آموزش ماساژدرمان خانگیطب سنتی

تست بارداری با ماساژ دور ناف، سنتی برای تشخیص بارداری!

بارداری یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر خانمی است که تشخیص به موقع و دقیق آن می‌تواند نقش موثری در سلامت زندگی او داشته باشد. اگرچه امروزه به راحتی با کیت‌های تست بارداری و همچنین آزمایش‌های مربوطه می‌توان از بارداری یا عدم بارداری اطمینان حاصل کرد، اما روش‌های خانگی هم برای بررسی این موضوع وجود دارد که از گذشته‌های دور در میان مردم رایج بوده‌است. تست بارداری با ماساژ دور ناف یکی از روش‌های سنتی بوده که ممکن است بتواند بارداری را زن را نشان دهد. برای بررسی دقت این تست و آشنایی با روش انجام آن با ما همراه باشید.

آموزش تست بارداری با ماساژ دور ناف

آموزش تست بارداری با ماساژ دور ناف

برای انجام تست بارداری با ماساژ دور ناف ابتدا باید بر روی زمین و به پشت دراز بکشید. بدون انقباض شکم، با نوک انگشتان دست خود، شکم را در فاصله‌‌ای تقریبا ۴ انگشت از ناف در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. در زمان ماساژ کمی فشار بر روی شکم وارد کنید. اگر سفتی در ناحیه زیر شکم احساس کردید، احتمال بارداری وجود دارد. این نکات را در زمان انجام ماساژ دور ناف به یاد داشته باشید:

  • حداقل ۳ تا ۴ روز پس از لقاح اسپرم می‌توان احتمال بارداری را بررسی کرد؛
  • ماساژ را با شکم خالی انجام دهید؛
  • برای دست‌یابی به نتیجه‌ای دقیق‌تر ماساژ را چند بار در روز تکرار کنید؛
  • سفتی که نشان از بارداری بوده باید به صورت کامل از بخش راست زیر شکم تا قسمت چپ احساس شود. سفتی تنها یک نقطه نشانه‌ای از بارداری نیست.

تشخیص علائم حاملگی از روی ناف

تشخیص علائم حاملگی از روی ناف

ناف در خانم‌های باردار، نقطه اتصال جفت در داخل رحم بوده که جنین از این طریق می‌تواند با دریافت اکسیژن و مواد مغذی در سلامت کامل باشد. معمولا ناف خانم‌ها یکی از قسمت‌های شکم بوده که در زمان بارداری با تغییراتی همراه است. به همین علت گفته می‌شود ماساژ دور ناف ممکن است راهی موثر برای تشخیص احتمال بارداری در زنان باشد. تورم و بیرون آمدن ناف در زمان بارداری، آن هم به علت گشادشدن شکم، یکی از راه‌های تشخیص حاملگی از روی ناف است. در بعضی خانم‌ها هم علائمی مانند صاف و کشیده شدن ناف در زمان بارداری و همچنین خارش دور ناف را می‌توان علامتی از بارداری در نظر گرفت.

آیا تست بارداری با ماساژ دور ناف قابل اعتماد است؟

طبیعتا خیر؛ تست بارداری از طریق ماساژ هرگز نمی‌تواند پاسخ دقیق و مطمئنی برای احتمال بارداری باشد و نیاز به انجام روش‌های مطمئنی مانند سونوگرافی، آزمایش خون و کیت‌های تشخیص بارداری است. زمان انجام تست، وضعیت سلامت خانم، وجود بیماری به ویژه در نواحی اطراف شکم یا حساسیت پوستی هر کدام ممکن است بر نتیجه تست از طریق ماساژ تاثیرگذار باشند. بنابراین، چه پاسخ تست منفی باشد و هیچ سفتی احساس نکنید یا در صورت احساس سفتی، پاسخ مثبت به نظر برسد، هنوز هم نمی‌توان از بارداری مطمئن بود. از این رو، باید از روش‌های کاملا مطمئن برای اطلاع از حاملگی خود استفاده کنید. به طور کلی هیچ روش خانگی و غیرپزشکی نمی‌تواند پاسخ قطعی برای احتمال بارداری باشد.

آیا ماساژ در دوران بارداری بی خطر است؟

آیا ماساژ در دوران بارداری بی خطر است؟

ماساژ درمانی در دوران بارداری می‌تواند فواید بسیاری برای خانم به همراه داشته باشد. بهبود کیفیت خواب، کاهش استرس و تنش‌های جسمانی و روان، افزایش جریان گردش خون، کاهش التهاب و خارش به ویژه در اطراف شکم، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش ترک‌های پوستی، احساس نزدیکی با نوزاد و حرکت‌های او در شکم و همچنین التیام گرفتگی عضلات از جمله فوایدی است که ماساژ برای بانوان باردار به همراه دارد.

اما هرگز نمی‌‌توان ماساژ به ویژه ماساژ دور ناف را به تمامی خانم‌ها توصیه کرد؛ چراکه ممکن است باعث افزایش یا کاهش احتمالی فشارخون، سرگیجه یا ضعف شود. بنابراین، پیش از انجام چنین روش آرام‌سازی باید با پزشک خود مشورت کنید. از سوی دیگر انجام ماساژ توسط افراد مجرب در این حوزه اثرگذاری بهتری به همراه دارد. در صورت تایید پزشک برای ماساژ در دوران بارداری، استفاده از روغن‌های طبیعی و مغذی در صورت نداشتن هیچ‌گونه حساسیت پوستی می‌تواند اثرگذاری ماساژ را بهبود بخشد.

کلام آخر

در گذشته، به واسطه نبود تجهیزات مناسب پزشکی، استفاده از روش‌های خانگی تشخیص بارداری مانند تست بارداری با ماساژ دور ناف رایج بوده‌است. روشی که ممکن است بتواند در روزهای ابتدایی پس از لقاح اسپرم احتمال وجود بارداری را نشان دهد. اما این روش یا سایر روش‌های سنتی هرگز جایگزین دقیقی برای روش‌های نوین پزشکی برای تشخیص بارداری نیستند. به همین علت، برای اطمینان از حاملگی باید آزمایش‌های پزشکی مانند سونوگرافی، آزمایش خون یا بیبی‌چک را انجام دهید.

4/5 - (1 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا