آموزش ماساژماساژ درمانی

نوشیدن آب و تنفس عمیق،در فرایند ماساژ درمانی

چرا نوشیدن آب و تنفس عمیق،در فرایند ماساژ درمانی موثر است

میدانیم که برای زنده ماندن به آب و اکسیژن نیاز داریم.بیش از چند روز نمیتوان بدون آب و بیش از چند دقیقه بدون هوا زندگی کرد. سلولهای بدن به آب و اکسیژن نیاز دارند تا وظایف خود را انجام دهند.

اعجاز آب خالص

۷۰ درصد بدن ما از آب تشکیل شده است.هر قسمت از بدن ما نیازمند و وابسته به آب است.کل سیستم بدن ما برای داشتن عملکرد مناسب،به آب نیاز دارد و از جمله برای نرم کردن مفاصل،تنظیم درجه حرارت بدن و کمک به هضم غذا ضروری است.

کلیه ها به آب نیاز دارند تا مواد دفعی را به صورت محلول در آورند و آب به خون کمک می کند تا مواد غذایی و اکسیژن را منتقل کند و به سلول ها برساند؛ به طوری که پس از این مرحله،شخص موهای زیبا و پوستی شاداب خواهد داشت.اگر آب و سایر مایعات به ماهیچه ها نرسد،دچار ضعف و چروکیدگی خواهند شد.

فراموش نکنیم که مصرف آب برای شستشو و بیرون راندن چربی‌های اضافی بدن،لازم و ضروری است.

چرا در هنگام ماساژ درمانی به نوشیدن آب نیاز داریم

وقتی بدن ما با کمبود آب مواجه می شود،خون،آب مورد نیاز را از بافت ها و سلول ها بیرون می کشد و در نتیجه،وضعیت بی آبی در بدن به وجود می آید. پس از این مرحله،بدن با مشکل جدی روبرو می شود.بنابراین،بهتر است بیش از حد لازم آب بنوشیم.کلیه‌های شما به راحتی آب اضافی بدن را دفع می کنند.

کمک هایی که از طریق ماساژ،بدن دریافت می‌کند،باعث پاکسازی بدن از سموم و ناخالصی ها از طریق دفع مواد زائد،به صورت مایع می شود و همین مسئله،به کل سیستم بدن،طراوت و تعادل می بخشد.

وقتی دچار سرماخوردگی می‌شوید،اهمیت نوشیدن مایعات بیشتر را،برای دفع باکتری ها از بدن،درک می کنید.

متخصصان ماساژ درمانی معتقدند که آب،عاملی است که در بدن انسان،نقش مهمی دارد و کمبود آن،باعث ایجاد امراض مختلف می شود(از جمله پاسخ ندادن بدن به ماساژ درمانی)…

چگونه آب را برای نوشیدن تصفیه کنیم

در صورتی که از سلامت آب مطمئن نبودید،ابتدا آن را برای مدت ۵ دقیقه بجوشانید و پس از سرد شدن در ظرفی بریزید و به شدت تکان دهید. این عمل مزه آب را بهبود می‌بخشد و اکسیژن آن را افزایش میدهد.

برای اینکه آب را سرشار از انرژی کنیم،آن را در ظرفی می ریزیم و با حرکت چرخشی تکان می‌دهیم.بدین ترتیب،آب حرکت دورانی به خود می‌گیرد.

با این عمل،آب جدیدی تولید می‌شود که از خواص طبیعی و الکتریکی برخوردار است.چون آب تمیز و خالص می نوشیم،در بدن ما قدرت و انرژی جدیدی پدید می‌آید.زیرا آب،تمام موجودات زنده را تقویت و حمایت میکند.

ماساژ درمانی همراه با تنفس عمیق

ماساژ درمانی همراه با تنفس عمیق،برای سلامت انسان فوق العاده مفید خواهد بود.ترکیب این دو حرکت با یکدیگر،سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و فشار خون را در حد اعتدال نگه می‌دارد.سیستم قلبی-عروقی و تنفسی شما نیازمند اکسیژن است. آیا هرگز توانسته اید بدون استفاده از هوا آتش روشن کنید؟هرگز امکان ندارد.در مورد بدن هم این مسئله صدق می‌کند.استفاده همزمان از این دو مورد،باعث هوشیاری بدن می‌شود.

تنفس عمیق و صحیح می‌تواند در تامین سلامتی همه سلول های بدن موثر باشد و باعث جوانی و شادابی آنها شود.

اکسیژن از غذا مهم تر است

در حقیقت بدن بدون غذا می تواند تا مدتی زنده بماند؛اما فقدان اکسیژن حتی به مدت چند دقیقه باعث مرگ می شود.غذا نمی تواند بدون اکسیژن کافی به مواد مورد نیاز بدن تبدیل شود.در صورتی که اکسیژن کافی به خون برسد،مقاومت بدن در برابر بیماری و عفونت بیشتر می شود.

تمرینات تنفس عمیق در دو مرحله

مرحله اول

بدن را در وضعیت صحیح قرار بدهید تا بتوانید تمرینات تنفسی را انجام دهید.اگر شما روی زمین بنشینید و پاهای خود را به صورت ضربدر روی هم قرار بدهید(به طوری که ستون فقرات کاملا صاف بماند)،می‌توانید تمرینات لازم را انجام دهید.می توانید از یک صندلی که دارای تکیه گاه صاف است،استفاده کنید و یا اگر قرار است تمرینات خود را در رختخواب انجام دهید،پشت خود را صاف نگه دارید.این نکته بسیار اهمیت دارد. با دهان بسته در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید،نفس عمیق بکشید؛ طوری که جریان اکسیژن باید به داخل گلوی شما بیاید و شما باید آن را در قسمت فوقانی گلوی خود احساس کنید.در این حال،یک صدای آرام هیس مانند را میشنوید.

جریان هوا به جای آنکه به قسمت بالای ریه ها برود،(همان گونه که در تنفس عادی و طبیعی چنین است)باید به قسمت پایین ریه ها کشیده شود.در این حال، احساس می کنید که قفسه سینه از پایین شروع به انبساط می کند. وقتی متوجه شدید که ریه هایتان از هوا پر شده است، اجازه بدهید که هوا به آرامی از ریه‌ها خارج شود و در حالیکه دهانتان بسته است،جریان هوا به قسمت فوقانی گلو فشار بیاورد.در این حال،مجدداً صدای هیس مانند را احتمالا فقط خودتان خواهید شنید.

مرحله دوم

آرام باشید،به آهستگی نفس بکشید. نخست هوای موجود در قسمت فوقانی قفسه سینه و سپس قسمت های پایین تر را خارج کنید تا کاملا ریه ها از هوا خالی شود.

انجام این تمرین تنفسی،ابتدا دشوار به نظر می‌رسد؛اما به تدریج بخشی از طبیعت ثانویه شما خواهد شد.اکنون مجدداً تمرین کنید.دست های خود را در دو طرف دنده ها قرار دهید و همانطور که نفس عمیق می کشید،منبسط شدن آن را احساس کنید.همچنان که هوا به آرامی خارج می شود،احساس می کنید که دنده ها از قسمت فوقانی شروع به فرو رفتن می‌کنند.در ناحیه شکم احساس کشش مختصری می کنید. در تنفس عادی،قفسه سینه فراخ نمی‌شود.

این نوع تنفس عمیق در اولین روز نباید بیش از دوبار انجام شود و باید به تدریج افزایش یابد و در روز دوم به ۳ بار برسد. اگر می‌خواهید جوان و سالم بمانید،از این روش تنفسی استفاده کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا