class="rtl post-template-default single single-post postid-3231 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
سلامتی

چند روش موثر برای درمان درد گوش

درمان گوش درددرمان گوش درد

درد گوش دردی زجرآور و ناتوان کننده است اما این همیشه به معنای استفاده از آنتی بیوتیک ها نیست. درمان درد گوش و نسخه های آن در چند سال گذشته تغییراتی داشته است و شاید حتی برای فرزند شما کلا آنتی بیوتیک تجویز نشود. همه عفونت های گوش میکروبی نیستند و نیاز به درمان با نسخه پزشک ندارند. در حقیقت بسیاری از درمان های مورد نیاز خود را می توانید در خانه خود پیدا کنید.

مسکن های خانگی برای درمان درد گوش

مسکن هایی همچون بروفن و استامینوفن برای درمان درد گوش همراه با عفونت  موثر است. این مسکن ها برای مصرف با یا بدون آنتی بیوتیک ها ایمن هستند اما مطمئن شوید که میزان مصرف آن ها را رعایت می کنید. این داروها به پایین آوردن تب هم کمک می کنند.

با دکتر خود برای استفاده این داروها و میزان آن برای کودکان صحبت کنید. برای کودکان زیر ۱۶ سال استفاده از آسپرین ایمن نیست.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 1

کمپرس سرد یا گرم

افراد اغلب از بسته های یخ یا کمپرس آب گرم مانند کیسه آب گرم برای کاهش درد استفاده می کنند. این مورد برای درمان درد گوش هم امکان پذیر است. این روش برای کودکان و بزرگسالان روش سالم و ایمنی است. بسته یخ یا کمپرس آب گرم را روی گوش بگذارید و بعد از ۱۰ دقیقه جای گرم و سرد را عوض کنید. اگر فقط یکی از این دو را ترجیح می دهید فقط از یک کمپرس استفاده کنید.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 2

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون برای گوش درد یک روش مرسوم است. هیچ مدرک پزشکی محکمی برای ثابت کردن این نکته که چکاندن روغن زیتون در گوش شما به تسکین درد گوش شما کمک می کند وجود ندارد. اما چکاندن چند قطره روغن زیتون گرم شده در گوش بی خطر است و می تواند به شدت موثر باشد. به خصوص برای کودکان قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید.

مطمئن شوید که روغن زیتون از دمای بدن شما گرم تر نیست. این کار شاید به جلوگیری از سوختن جوارح داخلی گوش کمک کند.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 3

روغن درخت چای

این روغن خواص ضد باکتری، ضد عفونت و ضد قارچ بسیار قوی ای دارد. این روغن به صورت قطره ای برای کاهش و درمان درد گوش استفاده می شود. اگر نگران حساسیت گوش هستید، می توانید این روغن را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 4

بدون فشار روی گوش بخوابید

بعضی از وضعیت های خواب باعث تشدید درد ناشی از عفونت گوش می شود، بعضی هم به تسکین آن کمک می کند. به جای این که گوش عفونت کرده را روی بالش بگزارید طوری بخوابید که گوش به سمت بالا باشد. این امر به خشک شدن بهتر گوش در مواقع لزوم کمک می کند.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 5

زنجبیل

زنجبیل اثرات ضد التهابی دارد که به تسکین درد ناشی از عفونت گوش کمک می کند. شربت زنجبیل میل کنید و یا از روغن زنجبیل گرم شده روی قسمت های بیرونی گوش بمالید. این روغن را مستقیما داخل گوش نزنید.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 6

سیر

سیر هم اثرات ضد میکروبی و هم خاصیت ضد درد دارد. تحقیقات نشان می دهد که قطره های گوش حاوی سیر به اندازه مسکن های خانگی در درمان درد گوش موثر است. سیر را برای چند دقیقه در روغن زیتون گرم خیس کنید و سپس آن را بیرون آورده و روغن را داخل گوش بریزید.

چند روش موثر برای درمان درد گوش 7

میلاد اعتمادیفر