا