تاریخ امروز :شهریور 30, 1400

ماساژ درمانی به قلب و گردش خون کمک می‌کند

چگونه ماساژ درمانی،قلب بیمار و جریان خون را تقویت می کند

هر فرد باید در مورد قلب،خودآگاهی بیشتری داشته باشد و نحوه ماساژ مراکز حساس واکنشی آن را برای حفظ عملکرد کامل قلب بداند.تمامی فرایندهای زندگی شامل تغییرات دوره ای تپش و آرامش است.خون در ریه ها سرشار از اکسیژن می شود و به روده های کوچک که اکسیژن را پس میدهد،می‌رود و این دو عضو طبق آنچه گفتیم تفاوت چشمگیری با هم دارند.قلب همچنان که خون اکسیژن دار و عاری از اکسیژن از سراسر آن می گذرد،ضربان پیدا می‌کند و دوره‌های تپش و آرامش را پدید می‌آورد.

در صورتی که قلب ضعیف شود،مانند یک حاکم بدون قدرت،ناآرامی را به سایر اعضای بدن منتقل می کند.

وقتی قسمت های زیادی از بدن عملکرد بدی دارند و نمی توانیم مشکل آن را دقیقاً مشخص کنیم،بدان معنی است که نیروی الکتریکی حیاتی نمی تواند به راحتی در طول کانال های نصف النهاری جریان پیدا کند

ماساژ درمانی به قلب و گردش خون کمک می‌کند

مهم نیست که قلب شما چه نوع مشکلی دارد. ماساژ درمانی می تواند به شما کمک کند.

به خاطر داشته باشید که یک قلب نارسا،معمولا معلول مشکلاتی است که در نقطه دیگر بدن وجود دارد. می‌دانیم که قلب،یک ایستگاه پمپاژ است که حفظ عملکرد بدن را بر عهده دارد.مانند پمپی که در یک چاه قرار دارد.در صورتی که قلب دچار کم کاری شود، جریان انرژی بدن نیز رو به نقصان می گذارد.در این حالت،مایع(آب،خون)در سراسر بدن به طور کامل گردش نمی کند و مناطقی که دارای گردش ناقص خون یا آب هستند،دچار نارسایی می شوند.

قلب یک ماهیچه ی قوی است.با فشار دادن بر روی مراکز معین واکنش که در دست ها و پاها و چندین محل دیگر در بدن قرار دارند،این ماهیچه بزرگ را می‌توان از نظر کارایی در بهترین وضعیت قرار داد.

قلب ماساژ درمانی به قلب و گردش خون کمک می‌کند              18 276x300

مراکز واکنشی را در نزدیک ستون مهره ها در نمودار بالا قسمت (ب) ملاحضه برای کمک به قلب بیمار می توانید از این مراکز بازتابی استفاده کنید.البته شما به فرد دیگری نیز برای کمک نیاز دارید.اجازه بدهید یار شما نقاط حساس را بیابد و آنقدر ماساژ و فشار دهد تا ناراحتی شما برطرف شود.در صورتی که ستون مهره ها از حالت طبیعی خارج شده باشد،پزشکchiropractor شما می‌تواند آن را جا بیندازد .

ماساژ درمانی عمیق عضله قلب

طبق نظر خانم فی مر ماساژ عضله نیز به قلب کمک می کند.او ادعا می کند که ماساژ عمیق عضله به رفع مشکلات قلبی کمک می‌کند.بنابراین،همراه با رژیم و ماساژ دادن مراکز حساس واکنشی قلب،با شل کردن عضلات،با ماساژ دادن ماهیچه هایی که باعث نارسایی جریان خون به قلب می شوند،به بهبود عملکرد آن کمک می کنیم.

نخست روی ماهیچه‌های بازوی چپ کار کنید؛چون این قسمت،منبع اصلی خون رسانی به قلب است.ماساژ دادن این عضلات را از قسمت مچ بازوی چپ آغاز کنید.

شما در واقع،مراکز حساس را در اینجا ماساژ نمی‌دهید،بلکه به ماهیچه‌هایی که در عمق قرار گرفته اند،فشار وارد می آورید.فراموش نکنید که هر چقدر ماهیچه های شما سفت تر شود،فشار به شریان ها و خطر مسدود شدن راه گردش خون بیشتر میشود.

ماساژ ماهیچه ها به طور عرضی

با انگشتان خود به شدت روی بازو را فشار میدهیم تا سفتی و سختی ماهیچه‌هایی را که در طول استخوان قرار گرفته اند،احساس کنیم.

نکته مهم:ماساژ دادن عرضی این ماهیچه ها(از یکسو به سوی دیگر)نه خود ماهیچه همان گونه که در ماساژ دادن مراکز حساس واکنشی انجام دادیم،ماساژ دادن را تا بالای بازوها ادامه میدهیم و با انگشتان خود روی تمام قسمت های بازو کار می کنیم.این نوع ماساژ،با فشار همراه است.

اگر احساس کردید که ماهیچه های تان مانند نوارهای فولادی هستند،وقت بیشتری روی آنها صرف کنید؛ولی در شروع زیاده‌روی نکنید.

پس از ماساژ بالای بازو،این بار حرکت را روی گردن انجام دهید.

چنانچه احساس می‌کنید این ماهیچه ها سفت هستند،گهگاه برای شل کردن آنها از ماساژ استفاده کنید. این حرکت با آزاد کردن خون تازه به سمت مغز،مانع ایجاد سکته می شود.

پس از شل کردن این عضلات،به ماهیچه های سینه و به خصوص عضلاتی که در سمت چپ قرار دارند،روی می‌آوریم.ماساژ عرضی همه این ماهیچه ها در این قسمت از بازو،زیر بازو و محل زیر شانه در پهنای سینه شروع می شود.روی هر ماهیچه ای که احساس می‌کنید زیر انگشتانتان سفت است،کار کنید.

اگر سفتی عضلات با کمک انگشت ها برطرف نشود،از خوردن سرکه برای شل کردن آنها استفاده کنید و به این ترتیب،جریان گردش خون را شدت بخشید.اگر شخصا نتوانید این نوع ماساژ عمیق را انجام دهید،از شخص دیگری بخواهید که این حرکت را برای شما انجام بدهد؛زیرا نتیجه بهتری خواهد داشت.فقط به خاطر داشته باشید که عضلات سفت می‌توانند باعث سکته قلبی شوند؛بنابراین،در کنار این روش‌ها که با ماساژ درمانی و رژیم همراه است،مطمئن شوید که این ماهیچه ها شل و انعطاف پذیر هستند.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *