class="rtl post-template-default single single-post postid-4326 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
سلامتیماساژ

ماساژ پا دریچه سلامتی بدن

ماساژ پا

ماساژ پا در بسیاری از تمدن های دنیا برای قرن ها انجام می‎شده‎است. این ماساژ برای ارتقای سلامت و بهداشت عمومی‎ کاربرد دارد. امروزه، ماساژ به عنوان یک روش درمانی تکمیلی و حتی جایگزین به وسیله میلیون ها نفر استفاده می‎شود تا درد خود را تسکین دهند، استرس و اضطراب خود را کاهش دهند، زخم ها را درمان کنند و سلامت عمومی‎ خود را تضمین کنند. اجرای ماساژ پا که با توجه به رفلکسولوژی (عکس‎العمل شناسی) انجام می‎شود، شامل اعمال فشار به نقاط خاصی روی پا برای تاثیرگذاری بر قسمت های مختلف بدن است. خواه زمانی را بعد از یک روز کاری طولانی به ماساژ اختصاص دهید، خواه در یک سالن ماساژ و تحت نظر یک متخصص عکس‎العمل شناسی یک دوره ماساژ پا را بگذرانید، در هر دوی این موارد فقط پای شما نیست که از مزایای ماساژ بهره‎مند می‎شود.

آرامش و تمدد اعصاب

ماساژ دادن پا باعث رفع اضطراب و رسیدن به یک وضعیت آرامش عمیق خواهد شد. یکی از نقاط مهمی‎ که در هر دو پا قرار گرفته است، نقاط بازتاب شبکه خورشیدی است. شبکه خورشیدی یک نوع انبار کوچک است که تمام تنش های شما در آن جا ذخیره می‎شود. هنگامی‎ که نقطه شبکه خورشیدی فشرده شود، استرس و تنش آزاد شده و بدن انسان جان تازه ای می‎یابد.

مزایای ماساژ پا چیست؟ 5

جریان خون و تمیزشوندگی بهتر

خونی که در کل بدن جریان می‎یابد مسئول رساندن اکسیژن و نیتروژن به سلول‎های بدن است. همچنین این خون ضایعات و سموم را از کل بدن پاک می‎کند. به این خاطر که جریان خون در هنگام استرس و تنش محدود می‎شود، پس ماساژ پا می‎ تواند به عنوان کاهنده استرس مفید باشد و اجازه می‎دهد خون انسان بدون محدودیت جریان پیدا کند.

مزایای ماساژ پا چیست؟ 1

تعادل و هماهنگی با ماساژ پا

 هوموستازیس به زمانی گفته می‎ شود که تمام سیستم های بدن در هماهنگی کامل با یکدیگر کار می‎کنند تا حالتی از تعادل را به وجود آورند. یک ماساژ پا می‎تواند باعث رسیدن به حالت هوموستازیس شود. با این کار سلامت بدن انسان تضمین شده خواهد بود.

مزایای ماساژ پا چیست؟ 2

انرژی بخشی و جوان سازی

  ماساژ پا با انرژی بخشیدن به ماساژگیرنده باعث تجدید قوای انسان می‎شود. وقتی که پا مالیده شود و لمس شود، تمام اجزای ماساژ پا به کمک هم انرژی را برای بدن به ارمغان می‎آورند. بنابر تئوری‎های عکس‎العمل‎شناسی، ماساژ پا هر نوع مانعی را از بین می‎برد. این کار باعث می‎شود انرژی به گونه ای به بدن برگردانده شود که در تمام اجزای بدن به آسانی جریان پیدا کند.

مزایای ماساژ پا چیست؟ 3

افزایش ایمنی بدن

تحریک عکس العمل‎ها در پا از طریق ماساژ فرایندی است که باعث آرامش و بهبود خواهد. آرام سازی بدن از طریق ماساژ پا از هر گونه اثر منفی ناشی از تنش جلوگیری می‎کند. یک ماساژ پای معمولی حفاظت در برابر هر گونه بیماری همراه با تنش و استرس را به ارمغان می‎آورد.

مزایای ماساژ پا چیست؟ 4

سلامت جنسی

وقتی شریک جنسی شما به شما ماساژ پا بدهد، باعث به وجود آمدن لحظات رمانتیک خاصی خواهد شد. ماساژ پا یک عمل حسی، آرامش بخش و پر از عشق است، در عین حال روش بسیار عالی برای نشان دادن میزان علاقه شما به شریک زندگی‎تان است.

میلاد اعتمادیفر