تاریخ امروز :آبان 5, 1400

ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ شکم

ماساژ شکم کودک همراه با لبخند، صبحت کردن و تماس چشمی فرصتی برای شما و کودک ایجاد می‌کند تا «گفتگو» انجام دهید. ماساژ قسمت جلوی بدن کودک که در ادامه آموزش بخش‌هایی از آن را آورده‌ایم؛ بهترین فرصت برای برقرای این تماس چشمی است. با ما همراه باشید.

مالش شکم کودک

1) مالش‌های افلوراژ در ناحیه شکم

یک دست خود را افقی درست زیر قفسه سینه قرار داده، محکم تا قاعده شکم مالش دهید، سپس به آرامی دست خود را بلند کنید. درست پیش از برداشتن دست‌تان از روی بدن کودک، دست دیگر خود را مانند پیش در ناحیه بالای شکم بگذارید و آن ناحیه را مالش دهید. در حالی که یک دست‌تان هموراه در تماس با بدن کودک است، حرکت را چندین بار تکرار کنید.

مالش‌های افلوراز در ناحیه شکم ماساژ شکم ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ شکم Baby Abdominal Massage 1

2) حرکات دایره‌ای کوچک در اطراف ناف

دو انگشت خود را در کنار ناف بگذارید. با فشار ملایم حرکات دایره‌ای ایجاد کنید. فشار را کم کرده، انگشتان خود را اندکی در اطراف ناف بلغزانید و آن را تکرار کنید. با حرکات مارپیچی آهسته به سوی خارج، در جهت عقربه‌های ساعت مالش دهید تا به بالای ران راست برسید.

حرکات دایره‌ای کوچک در اطراف ناف ماساژ شکم ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ شکم Baby Abdominal Massage 2

3) حرکات دایره‌ای بزرگ بر روی شکم

از قسمت داخلی بالای ران راست کودک شروع کرده، کف انگشتان خود را در جهت بالا حرکت دهید تا به قسمت راست قفسه سینه برسید، سپس دست را به سوی نقطه قسمت و قسمت چپ حرکت دهید. حال به سمت پایین تا قسمت داخلی بالای ران مالش دهید و دست را در طول قاعده شکم حرکت داده، به بالای راست برگردید. چندین‌بار حرکت را تکرار کنید.

حرکات دایره‌ای بزرگ بر روی شکم ماساژ شکم ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ شکم Baby Abdominal Massage 3

مالش‌های افلوراژ در امتداد تنه

دست راست خود را روی شانه راست کودک بگذارید. با استفاده از کف دست، روی قفسه سینه و شکم را تا بالای ران به شکل مورب مالش دهید (شکل زیر را ببینید). مالش را در ناحیه پای چپ تا مچ ادامه دهید.

ماساژ جلوی بدن کودک - شکم ماساژ شکم ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ شکم Baby Abdominal Massage 5

تا وقتی که دست چپ را روی شانه کودک قرار نداده‌اید، دست راست‌تان را از روی مچ پا جدا نکنید. اکنون مالش را در جهت مخالف تا مچ پای راست انجام دهید. حرکت را دو بار تکرار کنید. حتماً مالش‌هایتان محکم باشد و یکی از دست‌ها همواره در تماس با کودک باشد.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *