آموزش ماساژماساژ رفلکسولوژی

رفلکسولوژی

تعریف علمی رفلکسولوژی

رفلکسولوژی ، تعریف علمی رفلکسولوژی، انعکاس مالش وارد شده به دست ها و پاها در اندام های مربوط به آن نقطه است که در اثر این مالش انرژی بیشتری از طریق تغذیه اندام مربوطه با خون تازه و پر از اکسیژن انتقال یافته و همچنین مواد دفعی و گاز دی اکسید کربن از اندام خارج می گردد.

در اصل توجه بیشتری همراه با تمرکز به اندام مورد نظر اعمال می گردد.کف دست ها و پاها و حتی در حاشیه و کنار های آنها نشانه های اندام ها وجود دارند به نام صفحات انعکاسی و مالش مناسب آنها موجب توجه به اندام شده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.

این تحریکات از یک طرف بر سیستم انرژی بدن تاثیر می‌گذارد که باعث می‌شود تا انسداد هایی که داخل کانال های انرژی و مریدین ها اتفاق افتاده باز شود و از طرف دیگر، به سیستم عصبی که باعث ترشح منظم هورمون ها، آنزیم ها، انتقال دهنده های عصبی و مسکن‌های طبیعی بدن و اندروفین ها می شود، تاثیر می گذارد.

بر اساس  علم رفلکسولوژی هر عضوی در بدن که با مشکل یا بیماری مواجه شود به معنی انسداد انرژی حیاتی در مریدین مربوط به آن عضو و یا حتی در خود عضو می باشد. از آنجایی که هر عضو، اندام، غدد درون ریز و حتی کل بدن را در این صفحات انعکاس داریم.

با تحریک یا ماساژ بازتاب این ها در کف پا، دست و گوش ابتدا عدم تعادل و گرفتگی بدن را درمی یابیم، و سپس با بازگرداندن جریان طبیعی انرژی به بدن در جهت بهبود بیمار گام برمی‌داریم.

مواردی را که با رفلکسولوژی می‌توان اثرگذارتر نمود:

تمامی گروههای سنی از نوزادان تا افراد مسن را می تواند درمان کند.
می تواند برای متعادل سازی کل بدن استفاده شود
می‌تواندقدرت شفابخشی خود بدن را افزایش دهد
می تواند گردش خون و انرژی را به نواحی مختلف افزایش داده و باعث جذب مواد غذایی و دفع مواد زائد میشود.

همچنین رفلکسولوژی دارای اثرات زیر می‌باشد:

1- متعادل سازی سیستم های بدن, به طوری که بدن بتواند خود را شفا دهد.
2- موجب تحریک آن نواحی از بدن و ذهن که عملکرد صحیح ندارند می شود.
3- دیدگاه ذهنی مثبت را تقویت می کند
4- رها شدن احساسات سرکوب شده ناشی از فشارها و استرس، آرام سازی بدن و تغییر وضع زندگی
5- آرامش بدن
6- با افزایش آزادسازی اندروفین ها به کنترل درد کمک می شودِ
7- عملکرد سیستم ایمنی را افزایش داده جریان لنفاتیک را بهتر میکند.
8- تندرستی بدن را در حالت متعادل نگه میدارد.
9- سطوح تمرکز را افزایش میدهد.
10- گردش خون و جریان عصبی را بهبود می بخشد.
11- در نواحی انسداد که معمولا به صورت درد احساس میشوند، موجب تسکین می گردد.

رفلکسولوژی

پس بر اساس علم رفلکسولوژی تمامی اندام های بدن در پا و دست ها یک منطقه دارند، به عبارت ساده تر هر عضوی یک منطقه خاص در پا و دست دارد. اگر میخچه یا ضربه و خراش به هر نقطه وارد شود، مطمئن باشید کار یک اندام دچار مشکل خواهد شد. به عبارت دیگر عملی شبیه فشار دادن دکمه یک دستگاه اتفاق می‌افتد و یک اندام که به مس ایران مربوط است، دچار اختلال می شود

4.6/5 - (5 امتیاز)

‫5 دیدگاه ها

 1. باانتشارتصاویر مستهجن وبرهنه زنانی که توسط مرد ماساژ داده می شوند،کاربسیارناپسندی رو انجام میدید
  جسمی که شماعلم سلامت وشادابی اون رو اینجا آموزش میدید،روزی زیر خروارها خاک خواهد پوسید(عاقبت خاک گل کوزه گران خواهیم شد یک حقیقت محضه)
  واین روح باقی خواهدماند برای پاسخ گویی اعمال

  1. سلام و وقت بخیر
   بله.حق با شماست. اما ویدئوها و عکس های ما صرفا جنبه آموزشی دارند

  2. دوست عزیز با رها کردن این سبک سایت ها واین نوع موضوع در اینترنت می تونی کلی به روحت نشاط ببخشی…همون روحی که داری ازش میگی..اینجا شما روحت درگیر این چیزها میشه…شما در قبال روحتون مسئولی که ازارا ندی و ناراحتش نکنی….اینجوری هم روح تو در ارامشه هم این بنده خدا که داره از طریق این سایت اطلاعات علمی به کسایی بدن که مشکلی با این قضیه ندارن و روحشون در ارامشه…اینجور کار جامعه هم جلو میره به خدا….من تکلیف خودمو انجام دادم و این چیزی که میدونستم رو گفتم حالا درسته یا اشتباه کلاه خودتان قاضی!!!!!!

  3. وقتی یک مسلمون باشی افکار کثیف و هرزه همه جا داری، خدا رو سپاس که از این اسلام اهریمنی بیرون اومدم که با شما بی شرف ها جمع بسته نشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا