سلامت

بهترین فوق تخصص گوارش مشهد کیست | لیست 10 تایی 1402

بیماری های گوارشی جزو مهمترین بیماری هایی در نظر گرفته می شوند که بیشتر افراد آن را نادیده می گیرند. با این حال، باید به این افراد بگوییم که در صورت نادیده گرفتن بیش از حد برخی از این بیماری ها، ممکن است تمام بخش های سیستم گوارشی بدن شما دچار مشکل شود و حتی نتوانید مانند روزهای قبل زندگی کنید. به همین دلیل هم بهتر است حتما به یک پزشک متخصص در این حوزه در شهر خود مراجعه کنید. اگر در مشهد زندگی می کنید، تا پایان این مقاله از لنداسپا همراه ما باشید تا با چند فوق تخصص گوارش مشهد آشنا شوید.

پیش از معرفی این پزشکان، خوب است بدانید که شما حتما باید قبل از مراجعه به هر پزشکی و حتی پزشکانی که در این فهرست معرفی می کنیم، اطلاعات کافی درباره آنها به دست بیاورید و بعد از اطمینان، به آنها مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات می توانید از بیمارانی که به این پزشکان مراجعه کرده اند، سؤال بپرسید. اگر شما یا یکی از اطرافیانتان دچار بیماری های گوارشی شده و در مشهد هم زندگی می کنید، خواندن این مقاله می تواند کمک زیادی به شما کند.

معرفی 10 تا از بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد

ممکن است خیلی از افراد بپرسند که بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد کیه؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که به خاطر وجود بیماری های خیلی متنوع و گسترده در این زمینه، پزشکان خیلی زیادی نیز در این زمینه فعالیت می کنند و به همین دلیل هم شاید پیدا کردن یک پزشک متخصص و کاربلد که تجربه کاری و تخصص زیادی در این حوزه داشته باشد، خیلی سخت باشد. از این رو، ما در اینجا فهرستی آماده کرده ایم که با استفاده از آن می توانید بهترین فوق تخصص گوارش مشهد را بشناسید.

معرفی 10 تا از بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد

1. دکتر عبدالرسول حیات بخش

اولین پزشکی که ما از ایشان با نام بهترین دکتر فوق تخصص گوارش در مشهد یاد می کنیم، دکتر عبدالرسول حیات بخش هستند. دکتر حیات بخش دارای فوق تخصص گوارش و کبد و همچنین تخصص داخلی بوده و به شما کمک می کنند تا با استفاده از روش های روز جهان درمان خود را آغاز کنید.

دکتر حیات بخش قدرت تشخیص بسیار خوبی دارند و فقط با کمی تحقیق درباره ایشان، می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام مراجعه کنندگان از نحوه عملکردشان رضایت کاملی دارند. به همین دلیل هم شما می توانید برای درمان انواع بیماری های سیستم گوارش و کبد خود به مطب دکتر حیات بخش مراجعه کنید. همچنین ایشان در این زمینه تخصص و تجربه موفقیت آمیزی دارند.

2. دکتر غلامعلی محرابی

در صورتی که به دنبال یک دکتر فوق العاده کاربلد و مجرب در زمینه درمان بیماری های گوارشی در مشهد می گردید، بدون شک نام دکتر غلامعلی محرابی را شنیده اید. دکتر محرابی طرفداران بسیار زیادی دارند و مهمترین دلیل این موضوع هم تخصص و دانش بی نظیر در کنار تجربه ایشان است. دکتر محرابی بورد فوق تخصصی گوارش و کبد خود را با دریافت رتبه اول گذرانده اند. همچنین ایشان دارای مدرک فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی هستند.

ویژگی‌های بهترین فوق تخصص کبد در تهران چه کسی است؟

بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد

ایشان با استفاده از انواع آزمایشات مختلف، به بهترین شکل ممکن بیماری شما را درمان کرده و می توانید مطمئن باشید که احتمال بروز بیماری های جدید گوارشی نیز برای شما تا حد خیلی زیادی پایین است. در حال حاضر دکتر محرابی عضو انجمن فوق تخصصین گوارش و کبد ایران هستند و فرایند درمان را برای شما خیلی راحت تر می کنند.

3. دکتر مهدی افضل آقایی

دکتر مهدی افضل آقایی دارای مدرک تخصص داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان هستند که به شما کمک می کنند تا با استفاده از روش های جدید درمان، تا حد خیلی زیادی نشانه های بیماری های گوارشی را در خود از بین ببرید. دکتر افضل آقایی یک کلینیک تخصصی در زمینه ارائه خدمات اندوسکوپی و کلونوسکوپی در مشهد راه اندازی کرده اند که شما می توانید با مراجعه به ایشان، در روند درمان خود سرعت زیادی به وجود بیاورید.

4. دکتر حسن سعادت نیا

دکتر حسن سعادت نیا با به همراه داشتن مدرک تخصص داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد نیز به عنوان بهترین فوق تخصص گوارش مشهد شناخته می شوند. دکتر سعادت نیا سابقه بسیار طولانی و درخشانی در زمینه درمان بیماری های گوارشی دارند و اگر شما هم به دنبال یک پزشک با تجربه می گردید که همچنان از روش های روز جهان برای درمان و تشخیص بیماری استفاده کند، مطمئن باشید که دکتر حسن سعادت نیا می توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

در این مقاله با بهترین متخصص داخلی مشهد آشنا شوید

بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد کیه

5. دکتر فرهاد برازنده نویری

اگر به دنبال بهترین دکتر گوارش مشهد می گردید، باید دکتر فرهاد برازنده نویری را به شما پیشنهاد کنیم. دکتر برازنده نیز با نمره بسیار عالی مدرک فوق تخصص بیماری های گوارش یا همان آندوسکوپی خود را گرفته اند و می توانید برای درمان انواع بیماری های گوارشی به ایشان مراجعه کنید. به همین دلیل اگر دچار هرگونه علائمی از بیماری های کبد، روده و یا معده شدید، فقط کافی است که به مطب دکتر برازنده مراجعه کنید. از سال 1388 تاکنون، ایشان عضو انجمن گوارش و کبد ایران و سال 1389 هم عضو انجمن گوارش آمریکا بوده اند.

6. دکتر مهدی زردادی

بیشتر کسانی که برای مشکلات رفلاکس معده و اختلالات دیگر این چنینی به مطب دکتر مهدی زردادی مراجعه کرده اند، از نحوه عملکرد ایشان به همراه اخلاق حرفه ای که دارند، رضایت داشته اند. این پزشک حاذق با استفاده از بهترین روش ها، در ابتدا بیماری شما را تشخیص داده و سپس به طور کامل روند درمان را برایتان توضیح می دهد تا موقع طی این فرایند با مشکلی مواجه نشوید و اطلاعات کاملی درباره درمان بیماری خود داشته باشید.

7. دکتر امید قنائی

از دیگر پزشکان فوق العاده خوش اخلاق و با تجربه در زمینه درمان بیماری های گوارشی، می توان به دکتر امید قنائی اشاره کرد. دکتر قنائی دارای مدرک تخصص داخلی بوده که بعد از گذراندن آن با موفقیت کامل، توانستند مدرک فوق تخصص گوارش و کبد و مجاری صفراوی خود را نیز با امتیاز بسیار خوب به دست بیاورند. با مشاهده نظرات مراجعه کنندگان دکتر قنائی، می توانید از نحوه عملکرد عالی ایشان مطمئن باشید.

خصوصیات بهترین فوق تخصص گوارش در تبریز چیست

بهترین دکتر گوارش مشهد

8. دکتر حمیرا امتی

ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای درمان مشکلات و بیماری های روده و معده خود، به مطب دکتر حمیرا امتی مراجعه کنید. دکتر امتی علاوه بر تخصص و تجربه بسیار عالی، اخلاق حرفه ای و صبر بسیار زیادی هم دارند و با دقت تمام شما را معاینه کرده و بعد از پیدا کردن روش های دقیق درمان، شما را از نحوه درمان آگاه خواهند کرد. همچنین دکتر حمیرا امتی شما را درباره همه کارهایی که باید قبل و بعد از روند درمان انجام دهید، آگاه خواهد کرد و به طور کامل شما را مشاوره می دهند.

9. دکتر احسان اکبری

در صورتی که به دنبال بهترین فوق تخصص گوارش در مشهد می گردید، باید دکتر احسان اکبری را به شما پیشنهاد کنیم. این پزشک حاذق دارای مدرک تخصص داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان هستند و قدرت تشخیص بی نظیری دارند. دکتر اکبری بعد از انجام آزمایشات کافی، بیماری شما را خیلی راحت تشخیص داده و از کم خطرترین روش ها برای درمان استفاده می کنند. تنها نکته ای که موقع مراجعه به مطب دکتر اکبری مد نظر قرار دهید، این است که به توصیه های ایشان عمل کنید.

10. دکتر علی بهاری

در نهایت، این فهرست را با دکتر علی بهاری به اتمام می رسانیم که ایشان در کنار داشتن تجربه بسیار موفقیت آمیز، توانسته اند نظر بسیاری از مراجعه کنندگان را به سمت خود جلب کنند. ایشان فوق العاده صبور و خوش اخلاق هستند و به همین دلیل هم به هیچ عنوان موقع روند درمان خود دچار استرس نخواهید شد. دکتر بهاری به شما کمک می کنند تا در بازه زمانی مشکلات معده، روده و کبد خود را درمان کنید.

بهترین دکتر فوق تخصص گوارش در مشهد

فوق تخصص گوارش چه بیماری هایی را درمان می کند؟

به طور کلی، حوزه گوارش فوق العاده گسترده است و به همین دلیل هم شاید ندانید که پزشکی که در این زمینه تخصص دارد، دقیقا می تواند چه بیماری هایی را درمان کند. در این قسمت، فهرستی در اختیار شما قرار داده ایم که با توجه به آنها می توانید متوجه شوید که یک پزشک متخصص در حوزه گوارش توانایی درمان چه بیماری هایی را دارد. پس اگر شما هم به هر یک از این بیماری ها دچار بودید، می توانید به یکی از پزشکان موجود در این فهرست مراجعه کرده و آن را درمان نمایید.

◉ بیماری های گوارشی مربوط به مری

یکی از مهم ترین اختلالاتی که فوق تخصص گوارش توانایی درمان آن را دارد، بیماری های مربوط به مری هستند. پس اگر به هر دلیلی دچار اختلالات در مری خود شدید، با مراجعه به یک پزشک فوق تخصص گوارش می توانید آن را درمان کنید. مهم ترین بیماری های گوارشی مربوط به مری، شامل موارد زیر می شوند:

 • رفلاکس معده یا اسید معده
 • درد در ناحیه مری
 • بیماری کرون مری
 • دشواری در بلع
 • التهاب مری
 • آشالازی مری
 • شنیدن صدا در مری
 • شل شدن اسفنکتر در قسمت تحتانی مری
 • تنگی مری
 • اسپاسم منتشر مری

◉ بیماری های گوارشی مربوط به معده

همان طور که می دانید، یک پزشک فوق تخصص گوارش توانایی درمان بیماری های مربوط به معده را نیز دارد. برخی از این بیماری ها را در این قسمت نام برده ایم که با مراجعه به یک پزشک گوارش، می توانید تا حد خیلی زیادی آنها را درمان کنید.

فوق تخصص گوارش چه بیماری هایی را درمان می کند؟
 • گاستروپارزی یا فلج معده
 • خونریزی معده و تومور معده
 • سرطان معده
 • عفونت هلیکوباکترپیلوری
 • زخم معده
 • زخم دوازدهه و گاستریت

◉ اختلالات گوارشی مربوط به روده

از دیگر اختلالاتی که پزشک فوق تخصص گوارش توانایی درمان آن را دارد، باید به بیماری های گوارشی مربوط به روده اشاره کنیم. بیماری های گوارشی مربوط به روده بزرگ و کوچک، جزو این دسته قرار می گیرند که در این بخش برخی از مهمترین آنها را نام می بریم.

 • سندروم روده تحریک پذیر
 • کولیت اولسراتیو
 • بیماری سلیاک
 • کرون

◉ بیماری های مربوط به پانکراس یا لوزالمعده

در نهایت، آخرین بیماری هایی که می توانید برای درمان آنها به یک پزشک فوق تخصص گوارش در شهر خود مراجعه کنید، بیماری های مربوط به پانکراس یا لوزالمعده هستند. در این قسمت، این بیماری ها را نام می بریم که در صورت مشاهده آنها می توانید به یک پزشک فوق تخصص گوارش مراجعه کنید.

 • پانکراتت مزمن و تکرار شونده
 • پانکراتیدهات و التهابی
 • دیابت

معرفی تخصص گوارش

به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که شخصی که به عنوان فوق تخصص گوارش مشهد شناخته شود، توانایی درمان چه بیماری هایی را خواهد داشت. برای این که بهتر با تخصص گوارش آشنا شوید، باید به شما بگوییم که در این تخصص، اطلاعات بسیاری درباره قسمت های مختلف سیستم گوارشی در اختیار پزشکان قرار گرفته می شود.

معرفی تخصص گوارش

زمانی که درباره سیستم گوارشی صحبت می کنیم، منظور ما فقط روده، معده یا مری نیستند. سیستم گوارش شامل دهان، مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، لوزالمعده، کبد، کیسه صفرا، رکتوم و مقعد می شوند. پس می توان گفت که سیستم گوارشی فقط محدود به موارد قبلی نیست و قسمت های مختلفی از بدن را در بر می گیرد. پزشکان باید بعد از دریافت مدرک پزشکی عمومی خود، برای گذراندن دوره تخصص امتحان داده و در صورت پذیرفته شدن، می توانند دوره تخصص گوارش را نیز بگذرانند.

در صورت مشاهده چه علائم و بیماری هایی باید به دکتر گوارش مراجعه کنیم؟

اگر تاکنون هنوز نمی دانید که برای درمان چه بیماری ها و علائمی باید به پزشک متخصص این حوزه مراجعه کنید، حتما تا پایان این بخش را مطالعه فرمایید. هر یک از بیماری های سیستم گوارشی دارای علائم خاصی هستند که با مشاهده آنها، می توانید متوجه شوید که شرایط شما تا چه حد است. در این قسمت، مهمترین علائم و بیماری هایی که می توانید بعد از مشاهده آنها به پزشک متخصص مراجعه کنید را نام می بریم. پس در صورت مشاهده هرگونه از این علائم برای حداقل چند روز، سریع تر خود را به یک مطب یک پزشک فوق تخصص گوارش برسانید.

 • یبوست
 • تورم معده
 • سوءهاضمه
 • بواسیر
 • بوی بد دهان
 • آپاندیسیت
 • سرطان سیستم گوارش
 • سنگ کیسه صفرا
 • التهاب کیسه صفرا
 • اختلال خونرسانی به کولون
 • فتق
 • کرون
 • کبد چرب
در صورت مشاهده چه علائم و بیماری هایی باید به دکتر گوارش مراجعه کنیم؟

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا متوجه شدید که بهترین فوق تخصص گوارش مشهد چه کسانی هستند و توانایی درمان چه بیماری هایی را دارند. همان طور که گفتیم، سیستم گوارش بدن انسان شامل قسمت های مختلفی از بدن می شود و به همین دلیل هم پزشک متخصص در این حوزه باید اطلاعات کاملی درباره همه این قسمت ها داشته باشد. پزشکانی که در این فهرست نام بردیم، همگی جزو بهترین های مشهد در حوزه گوارش به شمار می روند و به همین دلیل هم می توانید مطمئن باشید که با مراجعه به آنها، به بهترین نتیجه خواهید رسید.

2/5 - (1 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا