تاریخ امروز :تیر 7, 1401

چه راههای آسانی برای درمان درد پریود وجود دارد؟

چه راههای آسانی برای درمان درد پریود وجود دارد؟

بیش از نیمی‎ از زنانی که به قاعدگی می‎رسند در طی یک یا دو روز دچار دردها و گرفتگی های شکم می‎شوند. این اتفاق برای آن ها هر ماه می‎افتد. هرچند درد پریود نشانه تهدید جدی سلامت شما نیست اما تاثیر بسیار زیادی در روند زندگی شما خواهد گذاشت. برای کمک به درمان درد پریود چندین راه حل ایمن و بسیار موثر وجود دارد. اگر گرفتگی های پریود شما بسیار شدید شد باید از این راه حل ها بهترین استفاده را بکنید. در این مقاله سعی کرده‎ایم چندین روش کاربردی درمان درد پریود را ارایه کنیم.

بهبود رژیم غذایی موثر در درمان درد پریود

کاهش مصرف چربی و افزایش مصرف سبزیجات گرفتگی های ماهانه را تسکین می‎بخشد. یک رژیم کم چرب سطح عفونت بدن را پایین می‎آورد. رژیم های پایه سبزیجات نه تنها به سلامت عمومی‎ شما کمک می‎کند بلکه تاثیرات غیر مستقیمی‎ هم بر درد های ناحیه شکم شما خواهد داشت. برای رسیدن به یک رژیم سالم تر در ابتدا چربی های ناسالم تر مانند چربی های حیوانی را کنار بگذارید و به سراغ روغن های غیر اشباع گیاهی مانند روغن زیتون بروید. اگر از لبنیات استفاده می‎کنید، لبنیات کم چرب را انتخاب کنید. به طور کلی برای رسیدن به 25 تا 35 درصد از کالری مصرفی قبلی خود، از چربی های سالم تری که در ماهی، مغزهای طبیعی و روغن های گیاهی یافت می‎شود استفاده کنید.

چه راههای آسانی برای درمان درد پریود وجود دارد؟

استفاده از چای های گیاهی

چای های مشخص و به خصوصی به تسکین درد های دوران پریود کمک می‎کنند. شواهد درباره اثر مسکن چای های گیاهی بسیار کمیاب است، اما این چای ها از دیرباز استفاده می‎ شده اند و می‎ توانند به این روند کمک کنند. به این خاطر که بعضی از این گیاهان به عنوان استروژن عمل می‎کنند، قبل از هر نوع استفاده ابتدا از دکتر خود مشورت بگیرید. به خصوص این که اگر سابقه مشکلات مربوط به سرطان های ناشی از هورمون دارید یا دارو های گرفتگی رگ های خونی مصرف می‎ کنید این امر ضروری تر خواهد بود.

روغن ماهی و ویتامین ب 1

راه حل طبیعی دیگری که اثر بسیار زیادی بر درمان درد پریود دارد استفاده از مکمل های روغن ماهی و ویتامین ب 1 است. مصرف روزانه 100 میلی گرم ویتامین ب 1 و همچنین 500 میلی گرم مکمل روغن ماهی تاثیرات بسیار شگرفی بر درد قاعدگی دارد.

چه راههای آسانی برای درمان درد پریود وجود دارد؟ 1

گرم گردن با پدهای گرم کننده

استفاده از پد های گرم کننده مورد مطالعه قرار گرفته است و آن طور که به نظر می‎ رسد به اندازه مصرف بروفن در تسکین درد پریود موثر است. این گرما باعث بهبود سریع تر درد خواهد شد. استفاده این پد های گرم کننده به همراه مسکن های موثر، تاثیر آن ها را چند برابر خواهد کرد.

استفاده از مسکن ها

هیچ کس دوست ندارد در زمان درد به سراغ مسکن ها برود، اما باید قبول کرد استفاده از مسکن هایی چون بروفن و ناپروکسن در تسکین دردهای دوران قاعدگی فوق العاده موثر است. البته قبل از مصرف چنین مسکن هایی با دکتر خود مشورت کنید تا بهترین نوع مسکن را به شما معرفی کند.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد