تاریخ امروز :مهر 30, 1400

خواص ماست برای سلامتی

خواص ماست برای سلامتی

متخصصان امور غذایی ماست را یکی از عالی ترین غذاها می‌دانند . ماست دارای آنتی بیوتیک مواد ضدسرطان مواد تقویت کننده سیستم مصون ساز بدن و دارای خاصیت پایین آورنده کلسترول می باشد. ماست دارای یک باکتری مفید و فعال به نام لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس می باشد که باعث ایجاد تعادل میکروبی در بدن شده و به هضم غذا ها کمک می کند.

مقاله پییشنهادی : عسل، غذای ضد پیری

 

وقتی شما خواص ماست یا ماست بدون چربی مصرف می کنید و به آن آب میوه یا مربا اضافه می کنید، غذایی تهیه کرده اید که برای بدن نهایت فایده را دارد ماست به شما این امکان را می‌دهد که سال‌های سال بیشتر عمر کنید و مدت زمان زیادی را جوان بمانید.

خواص ماست برای سلامتی خواص ماست خواص ماست برای سلامتی AN444 Kid Hands yogurt 732x549 thumb

آنتی بیوتیک قوی

خواص ماست را بهتر بشنا و ماست دارای ۷ نوع آنتی بیوتیک قوی است که دارای قدرت ضد میکروبی برابر ترامایسین است و می‌تواند میکروب حصبه و استافیلوکوک را از بین ببرد.

در مورد خواص ماست در هر فنجان ماست بین 100تا 150کالری انرژی نهفته است و می تواند با مسمومیت غذایی مبارزه کند. دانشمندان دانشگاه نبراسکا به این نتیجه رسیده اند که ماست یک ماده ضد سرطانی قوی است و به خصوص خوردن آن مانع سرطان روده می شود.

 

در ایران متاسفانه ماست پرچرب طرفدار بیشتری دارد در صورتی که بهترین ماست یعنی ماست کم چربی با قیمت ارزان تری در اختیار آنها قرار دارد .در بسیاری از نقاط جهان که غذای ساکنانش بیشتر ماست است، زندگی و طول عمر مردمش بیشتر از سایر نقاط دیگر است.

آنتی بیوتیک قوی خواص ماست خواص ماست برای سلامتی Evidence of Streptococcus thermophilus probiotic properties builds

سلامتی انسان

در شرح حال چنگیز خان آمده است که سربازانش چون دوغ مادیان می‌خوردند آنطور بی باکانه می‌جنگیدند.البته ماست باید کم چربی یعنی با یک درصد چربی و یا بدون چربی باشد . خوردن یک تا سه فنجان ماست یعنی 250 تا 750 گرم ماست در روز به سلامتی انسان کمک بسیاری می کند در کشورهای خارج مثل آمریکا از ماست ،بستنی هم درست می کنند که هم خواص ماست را در خود حفظ کرده و هم خواص ماست را دارد.

ماست به طول عمر کمک فراوانی می کند زندگی مردان در کوههای قفقاز افسانه نیست و حقیقت دارد. هر فنجان ماست کم چربی 140کالری و هرفنجان ماست بدون چربی 100 کالری دارد و یک غذای کامل انرژی زاست. از لحاظ هضم شاید یکی از آسان ترین غذاها برای معده و روده باشد هضم آن سریع و برق آسا است.

دارویی برای اسهال

از دیگر خواص ماست ماست داروی خوبی علیه اسهال به شمار می‌رود البته ماست ترش و نه ماست شیرین، چون ماستِ ترش دارای مقادیر زیادی اسید لاکتیک است که ضد عفونی کننده روده است.

خواص-ماست-برای-سلامتی خواص ماست خواص ماست برای سلامتی

باکتری های موجود در ماست

ماست دارای باکتری های مفید و موثر برای بدن است که می‌تواند در پیشگیری انسان از ابتلای به خیلی از بیماری‌ها نقش فراوانی بازی کند. ماست دارای مقادیر زیادی کلسیم است بنابراین برای آنهایی که به پوکی استخوان دچار اند غذای خوبی به شمار می رود. همچنین ماست مقادیر زیادی فسفر هم دارد که به جذب کلسیم موجود در ماست کمک بسیاری می کند .

مقاله پییشنهادی : ادویه ها خواص ضد پیری دارند

 

ماست در متعادل کردن فشار خون بسیار موثر است استفاده از غذاهایی مثل بورانی که مخلوط ماست و اسفناج است و یا آش ماست،ماست و خیار اب دوغ خیار برای سلامتی ما نهایت ضرورت را دارد.

آشنایی با خواص ماست خواص ماست خواص ماست برای سلامتی yogurt greek

خلاصه سعی کنید در برنامه غذایی روزانه تان همیشه مقداری ماست موجود باشد و با خوردن آن از ویژگی های جالب این ماده حیات بخش نهایت استفاده را ببرید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *