class="rtl post-template-default single single-post postid-3164 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
زیبایی

زیبایی پوست بدن ، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان

زیبایی پوست

دود، رژیم ناسالم و محصولات زیبایی صنعتی، پوست را در یک چرخه ناسالم قرار می دهد که این چرخه بخشی از سبک زندگی شما می شود. از شر مواد شیمیایی خود را برهانید و برای پاسخ به مساله های زیبایی روزانه تان به سمت محلول های طبیعی بروید. جای دیگری را نگردید چرا که تمام راه حل های زیبایی پوست بدن را در کمد آشپزخانه خود پیدا می کنید. در این جا چند تا از بهترین راه حل های برای برگرداندن زیبایی طبیعی تان را با شما در میان می گذاریم.

برنزه کردن

لوسیون ضد آفتاب شما کار زیادی برای حفظ شما از شر آفتاب انجام نمی دهد؟ نگران نباشید و مقداری ماست بردارید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بگذارید، برای نیم ساعت به آن دست نزنید و سپس آن را با آب بشویید. ماست به خاطر مقدار زیاد لاکتیک اسید یک عامل ضد برنزه شدن است. همچنین می توانید مخلوطی از تخم مرغ و عسل را برای پاک کردن لکه های برنزه شدن استفاده کنید. مخلوط را روی پوست خود بگذارید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را با آب بشویید.

زیبایی پوست بدن ، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان 1

پوست کدر

این راه حل های طبیعی و آسان خانگی باید به بازگشت درخشندگی پوست شما کمک کند. گلاب را با مقداری گلیسیرین و آب لیمو مخلوط کنید و روزانه برای ۲۰ دقیقه قبل از دوش گرفتن آن را به بدن خود بمالید. لیموی پر از ویتامین C و اسید سیتریک به براق شدن و شفاف شدن پوستتان کمک می کند. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی برای خنثی کردن رادیکال های آزاد است و در افزایش تولید کلاژن کاربرد دارد. راه حل دیگر ماسک های شیر و عسل است که باید برای ۱۰ دقیقه روی صورت بماند و بعد از آن شسته شود.

زیبایی پوست بدن ، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان 4

زیربغل های تیره، مشکل اساسی زیبایی پوست بدن

یک لیمو را قبل از حمام به مدت ۱۵ دقیقه زیر بغل خود بمالید. برای نتیجه های بهتر، حداقل دو بار در روز این کار را انجام دهید. لیمو علاوه بر خاصیت آنتی باکتریال یک خاصیت گندزدایی هم دارد که می تواند همچون مواد سفید کننده عمل کند. جدای از درخشان کردن پوست، لیمو به دفع سلول های مرده نیز کمک می کند. از زردچوبه هم می توانید استفاده کنید. زردچوبه را با آب لیمو مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. این خمیر را برای ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب بشویید.

زیبایی پوست بدن ، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان 5

آرنج و زانوی های تیره

این که همه بدن شما درخشان باشد ولی آرنج و زانوی شما رنگ دیگری را نشان دهد اذیت کننده است. این نکته در زیبایی پوست بدن خود را به شدت نشان می دهد. تمام چیزی که نیاز دارید آب لیموی ترش است تا رنگ پوست شما را به حالت طبیعی برگرداند و زیبایی پوست خود را به دست آورید. مقداری لیموترش را بریده و به سادگی روی آرنج و زانوی خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه زیر آب داغ آن را بشویید و مالش دهید.

زیبایی پوست بدن ، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان 6

چین و چروک زیر چشم

جنگیدن با علایم پیری با این راه حل های خانگی آسان خواهد بود. سه قاشق عسل را با سه قاشق شیر مخلوط کنید و مخلوط حاصل را به آرامی گرم کنید. مخلوط گرم شده را دور چشم بمالید و برای ۲۵ الی ۳۰ دقیقه آن را رها کنید. آن را با آب گرم بشویید.

زیبایی پوست بدن، راه حل هایی برای تمام مشکلاتتان 7

 

میلاد اعتمادیفر