class="rtl post-template-default single single-post postid-3500 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
ماساژ

چگونه از تمرینات ویژه برای تحریک مراکز حساس روی سر استفاده کنیم

چگونه از تمرینات ویژه برای تحریک مراکز حساس واکنشی روی سر استفاده کنیم

 

روش هایی مربوط به ماساژ مراکز حساس روی سر

 

 

از انگشتان خود برای یافتن مناطق خاص روی سر استفاده کنید. در تصویر بالا، اگر به مرکزی ترین قسمت بالی سر توجه کنید، در می‌یابید که مراکز بازتابی مربوط به اندام های تناسلی (تولید مثلی) در آنجا قرار دارند.

در قسمت پایین به طرف پیشانی، مرکز بازتابی مربوط به معده قرار دارد. در قسمت زیر بینی، مرکز بازتابی مربوط به غده ی صنوبری و هیپوفیز و سپس طحال و نهایتاً مرکز بازتابی پانکراس قرار دارد.به طور مستقیم،پایین تر از این مرکز بازتابی،کانون های ویژه ی غدد جنسی روی  چانه قرار دارد که به نظر می رسد روی خط مرکزی نصف النهاری که در سراسر بدن کشیده شده،قرار گرفته است.

یکی از روش های ماساژ این مراکز بازتابی،استفاده از انگشت وسطی است که انگشت آتش نامیده می شود. زیرا شدیدتر از سایر انگشتان از خود انرژی ساطع می کند. انگشت وسطی را روی مرکز پیشانی،درست زیر خط رویش مو فشار بدهید.با فشار و حرکت چرخش یک نقطه ی حساس را لمس می کنید.پوست را مالش ندهید.

ترجیحاً نقطه استخوانی زیر پوست را خیلی آرام ماساژ دهید. اکنون،انگشت خود را به طرف مرکز پیشانی حرکت بدهید و مرکز حساس دیگری را که مربوط به غده ی صنوبری است،(و معمولاً به عنوان چشم سوم شناخته می شود)لمس کنید.در  نیمه راه این نقطه و پل بینی،مرکز بازتابی حساس دیگری است که به ماساژ نیاز دارد.

این مرکز بازتابی سینوس ها را تحت تاثیر قرار می دهد.به تصویر زیر نگاه کنید.قسمت پشت سر را به تصویر کشیده است.تمامی مراکز بازتابی این قسمت را مشاهده کنید اکنون تصویر بالا را در نظر بگیرید که محل بازتاب ها را روی قسمت جانبی سر نشان می دهد.ما از ۳روش برای درمان قسمت هایی که دچار نارسایی هستند،استفاده میکنیم

 

روش های تحریک

 

 

  • به اندازه یک مشت از موی خود را چنگ بزنید و بکشید.این عمل نه تنها مو و ریشه ی آن،بلکه تمامی مراکز بازتابی بدن را تحریک می کند.
  • به صورت خیلی شل و راحت،انگشت های خود راببندید و به حالت آزاد و موزون،آنها را از مچ ها حرکت دهیدو به آرامی روی سر،ضربه بزنید.همچنین ،به سرعت روی تمام سر ضربه بزنیداین عمل را بیشتر از ۳۰ ثانیه انجام ندهید.این حرکت برای انرژی بخشی به هر عضو و غده های بدن کافی است.
  • چنانچه برس فلزی دارید،به آرامی با آن،روی تمام سر ضربه بزنید.این روش عالی ترین محرک است و در عین حال،محرک پیازهای مو نیز خواهد بود که منجر به رشد موهای جدید و پرپشت شدن موی سر می شود.

 

 

 

 

میلاد اعتمادیفر

دیدگاهتان را بنویسید