تاریخ امروز :بهمن 1, 1400

انواع روغن ماساژ و خواص آن

انواع روغن ماساژ را بشناسید

آمادگی‌های اولیه از جمله روغن ماساژ یکی از ملزومات برای ماساژ بهتر بدن است. در این مقاله فهرستی از انواع روغن ماساژ و خواص آن را ذکر می‌کنیم. در ادامه در مقاله ی انواع روغن ماساژ و خواص آن با ما همراه باشید.لا

روغن مغز بادام

روغن مغز بادام

روغن مغز بادام زرد خیلی کمرنگ بوده و سرشار از پروتئین، گلوسئید، مواد کانی و ویتامین می‌باشد. برای اکثر پوست‌ها مناسب بوده و دارای خاصیت ضد خارش، ضد التهاب و خشکی پوست است. روغن مغز بادام روغن پایه بوده و می‌توان به تنهایی از آن استفاده نمود. همچنین بد نیست به وب سایت سلامتی نیز سر بزنید.

روغن هسته زردآلو

روغن هسته زردآلو

این روغن زرد کمرنگ بوده و حاوی ویتامین و مواد کانی می‌باشد. برای اکثر پوست‌ها نیز مناسب است به‌خصوص برای پوست‌های خشک و حساس. برای رفع چین و چروک می‌توان استفاده نمود. روغن هسته زردآلو روغن پایه بوده و می‌توان به تنهایی از آن استفاده نمود.

روغن آوو کادو


این روغن سبز از انواع روغن ماساژ می باشد که تیره بوده و حاوی ویتامین، پروتئین، لیسیتین و اسیدهای چرب است. برای همه پوست‌ها به‌خصوص پوست‌های خشک و کم آب مناسب بوده و در درمان اگزمانیز می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد. روغن آوو کادو روغن پایه بوده و می‌توان به تنهایی از آن استفاده نمود.

روغن زردک (هویج)

روغن زردک (هویج)
این روغن به رنگ نارنجی بوده و حاوی ویتامین، مواد کانی و بتا کاروتن می‌باشد. برای مبتلایان به خارش، اگزما و التهاب پوست مناسب است. این روغن نباید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. می‌توانید 10 درصد از این نوع روغن را با 90 درصد روغن پایه مخلوط نموده و سپس مورد استفاده قرار دهید.

روغن عناب

روغن عناب
روغن عناب به عنوان  انواع روغن ماساژ، معمولاً بیرنگ و یا سبز خیلی کمرنگ بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. برای تمام پوست‌ها می‌توان از آن استفاده نمود. از این روغن می‌توان به عنوان روغن پایه استفاده نمود.

روغن فندق

روغن فندق
رنگ این روغن زرد بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. برای تمام پوست‌ها می‌توان از آن استفاده نموده و خاصیت جمع‌کنندگی خفیف دارد. از آن می‌توان به صورت روغن پایه استفاده نمود.

روغن زیتون

روغن زیتون
رنگ این روغن سبز زیتونی بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. در رفع رماتیسم، مراقبت از مو، آرامش بخش و به‌عنوان روغن آرایشی استفاده می‌شود. 10 درصد آن را می‌توان با 90 درصد از روغن پایه مخلوط نموده و سپس مورد استفاده قرار داد.

روغن بادام زمینی

روغن بادام زمینی
این روغن زرد کم‌رنگ بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. برای تمام پوست‌ها مفید بوده و به عنوان روغن پایه استفاده می‌شود.

روغن گاجره (کاکره)

روغن گاجره (کاکره)
این روغن زرد کم‌رنگ بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. برای تمام پوست‌ها مفید بوده و می‌توان به عنوان روغن پایه استفاده نمود.

روغن کنجد

روغن کنجد
رنگ این روغن زرد تیره بوده و حاوی ویتامین، پروتئین، مواد کانی، لیسیتین و اسیدهای آمینه سورایسیس. برای رفع اگزما، رماتیسم و ورم مفاصل مفید است و از آن در تمام پوست‌ها می‌توان استفاده نمود. 10 درصد از این روغن را می‌توان با روغن پایه مخلوط نموده و استفاده کرد.

روغن گندم

روغن گندم
این روغن زرد مایل به نارنجی بوده و حاوی ویتامین، پروتئین و مواد کانی است. در رفع اگزما و پیری زودرس مفید بوده و می‌توان 10 درصد از آن را با روغن پایه مخلوط نموده و استفاده کرد.

ماساژ با روغن

از انواع روغن ماساژ، روغن‌هایی که در بالا معرفی شدند؛ بسته به نوع پوست یا شخصی که می‌خواهید ماساژ بدهید، باید استفاده کنید و حتماً توجه داشته باشید که بعضی روغن‌ها را به عنوان روغن پایه (اصلی) می‌توان استفاده کرد مثل روغن بادام که روی بدن ریخته شده و ماساژ داده می‌شود.

بعضی مثل روغن زرد را به هیچ وجه نباید به طور خالص مصرف کرد. نکته دیگر این است که اگر می‌خواهید ماساژ تاثیر کیفی زیادی داشته باشد توجه کنید که بدن در هنگام ماساژ باید گرم باشد و گرم بماند. برای این‌منظور بهتر است اوَل یک دوش آب گرم گرفته و بعد بدن تمیز و گرم را در حوله بپیچید و یکی یکی اندام‌ها را ماساژ دهید، مثلاً برای ماساژ پا اول پای چپ را برهنه کنید و بعد از ماساژ روی آن حوله بکشید و بعد سراغ پای راست بروید.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *