تاریخ امروز :مهر 30, 1400
درمان ناشنوایی درمان ناشنوایی

درمان ناشنوایی

 مراکز بازتابی که باعث بهبود شنوایی می شود.

ظاهراً عملی به نظر نمی رسد که فشار چند مرکز بازتابی،شخصی که سال ها قادر به شنیدن نیست،بتواند ناگهان قدرت شنوایی خود را به دست آورد.برای چنین افرادی،این موضوع حقیقتاً شبیه به یک معجزه ی خارق العاده است.پزشکانی که با عملکرد مراکز حساس واکنشی آشنایی دارند.

سال ها برای کمک به بیماران ناشنوا از این روش استفاده کرده اند.پزشکان متخصص در رشته ی آسیب شناسی استخوان و عضله،کایروپراکتیک ها و طبیعت درمانگرهایی که از این روش برای درمان خود سود جسته اند،به نتایج بسیار تکان دهنده ای رسیده اند.

این روش درمان در اثر اختلال عمل اعصاب بروز می کند و برای درمان این اختلال،باید به ماساژ و جااندازی مفاصل و استخوان ها پرداخت.

یکی از محققان در این زمینه تعریف می کرد که روزی،فرد ناشنوایی به او مراجعه کرده بود.او حتی به کمک سمعک هم خوب نمی شنید.پس از 3 یا 4 بار ملاقات که برای درمان صورت گرفت، شنوایی او پیشرفت فوق العاده ای داشت. روز بعد، گفت که حتی می تواند صدای جریان آب را از یک نهر، در کنار خانه خود بشنود.

چیزی که قبلاً هرگز نشنیده بود.شنوایی او روز به روز بهتر می شد تا آنجا که حتی سمعک خود را نیز کنار گذاشت.

 

درمان ناشنوایی درمان ناشنوایی Untitled 1

حفظ و نگهداری گوش ها

پیشگیری از مشکلات شنوایی آسان تر از درمان آن است.با استفاده از گوش گیر،می توانیم از سلول  های  عصبی  که در اثر صداهای بلند و مستمر صدمه می بینند(برای مثال، افرادی که در حرفه های پرسروصدا کار می کنند)، محافظت کنیم.

مطمئن باشید که شما به وسیله فشار بر مراکز حساس واکنشی گوش ها همانند اطراف گوش ها،مسیر شنوایی خود را تحریک می کنید.

یک روش ساده برای برگرداندن شنوایی،فشار وماساژ مراکز حساس واکنشی است که در روی نوک انگشت چهارم قرار دارد.تمام اطراف نوک وکناره ها و زیر انگشت را در جایی که به کف دست متصل می شود،برای مدت چندین دقیقه فشار بدهید.این حرکت را طی روز ،هر زمان که فرصت می کنید،چندین بار انجام دهید.

این روش همچنین ،درد گوش را تسکین می دهد.

 

روش استفاده از پاک کن سفت

استفاده از این روش با موفقیت همراه بوده است.شما می توانید هر چیز استریل مانند:یک پاک کن سفت و نظایر آن که به بهترین نحو عمل کند،به کتر ببرید.شیء را در فضای مابین آخرین دندان و فک خود،پشت دندان عقل قرار بدهید.در این حال،شما روی مرکز واکنشی که به گوش مربوط می شود،فشار خواهید آورد و با فشار مداوم،تحریک صورت می پذیرد.

شیء مزبور را برای مدت 5دقیقه در هر بار گاز بزنید.این حرکت را چند بار در روز انجام دهید.استفاده از شانه ی سر نیز در تحریک گوش ها بسیار سودمند است.دندانه های شانه را به نوک همه ی انگشتان فشار دهید و این فشار را برای تقریباً مدت 5 دقیقه نگهدارید.

چنانچه این مناطق خیلی حساس باشند،می توانید روی مراکز بازتابی یافته شده در دست یا پا کار کنید.محل دقیق مراکز حساس مربوط به گوش ها را می توانید ریز دو انگشت آخر دست ها یا دو انگشت آخر پاها بیابید

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *