class="rtl post-template-default single single-post postid-3251 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
دسته‌بندی نشده

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا است. این کار باعث خروج بسیاری از مواد سمی‎ از بدن می‎ شود. اما آیا می‎دانستید خود ماساژ به تنهایی تقریبا به اندازه ورزش کردن مفید است و یا حتی بهتر از آن عمل می‎کند؟ یک ماساژ تایلندی توسط دستانی ماهر شگفتی را برای ذهن و بدن شما به ارمغان می‎ آورد. در این مقاله به دلایل مفید بودن این ماساژ می‎پردازیم.

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی یک شکل از ماساژ بسیار شدید است که تاریخچه آن به هزاران سال پیش بر می‎‎گردد. سیستم درمانی قدیمی‎ ای که هدفش جوان سازی و انرژی دادن به شما است. یک درمانگر جریان انرژی را شبیه سازی می‎کند و نقاط انسدادی را که مسئول تنش و استرس است از میان می‎برد. این امر با استفاده از حرکات یوگا و کشش هایی که انجام می‎شود که درمانگر با حرکت دادن اندامتان اجرا می‎کند. برای مثال، کشش هایی که ستون فقراتتان را می‎کشد به جریان انرژی نرم در آن منطقه و درمان درد کمر کمک می‎کند. ماساژ صورت و سر شما نقاط فشاری را نشانه می‎ گیرد که به حل مشکلات دیگر اعضای بدنتان کمک می‎ کند. بر خلاف دیگر ماساژ هایی که به درآوردن لباس نیاز دارد این ماساژ کاملا با لباس پوشیده انجام می‎گیرد.

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟ 1

مزایای ماساژ تایلندی

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟ 2

کاهش درد کمر

درد قسمت پایینی کمر یک کابوس شبانه روزی است. اما ماساژ تایلندی برای این درد اثر بخش خواهد بود. این ماساژ حتی نسبت به درمان معمولی که روی افراد صورت می‎گیرد اثر بخشی بیشتری خواهد داشت. با این که هر دوی این روش ها درد را تسکین دادند اما در ماساژ تایلندی درد با وسعت بیشتری از میان رفت.

بهبود محدوده حرکتی

ماساژ تایلندی حول حرکات یوگا انجام می‎ شود تا بتواند کشش را در بدن شما به وجود آورد. کشش همراه با ماساژ و فشار آوردن بر روی نقاط خاصی از بدن است. تحقیقات نشان داده‎است که همانند ماساژ سوئدی، این ماساژ به افزایش محدوده حرکتی اندام و دیگر قسمت های بدنتان کمک جدی می‎کند. افرادی که تحت این آزمایش قرار گرفتند بهبود عمیقی در چرخش و انعطاف پذیری شانه و زانوی خود مشاهده کردند.

رها شدن از اضطراب

ماساژ ها یک درمان مشهور برای درمان اختلالات رفتاری است. ماساژ هم در درمان افسردگی و هم در بهبود اضطراب مفید است. ماساژ تایلندی پارامتر های روانشناختی مانند حس و حال، اضطراب، تنش و حتی گیج بودن را بهبود می‎بخشد.

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟ 3

کاهش تنش ها

سطح آلفا آمیلاز بزاق که یک آنزیم در دهان است، شاخصی برای سطح تنش است. وقتی که تنش های روانشناختی حادی را تجربه می‎ کنید سطح این آنزیم هم افزایش می‎یابد. ماساژ تایلندی برای کاهش سطح این آنزیم به شدت اثر گذار بوده است که نشانه ای برای اثر ماساژ بر سطح تنش است.

درمان میگرن

افرادی که با سردرد های میگرنی درگیر هستند از عذاب این سردرد بیشتر اطلاع دارند. ماساژ تایلندی به شدت به کاهش شدت این سردرد کمک می‎کند. این ماساژ به افزایش آستانه تحمل درد کمک می‎کند.

درمان درد آرتروز

به خاطر اثرات این ماساژ بر سیستم اسکلتی عضلانی برای کمک به افراد دارای آرتروز بسیار اثر بخش است. دردی که در مفاصل دست، زانو، کمر و گردن به وجود می‎آید.

مزایای ماساژ تایلندی چیست؟ 5

میلاد اعتمادیفر