تاریخ امروز :آبان 5, 1400

ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک

با ماساژ پای کودک تان، با الگوی منحصر به ‌فرد خطوط کف پاها و نیز احساس پوست او و شمایل دست‌ها و پاهایش آشنا می‌شوید.

ماساژ پای کودک

 

1- مالش‌های افلوراژ در ران

مالش‌های افلوراژ در ران ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Exfoliation rubbing in the thigh

مچ پای کودک را با یک دست نگه دارید. دست دیگر خود را در حالی که نوک انگشتان رو به داخل است به صورت افقی روی ران کودک بگذارید. مچ دست خود را در جهت خارج بچرخانید و انگشتان‌تان را در جهت زیر ران باز کنید، در این حالت انگشت شست روی ران و سایر انگشتان زیر ران قرار دارند. بدون توقف به مرحله 2 بروید.

2- مالش‌های افلوراژ در ساق پا

مالش‌های افلوراژ در ساق پا ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Eyelash rubbing in the legs
قسمت بیرونی پا را به پایین تا مچ ماساژ دهید. مچ پا را همچنان نگه‌دارید و دست آزاد را در حالی که نوک انگشتان‌تان به سمت خارج است به محل آغاز برگردانید. مچ دست خود را به سمت داخل بچرخانید و با ماساژ قسمت داخل پا در جهت مشابه، به سمت پایین مالش دهید. مراحل 1 و 2 را چندین‌بار در هر پا تکرار کنید.

3- فشار دادن پاها

فشار دادن پاها ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Pressing legs

هر دو دست خود را در کنار هم روی یکی از پاهای کودک قرار داده و دست را دور آن حلقه کنید. با استفاده از فشار ملایم مثل حرکت فشار دادن، دست‌های خود را به آرامی در جهت مخالف هم بچرخانید. با کشیدن آرام به‌صورت همزمان، تا پایین پا را ماساژ دهید. حرکت را در مچ پا متوقف کرده و با انگشت شست و اشاره پا را مالش دهید. حرکت را دوبار برای هرپا تگرار کنید.

4- حرکات دایره‌ای روی کف پا

حرکات دایره‌ای روی کف پا ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Circular movements on the foot of the foot
در حالی که زانوی کودک خم و نوک انگشتان پا به سمت بیرون است، مچ پای او را با یک دست خود نگه‌دارید. انگشت شست دست آزاد حود را در مرکز کف پا، نزدیک پاشنه بگذارید. همزمان با حرکات دایره‌ای کوچک فشار ملایم وارد کنید. مالش را در بالای مرکز پا در جهت قاعده انگشتان تکرار کنید. این کار را در هر دو پا دوبار تکرار کنید.

5- حرکات دایره‌ای روی لبه‌ی پاها

حرکات دایره‌ای روی لبه‌ی پاها ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Circular movements on the edges of the legs
همچنان که زانو خم و نوک انگشتان پا به سمت بیرون است. پای کودک را نگه‌دارید. انگشت شست خود را درست زیر انگشت کوچک پا و انگشت اشاره را در همان نقطه در روی پا بگذارید. با حرکات دایره‌ای کوچک، انگشتان خود را به صورت همزمان به هم بفشارید. انگشتان خود را کمی در جهت لبه‌ی پا بلغزانید و مالش را تکرار کنید. به این ترتیب تا زمانی که به پاشنه برسید ادامه دهید، سپس همان مالش را برای لبه دیگر پا انجام دهید. این کار را دوبار تکرار کنید.

6- مالش تاندون آشیل

مالش تاندون آشیل ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Rubbing Achilles tendon
در حالی که زانوی کودک خم است، ساق پای او را در دست بگیرید. انگشت اشاره و شست آزاد خود را در دو طرف استخوان مچ پا بگذارید. با فشار ملایم در جهت پاشنه مالش دهید. این حرکت را چهار بار انجام داده، سپس حرکت را در پای دیگر تکرار کنید.

7- ماساژ روی پا

ماساژ روی پا ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Massage on the foot
با اطمینان از اینکه زانو خمیده است، مچ پا را با یک دست نگه‌دارید. انگشت شست دست دیگر را روی پا نزدیک مچ و انگشت اشاره را در زیر پا بگذارید. به آرامی فشار دهید، فشار را حفظ کرده، در سرتاسر پا بکشید و حرکت را در انگشتان متوقف کنید.

8- کشیدن انگشتان پا

کشیدن انگشتان پا ماساژ پای کودک ماساژ جلوی بدن کودک – ماساژ پای کودک Drag toes
با دست، مچ پای کودک را نگه‌دارید. با استفاده از انگشت شست و اشاره دست آزادتان، قاعده انگشت بزرگ پا را بفشارید. انگشت را به سمت بالا تا نوک آن بکشید. این کار را برای همه‌ی انگشتان انجام دهید، سپس در پای دیگر تکرار کنید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *