class="rtl post-template-default single single-post postid-3425 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
سلامتی

لاغری با زنجبیل ، کاهش وزن با چاشنی تند

لاغری با زنجبیل

زنجبیل که اساساً برای کمک به هضم مواد و ماده درمانی جهت عفونت شناخته می‎شود، یک افزودنی بسیار مفید برای برنامه کاهش وزن است. لاغری با زنجبیل برای کاهش چربی شکم و رسیدن به یک فرم بدنی ایده‎آل به کار می‎رود. چربی شکم به دلایل بسیاری تجمع پیدا می‎کند، از جمله این دلایل می‎توان به وعده‎های اضافی، کاهش هورمون به خاطر افزایش سن، ورزش نکردن و استرس بسیار زیاد اشاره کرد. مصرف زنجبیل همه این مشکلات را به تنهایی حل می‎کند. قبل از مصرف هر مقداری از این ماده با پزشک خود مشورت کنید، چرا که به خاطر شرایط پزشکی خاص مصرف مقدار زیادی از آن برای شما مضر باشد. البته بدیهی است که خوردن زنجبیل بدون کاهش کالری مصرفی و یا ورزش کردن هیچ گاه اثربخش نخواهد بود.

هضم

لاغری با زنجبیل ، کاهش وزن با چاشنی تند 2

زنجبیل به عنوان کمک کننده به فرایند هضم، اشتها را کاهش می‎دهد. این امر به خاطر اثرات تنظیم شکر خون و کلسترول آن است. در مقالات اشاره شده است که زنجبیل خام اثر تثبیت کننده روی شکر، کلسترول و سلول های چربی خون دارد. تکه های کوچکی از زنجبیل تازه که با یک فنجان آب دم شود و قبل از وعده مصرف شود باعث تسریع فرایند هضم می‎شود. مطالعات نشان می‎دهد که آب همراه با زنجبیل اثر آن را به شدت افزایش می‎دهد. در این مورد گفته شده است که فرایند هضم ده برابر بهتر صورت می‎گیرد.

لاغری با زنجبیل به وسیله کاهش کورتیزول

لاغری با زنجبیل ، کاهش وزن با چاشنی تند 3

بر طبق مقالات تولید کورتیزول] را متوقف می‎کند. کورتیزول به عنوان یک هورمون استروئید لازم برای تنظیم انرژی و تحرک عمل می‎ کند. اما استرس می‎ تواند باعث شود تا سطح کورتیزول به شدت افزایش پیدا کند. چربی به سمت جایی از رگ ها می‎ رود که مقدار خون بیش از حد بافت ها را تشویق به تولید مقدار اضافی از کورتیزول می‎ کند. سطوح بالای کورتیزول باعث افزایش چربی شکم اضافی و افزایش وزن می‎ شود.

انرژی

لاغری با زنجبیل ، کاهش وزن با چاشنی تند 4

زنجبیل بین گروهی از گیاهان و ادویه ها قرار دارد که نقش محرک ها را دارند. این ماده اثری شبیه به کافئین دارد. بیش از چهار گرم، یعنی دو قاشق چایخوری، زنجبیل در روز مصرف نکنید. درست است که لاغری با زنجبیل به شدت تاثیر گذار است اما حتی زنان باردار نباید بیش از یک گرم زنجبیل در روز مصرف کنند. افزایش انرژی تمرین و ورزش کردن را تسهیل می‎ کند و توان بیشتری به شما می‎ بخشد، که این کار به سوزاندن کالری بدن شما و کاهش چربی کمک می‎ کند.

چای زنجبیل-لیمو-عسل

لاغری با زنجبیل ، کاهش وزن با چاشنی تند 5

وعده غذایی خود در روز را با یک یا دو فنجان چای زنجبیل-لیمو-عسل شروع کنید. چهار فنجان آب را حرارت دهید. یک تکه تازه و خرده شده زنجبیل را در ظرف ریخته و تا جوش آمدن آن صبر کنید. آن را از روی حرارت برداشته و مقداری آب لیمو و یک قاشق پر عسل طبیعی به آن اضافه کنید. حداقل دو فنجان از این معجون را در طول روز بنوشید تا اثرات مثبت زنجبیل را در تنظیم متابولیسم، تحریک هضم، کاهش کورتیزول و تولید و افزایش انرژی مشاهده کنید.

میلاد اعتمادیفر