class="rtl post-template-default single single-post postid-1286 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
ماساژ

ماساژ و مدل های مختلف ماساژ

ماساژ چیست؟

ماساژ یک دوره ی کلی است برای فشار،مشت و مال دادن و ورزش پوست،ماهیچه ها،زردپی ها و رباط ها ماساژ از حرکت سبک تا فشار عمیق تقسیم می شود که همین امر باعث شده مدل های مختلفی از ماساژ وجود دارد که در ائامه به چند مورد از رایج ترین ها اشاره می کنیم:

ماساژ سوئدی:

این روش یک فرم آرام از ماساژ است که از حرکت ها و لمس کردن های طولانی و کشیده،مالش حرکت های عمیق دایره ای،لرزش ها و ضربات آهسته استفاده می شود که به ریلکس شدن و انرژی دادن کمک می کند.

 

ماساژ عمیق:

این روش از ماساژ از حرکت های آهسته تر و قوی تر و موثرتر استفاده می شود. هدف،رسیدن به لایه های عمیق تر از ماهیچه ها و بافت پیوندی و بطور کلی به ماهیچه معیوب از آسیب کمک می کند.

 

ماساژ ورزشی:

این روش از ماساژ به ماساژ سوئدی شباهت دارد اما این برای افرادی که فعالیت های ورزشی انجام می دهند کمک می کند که آماده به کار شوند و از صدمه و آسیب ماهیچه ای جلوگیری می کند.

ماساژ کشش شانه ای:

این نوع از ماساژ روی تارها یا رشته های سخت ماهیچه ای تمرکز می کند که می تواند ماهیچه شمارا بعد از صدمه یا استفاده مفرط از ماهیچه پرورش دهد

مزایای ماساژ:

 ماساژ به طور کلی به عنوان یک بخش مکمل و دائمی دارو تعریف شده است و این امربه طور پیوسته با یک رفتار و عملکرد مناسب و استاندارد برای یک برد وسیع از شرایط و وضعیت های دارویی توصیه می شود.

طبق تحقیقات و مطالعاتی که انجام شده مزایای ماساژ اثبات کرده است که این یک عملکرد موثربرای کاهش استرس،درد و بحران ماهیچه ای است … در حالیکه تحقیقات زیادی لازم است که این مزایای ماساژ تایی شود،بعضی از محققان دریافته اند که ماساژهم چنین می تواند کمک ساز باشد برای ۱.نگرانی ۲.بی نظمی گوارشی ۳.سردرد ۴.بی خوابی ناشی از استرس ۵.درد ماهیچه ای ۶.آسیب بافت نرم ۷.صدمه های ورزشی ۸.درد مفصل شقیقه ای

در کنار این مزایا برای یک سری شرایط خاص یا بیماری ها،بعضی افراد لذت می برند از ماساژ بخاطر این کار اغلب احساساتی مثل مراقبت،راحتی  به وجود می اورد.
با وجود این مزایا،ماساژ به عنوان یک جایگزین برای مراقبت دارویی با قاعده توصیه نمی شود و به این معنی نیست .دکترتان را از حرکت های ماساژی خود آگاه کنید و هر عملکردی که مناسب استاندارد است وبرای شما برنامه ریزی شده است را با اطمینان دنبال کنید.

 

خطرهای ماساژ:

خیلی از افراد از ماساژ بهره می برند،ولی ماساژ ممکن است برای شما مناسب نباشد
اگر شما: اختلال،خون ریزی یا مصرف داروی رقیق کردن خون ،اثر سوختگی یا التیام بخشیدن زخم،
لختگی عمیق سیاهرگ،شکستگی،جداکردن استخوان ها یا لخته خون با دکترتان درباره ضررها و فایده های ماساژ صحبت کنید مخصوصا اگر شما یک فرد باردار هستید یا سرطان یا درد ناعلاجی دارید.
بعضی از شکلهای ماساژ یک احساس سختی و دشواری بعد از ماساژ برای شما ایجاد می کند.
اما ماساژ نباید به طور عادی دردناک  یا ناراحت کننده باشد.اگر هر قسمت از ماساژ شما به درستی انجام نمی شود یا موجب ناراحتی شما می شود بی درنگ در این مورد صحبت کنید.خیلی از مشکلات جدی از زیادی فشار در طی ماساژ به وجود می آید.

 

میلاد اعتمادیفر

دیدگاهتان را بنویسید