تاریخ امروز :بهمن 1, 1400

نحوه تحریک کردن مراکز حساس واکنشی روی گوش

نحوه تحریک کردن مراکز حساس واکنشی روی گوش

مراکز بازتابی روی گوش به قدری حساس است که آرامش پیش از تولد را به یاد می آورد. نرمه گوش، نمایانگر مراکز بازتابی سر است. چنانچه به طرف بالا حرکت دهیم، متوجه مراکز دیگری می شوید که به قسمت های مختلف بدن مربوط می شود و در قسمت بالای نرمه ی گوش،مراکز بازتابی مربوط به پاها قرار دارنداز بالاترین قسمت های گوش ها شروع کنید و آنجا را با انگشتان شست و سبابه ها گرفته بپیچانید.

تحریک مرکز حساس روی گوش

هر دو گوش همزمان بپیچانید و تمام این منطقه را با روش پیچاندن و لوله کردن ،ماساژ دهید.شما احتمالاً مراکز یازتابی زیاد و حساسی را در سراسر گوش خود خواهید یافت.گوش ها را با زور بالا بکشید و نزدیک سر نگهدارید.در حالی که هنوز روش پیجش و لوله کردن را به کار می برید.

انگشتان خود را به سمت قسمت باریک گوش ها پایین آورید و گوش هارا به طرف خارج از بدن بکشید.این کار را چندین بار انجام دهید.توجه داشته باشید که چگونه گوش ها شروع به مور مور دن و سوزش می کنند.

اجازه بدهید این کار را با قسمت پایین تر نرمه های گوش انجام بدهید.از روش ماساژ،پیچاندن و لوله کردن،محکم کشیدن گوش و نیشگون این نرمه ها به مدت چند ثانیه استفاده کنید.

سپس به کمک انگشتان،از بالاترین نقطه ی گوش،شروع به نیشگون گرفتن و لوله کردن حاشیه ی خارجی  سراسر گوش تا قسمت نرمه ها کنید.کنون انگشتان کوچک خود را در سوراخ های گوش ها قلاب کنید و در تمام جهت به طرف بیرون بکشید.با نیشگون گرفتن و ماساژ دادن،لبه ی غضروفی کوچک جلوی سوراخ گوش به حرکت های اشاره شده پایان بدهید.

اکنون نقاط حساس را که دقیقا پشت نرمه های گوش قرار دارند،نخست روی قسمت استخوانی و سپس در ناحیه ی فرورفتگی پشت گوش فشار بدهید.اینها مراکز بازتابی معجزه گری هستند که شما می توانید با فشار انها از تنش و اضطراب و مشکلات سینوسی و سردرد،رها شوید.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *