class="rtl post-template-default single single-post postid-3113 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست و چه مزایایی دارد؟

ماساژ درمانی تاریخچه دور و درازی در تمام جهان دارد. امروزه افراد از انواع و اقسام درمان با ماساژ برای اهداف مرتبط با سلامت استفاده می کنند. ماساژ درمانی در بعضی کشور ها جزو مکمل ها و جایگزین های دارو به حساب می آید. استفاده از این روش بسیار مرسوم است. شواهد علمی درباره مفید بودن درمان با ماساژ بسیار محدود است. دانشمندان هنوز درباره تغییرات بدن در حین ماساژ مطمئن نیستند، اما جدا از چگونگی از تاثیر آن بر سلامتی مطمئن هستند. ماساژ اگر که مناسب استفاده شود و به وسیله یک متخصص ماساژ آموزش دیده انجام شود خطرات جدی بسیار کمی خواهد داشت.

تاریخچه ماساژ درمانی

ماساژ درمانی به هزاران سال پیش بر می گردد. اولین شواهد مربوط به ماساژ مربوط به چین باستان، ژاپن، هند، ملل عرب، مصر، یونان و رم است. ماساژ در دوران رنسانس به طور گسترده ای در اروپا مورد استفاده قرار گرفت. در دهه ۱۸۵۰ ، دو پزشک آمریکایی که در سوئد تحصیل کرده بودند، ماساژ درمانی را به ایالات متحده آمریکا آوردند. درمان توسط ماساژ به شدت محبوب شد و برای بسیاری از اهداف مرتبط با سلامت مورد استفاده قرار گرفت. با پیشرفت های علمی و فناوری روش های درمانی ماساژ برای مدتی در آمریکا از رونق افتاد. ولی دوباره به خصوص در میان ورزشکاران محبوبیت خاصی پیدا کرد.

ماساژ درمانی چیست و چه مزایایی دارد؟ 1

مزایای ماساژ درمانی چیست؟

سالانه افراد بسیار زیادی در دنیا از ماساژ برای درمان خود استفاده می کنند. افراد در موارد زیادی از این روش بهره می برند که شامل کاهش درد، بازیابی جراحات ورزش، کاهش استرس، درمان اضطراب و افسردگی و سلامت عمومی می شود.

ماساژ درمانی شامل بسیاری از تکنیک های مختلف می شود. به طور کلی درمانگر ماهیچه ها و بافت های اطراف آن را فشار می دهد، مالش می دهد یا جا می اندازد. آن ها اغلب از دست ها و انگشتانشان استفاده می کنند، اما امکان استفاده از آرنج، پا و ساعد هم وجود دارد.

ماساژ درمانی چیست و چه مزایایی دارد؟ 2 چیست؟

ماساژ درمانی اگر توسط درمانگر حرفه ای انجام شود خطرات بسیار کمی خواهد داشت. تعداد جراحات جدید گزارش شده ناشی از ماساژ بسیار کم است. اثرات جانبی درمان با ماساژ شامل درد یا ناراحتی، کبودی، ورم، و حساسیت یا آلرژی به روغن های ماساژ می شود.

احتیاط ها در حین ماساژ درمانی شامل موارد زیر می شود.

  • از ماساژ قوی به افراد دارد نارسایی های خون رسانی یا با تعداد پلاکت خون کم خود داری شود، و هم چنین افرادی که درمان های رقیق شدن خون انجام می دهند باید از این نوع ماساژ دوری کنند.
  • زنان باردار باید قبل از ماساژ به درمانگر خود درباره وضعیتشان هشدار دهند.
  • در مورد افراد سرطانی از فشار مستقیم به تومور خود داری شود. قبل از هر گونه درمان با ماساژ بایستی پزشک خود را در جریان بگذارید

ماساژ درمانی چیست و چه مزایایی دارد؟ 3

میلاد اعتمادیفر