تاریخ امروز :مهر 30, 1400

درمان درد انگشتان دست ، درمان تجربه ناتوانی

تصور درد انگشتان دست به خودی خود دردناک است. حال اگر این درد انگشتان باعث شود که شما قادر نباشید دکمه لپ تاپ را فشار دهید یا متن یک پیامک را کامل کنید و یا قادر به شستن بدن خود نباشید، در حال تجربه همزمان درد و ترس از ناتوانی هستید. بنابراین اطلاع از منشا و درمان درد انگشتان امری ضروری به نظر می رسد.خوشبختانه در سالیان اخیر تاحد زیادی دلایل و راه­های درمان و بهبود این ضایعه شناسایی شده­است. در ادامه ابتدا به بررسی عوامل ایجاد درد و سپس به تشریح راه­های درمان درد انگشتان دست می پردازیم.

تغییر شکل انگشتان دست

یکی از فراگیرترین عوامل درد انگشتان دست تغییر شکل انگشتان می­باشد. این تغییر شکل زمانی اتفاق می­افتد که یک انحراف در استخوان­های انگشت به وجود می­­آید. این انحراف اغلب به دلیل مصدومیتی جدی ایجاد می­گردد که این مصدومیت می­تواند ناشی از خم­شدگی، پیچ­خوردگی و یا فشار شدید باشد.

درمان درد انگشتان دست درمان درد انگشتان دست ، درمان تجربه ناتوانی 2

درمان درد انگشتان دست 3

آرتریت یا التهاب مفاصل

به طور کلی مفصل به ناحیه­ای گفته می شود که دو استخوان به هم می­رسند. مفصل دارای اجزایی است که باعث تسهیل تحرک نرم و بدون درد می شود. یکی از این اجزا، غضروف است. آسیب دیدن غضروف یا تورم آن می­تواند منجر به آرتریت شود. اولین نشانه آرتریت درد مفاصل است.

عفونت

درد انگشتان دست می­تواند ناشی از عفونت و عوامل غیر­التهابی باشد. از جمله این عوامل می­توان به آماس کیسه­ های مفصلی، آماس بافت همبند، عفونت­های میکروبی و کیست غده لنفاوی اشاره کرد.

عوامل مربوط به اعصاب

آسیب ­دیدگی رشته های عصبی یکی از عوامل شایع درد انگشتان دست می­باشد. آسیب­دیدگی گردن، پارگی دیسک، فشردگی عصب­ها و ضایعه ­های نخاعی می­توانند باعث ایجاد و تشدید درد مذکور شوند.

عوامل زیستی

عواملی مانند اعتیاد به الکل، مسمومیت با سرب، دیابت، کمبود ویتامین B12 و … نیز از جمله علل شناخته شده درد انگشتان دست می­ باشند.

درمان درد انگشتان دست درمان درد انگشتان دست ، درمان تجربه ناتوانی 1 2

درمان درد انگشتان دست 2

راه­های درمان درد انگشتان دست

طبیعتا نحوه درمان درد انگشتان دست بایستی بر اساس تشخیص پزشک متخصص و متناسب با منشا و شدت درد تعیین شود. بر این اساس سه شیوه درمان تبیین شده است که روند درمانی می­تواند مشتمل بر یک یا هر سه این موارد باشد.

داروهای ضد التهاب

این داروها برای درمان درد و کاهش تورم و التهاب مفاصل تهیه و تجویز می­گردند.

ترمیم مفاصل

بدن انسان به طور طبیعی دارای اجزایی برای درمان درد مفاصل است. این اجزا شامل کندرویتین و گلاکوزامین که اجزای اصلی سازنده غضروف هستند، می­باشند.

از دیگر روش­های درمانی می توان به ماساژدرمانی، تزریق کورتیزون و یخ درمانی اشاره کرد.

درمان درد انگشتان دست درمان درد انگشتان دست ، درمان تجربه ناتوانی 3

درمان درد انگشتان دست 1

درمان­های طبیعی برای درد مفاصل انگشت

با فراگیری حرکات اصلاحی و مشخص شدن تاثیر پزشکی بسیاری از مواد طبیعی و گیاهی، درمان­های خانگی کارآمدی برای دردهای عضلانی و مفصلی ایجاد شده است. در ادامه تعدادی از موثرترین درمان­های طبیعی و خانگی را مطرح می کنیم.

* کمپرس سرد یا گرم

* قرار دادن آلوئه­ ورا بر روی مفصل که باعث تسکین درد می­شود.

* خودداری از خوردن تخم­ مرغ، گوشت و غذاهای سرخ کردنی در هنگام درد

* ماساژ صحیح انگشتان و حرکات اصلاحی

خودداری از شکستن غولنج انگشتان در هنگام درد

 

 

 

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد