آموزش ماساژماساژ درمانیماساژ فول بادی

ماساژ فورهند چیست؟ | تجربه ای خاص برای کاهش استرس

ماساژ درمانی یکی از روش‌های درمانی موفق برای بهبود سلامت جسم و روان است. درمانی که با تکنیک‌های گوناگون و به شیوه‌های مختلفی به منظور کاهش استرس و اضطراب، بهبود گرفتگی‌های عضلانی، کاهش تنش‌های عضلات و آرامش روان افراد انجام می‌شود. تکنیک مناسب ماساژ باید با توجه به نیاز فرد و نظر ماساژدرمان‌گر انتخاب شود. یکی از تکنیک‌های موثر در ماساژدرمانی، ماساژ فورهند نام دارد که دو درمان‌گر به صورت همزمان آن را انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید بدانید که ماساژ فورهند چیست و چه فوایدی برای بدن دارد، با لنداسپا همراه شوید.

ماساژ فورهند چیست؟

ماساژ فورهند چیست؟

ماساژ فورهند ماساژی است که در جلسات آن، دو درمان‌گر به صورت همزمان بدن فرد را ماساژ می‌دهند. وضعیتی که به خوبی می‌تواند باعث افزایش اثربخشی ماساژ، کاهش تنش‌های عضلانی و آرامش بیشتر شود. در این روش، دو درمان‌گر با استفاده از دستان خود و با انجام حرکات آهسته، هماهنگ و متمرکز فشارهای کنترل‌شده‌ای را بر عضلات فرد وارد می‌کنند.

ماساژ فورهند تجربه متفاوتی از ماساژ درمانی است. انجام تکنیک‌ها به صورت همزمان توسط دو ماساژدرمان‌گر آرامشی را ایجاد می‌کند که شاید در جلسات ماساژ با یک درمان‌گر نتوان آن را احساس کرد.

چرا به ماساژ فورهند نیاز داریم؟

معمولا در جلسات ماساژ، افراد توجه بی‌اندازه‌ای به فشارها و حرکات وارده بر بدن خود دارند و گاهی نگران درد یا چگونگی اجرا هستند. شرایطی که باعث به‌هم ریختن آرامش ذهن و عدم دست‌یابی به ذهنی رها و آزاد می‌شود.

اما در جلسات ماساژ فورهند به واسطه اجرای حرکات توسط دو درمان‌گر، در ابتدای کار مغز و حواس فرد تلاش می‌کند تمامی حرکات را دنبال کند. اما به دلیل وارد شدن فشار و ضربه از جهت‌های مختلف، کنترل مسیر حرکات برای مغز آسان نخواهد بود. به همین علت، در یک بخشی از جلسه، مغز کنترل و دنبال کردن حرکات را تمام می‌‌کند و رها می‌شود.

۳ فایده اصلی ماساژ فورهند

فواید ماساژ فورهند

ماساژ فورهند مانند سایر تکنیک‌های ماساژ فواید فراوانی برای بدن دارد که در ادامه به ۳ مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱.استفاده از تکنیک‌های مختلف ماساژ

یکی از ویژگی‌های جالب ماساژ فورهند، استفاده از تکنیک‌های مختلف ماساژ درمانی مانند تکنیک ماساژ سوئدی، بافت عمیق و رایحه‌درمانی است. درمان‌گر با توجه به شرایط جسمانی و نیاز فرد، از تکنیک‌های متفاوتی برای نواحی مختلف بدن به منظور کاهش تنش‌های عضلانی و آرامش او استفاده می‌کند.

۲. آرامش و رهایی ذهن و افکار

همانطور که پیشتر اشاره شد، در جلسات ماساژ معمولی، ذهن اجرای حرکات بر روی بدن را دنبال می‌کند و ممکن است آرامش کاملی را تجربه نکند. اما در جلسات ماساژ فورهند، زمانی که دو درمان‌گر به صور همزمان فرد را ماساژ می‌دهند، تمرکز بر آنچه در حال رخ دادن است راحت نیست و ذهن به سطوح عمیق‌تری از آرامش دست می‌یابد.

۳. بهبود جریان گردش خون

بهبود گردش خون، یکی از مهم‌ترین فواید انواع روش‌های ماساژ درمانی است. اما این وضعیت در ماساژ فورهند نتیجه بهتری را به همراه دارد و در زمان کوتاه‌تری اثرات آن نمایان می‌شود. حرکات منظم و همزمان به خوبی می‌توانند در کنار بهبود گردش خون، باعث بازشدن گره‌های عصلانی و در نهایت التیام بهتر و سریع‌تر گرفتگی‌ها و تنش‌های عضلات شوند.

آیا ماساژ فورهند ارزش هزینه آن را دارد؟

در میان انواع روش‌های ماساژ درمانی، ماساژ فورهند هزینه بیشتری دارد و یکی از دلایل مهم آن انجام ماساژ توسط دو درمان‌گر است. دو درمان‌گر به صورت همزمان دانش، تجربیات و زمان خود را در اختیار مشتری قرار می‌دهند و به همین علت این تفاوت قیمت امری بدیهی است. اما نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که اثربخشی و فواید حاصل از ماساژ فورهند، آرامش و رهایی پس از آن هم بسیار بیشتر از سایر تکنیک‌های ماساژ است. طول مدت زمان انجام ماساز فورهند هم معمولا ۵۰ تا ۶۰ دقیقه بوده که با توجه به درخواست مشتری و نظر درمان‌گر می تواند تغییر کند.

سخن پایانی

ماساژ درمانی را باید به عنوان یکی از بهترین روش‌های بهبود سلامت جسم و روان معرفی کرد. درمانی که سطح دیگری از آرامش و التیام را برای فرد به ارمغان می‌آورد. در این میان، ماساژ فورهند یکی از بهترین روش‌های ماساژ بوده که در آن دو ماساژدرمان‌گر به صورت همزمان با استفاده از حرکات آرام و هماهنگ دست‌ها فرد را ماساژ می‌دهند. تسریع در بهبود جریان گردش خون، آرامش بیشتر جسم و روان و اثربخشی به مراتب بیشتر از سایر تکنیک‌های ماساژ، از مهم‌ترین فواید ماساژ فورهند است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا