تاریخ امروز :مهر 30, 1400

دندان درآوردن کودک و راه‌های تسکین درد آن

بیشتر کودکان هنگام دندان درآوردن دچار درد و ناراحتی می‌شوند، چون لثه‌های آن‌ها متورم می‌شود. از آن‌جا که فشار می‌تواند لثه‌های متورم را تسکین دهد، ماساژ کمک کننده است مالش‌های نشان داده شده در این مقاله می‌توانند به صورت موقت درد دندان درآوردن کودک را کاهش دهند، در صورتی که کودک مضطرب است به او کمک می‌کند تا آرام شود. در صورت امکان این مالش‌ها را پیش از دندان در آوردن شروع کنید تا کودک با آن‌ها آشنا شود و به شما اجازه دهد هنگامی که لثه‌هایش ناراحت هستند روی او انجام دهید؛ همچنین سعی کنید ماساژ کامل بدنی را روی کودک انجام دهید؛ این کار تولید اندروفین را در بدن او تحریک می‌کند، که می‌تواند به کاهش درد کمک کند.

تشخیص دندان در آوردن و ماساژها تسکین دهنده

علایم و نشانه‌ها

کودکانی که دندان در می‌آورند ممکن است:

  • انگشتان خود را بجوند یا در دهان‌شان بگذارند.
  • گونه‌هایشان قرمز شود.
  • تب کنند.
  • لثه‌هایشان قرمز یا ملتهب شود.
  • پوست ناحیه زیر پوشک آن‌ها قرمز شود.

راه‌های تسکین درد دندان درآوردن

1) حرکات دایره‌ای در خط لثه بالایی

حرکات دایره‌ای در خط لثه بالایی دندان درآوردن دندان درآوردن کودک و راه‌های تسکین درد آن baby teething massage
انگشتان شست خود را در کنار هم در بالای فوقانی بگذارید. با فشار ملایم با انگشتان شست حرکات دایره‌ای کوچکی ایجاد کنید، سپس فشار را بردارید.
انگشتان شست خود را کمی به بیرون حرکت داده و تکرار کنید. این کار را در راستای لب بالایی انجام داده و در راستای فک بالایی در جهت کناره‌های گوش ادامه دهید.

2) حرکات دایره‌ای در خط پایین لب

انگشتان شست خود را در کنار هم درست زیر مرکز لب پایینی کودک بگذارید. با فشار ملایم حرکات دایره‌ای کوچکی با انگشتان شست خود ایجاد کرده و سپس فشار را بردارید. انگشتان شست خود را کمی به بیرون بلغزانید و تکرار کنید.
همین کار را در امتداد خط لثه انجام دهید، سپس در راستای خط فک پایینی به سمت بالا در جهت کناره‌های گوش ادامه دهید.

تجربه یک مادر:
من ربکا را وقتی شش هفته‌اش بود به کلاس‌های ماساژ کودک بدم. دو تا از مالش‌هایی که مربی به ما نشان داد شامل لثه‌ها از روی پوست در بالا و پایین لب‌ها بود. او گفت که این مالش‌ها می‌توانند درد دندان درآوردن را کاهش دهند. وقتی ریکا دندان در می‌آورد، من آن مالش‌ها را امتحان کردم. او از آن‌ها لذت می‌برد و سپس از آن برای چند لحظه دست از بهانه‌گیری بر می‌داشت. دوباره لبخند می‌زد و می‌خندید. فکر می‌کنم آن مالش‌ها حواس او را از درد دور می‌کرد.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *