class="rtl post-template-default single single-post postid-4860 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
ماساژماساژ کودک

ماساژ کودک نیجریه‌ای

ماساژ کودک نیجریه‌ای

نیجریه‌ای‌ها برای کمک به آرامش و خوب خوابیدن کودکان‌شان و همچنین مرطوب ساختن پوست آن‌ها از ماساژ استفاده می‌کنند.ماساژ کودک نیجریه‌ای به این‌گونه است که در حالی که مادر روی صندلی نشسته، کودک را روی پاهای خود گذاشته و کار را با مالش‌های بلند، محکم و منظم بر روی دست‌ها، شکم، پاها و پشت آغاز می‌کند.

سپس با حرکات مالشی سر و صورت کودک را چرب می‌کند. سپس نوبت به انجام کشش‌ها می‌رسد، که تصور می‌شود موجب افزایش قدرت انعطاف‌پذیری و قوام عضله شود. پس از آن نوبت به مشکل‌ترین بخش این برنامه ماساژ، یعنی آویزان کردن، می‌رسد. در این مرحله یکی از مچ‌های دست کودک را گرفته و او را به حالت آویزان نگه می‌دارند (اعتقاد بر این است که این کار بازوهای کودک را تقویت می‌کند) و سپس با بلند کردن کود از مچ پا او را به مدت چند ثانیه به حالت سر و ته نگه‌می‌دارند و در انتهای کار، او را چند بار بالا انداخته و می‌گیرند، با این باور که این کار هوشیاری او را افزایش می‌دهد.

ماساژ کودک نیجریه‌ای

کشش‌ها

۱- کودک را به شکم بر روی پای خود بخوابانید. بازویی که دور از بدن شما قرار دارد را گرفته و به پشت کودک ببرید و در حالی که آرنج او را صاف نگه‌داشته‌اید، بازویش را به آرامی به سمت مرکز بدن بکشید. سپس از ناحیه شانه مچ دست را به شکل محکم مالش داده و تک‌تک انگشتان را بکشید.

۲- پایی که از شما دورتر است را گرفته و آن‌را از زانو خم کنید و پاشنه را به نشیمنگاه نزدیک کنید. این کار را چند بار تکرار کرده و سپس پاها را از بالا به پایین مالش دهید. وضعیت کودک را تغییر داده، طوری که صورتش به سمت مخالف قرار بگیرد و این کار را با دست و پای دیگر او نیز انجام دهید.

آویزان کردن

روی صندلی نشسته و کودک را روی پای خود بنشانید. یک دست را برای حمایت زیر نشیمنگاه او گذاشته و با دست دیگر، مچ دست او را محکم بگیرید. از روی صندلی بلند شوید، در حالی‌که وزن او بر روی دست حمایت کننده قرار دارد، به آرامی دستش را بلند کرده و دست حمایت کننده را اندکی از نشیمنگاه پایین‌تر بیاورید، در این حالت دستش کشیده خواهد شد؛ به آرامی آنرا برای چند ثانیه به سمت بالا بکشید، سپس با قرار دادن دست حمایت کننده در زیر نشیمنگاه کودک وزن او را دوباره با دست‌تان منتقل کنید. این کار را با دست دیگر او انجام دهید. همیشه بخش عمده وزن او را روی دست حمایت کننده بگذارید و واکنش او را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که احساس راحتی می‌کند.

موارد احتیاط

به طور سنتی، کودک را بایک دست و بدون هیچ حمایتی نگه می‌دارند. این روش، با اعتماد لازم برای انجام صحیح آن، از مادر به دختر منتقل می‌شود. اگر فرد با تجربه‌ای کنارتان نباشد، از روش اصلاح شده‌ای که در اینجا نشان داده شده، استفاده کنید.

امین پاک
نویسندهامین پاک

دیدگاهتان را بنویسید