تاریخ امروز :مهر 30, 1400

درمان خشکی پوست کودک

گاهی اوقات کودکان با پوستی خشک و پوسته پوسته در صورت، دست‌ها، پاها، یا کل بدن متولد می‌شوند. در موارد دیگر لکه‌های پوست خشک که معمولاً روی آرنج‌ها بازوها، ناحیه پوشک، یا بین ابروها وجود دارند، با گذشت زمان بزرگ‌تر می‌شوند. معمولاً چرب کردن مرتب مشکل خشکی پوست کودک را از بین می‌برد و ماساژ دادن با روغن به نفوذ عمقی آن به پوست کمک می‌کند.

از یک روغن طبیعی مانند روغن بادام استفاده کنید. آن‌را یک‌بار یا دوبار در روز به ناحیه خشک شده بمالید. در صورتی که کودک را چرب می‌کنید، از چرب کردن ناحیه چشم‌ها بپرهیزید. در صورتی‌که پوست خشک ظرف چند روز از بین نرفت، یا اگر قرمز، ملتهب، یا به هر شکلی بدتر شد با پزشک‌تان مشورت کنید.

چرب کردن پوست کودک

چرب کردن پوست کودک خشکی پوست کودک درمان خشکی پوست کودک Fat a childs skin

روغن زیتون، آفتابگردان، یا دانه انگور برای درمان خشکی پوست کودک مناسب هستند. کمی از آن را در دست خود بریزید دست‌ها را به هم بمالید و به آرامی روی ناحیه خشک شده بمالید. از روغن‌هایی که دارای فرآورده‌های دانه‌دار هستند بپرهیزید، به‌ویژه اگر سابقه آلرژی به دانه در خانواده‌تان وجود دارد. خشکی پوست کودک می‌تواند نشان‌دهنده پوست حساس باشد، بنابراین به حساسیت به کرم‌ها، صابون‌ها و مواد پاک‌کننده توجه داشته باشید.

کلاه گهواره (درماتیت سبوره) و اگزما

ماساژ سر کودک خشکی پوست کودک درمان خشکی پوست کودک Baby head massage

ماساژ روغن طبیعی روی پوست می‌تواند بیماری‌های همراه با پوست خشک مانند اگزما و کلاه گهواره را تسکین دهد. در کلاه گهواره، ماساژ روغن طبیعی روی سر به جذب روغن توسط پوست کمک می‌کند. پوست خشک در کلاه گهواره از پوست سر جدا می‌شود. انگشتان را به آرامی روی پوست سر او حرکت دهید یا موهای کودک را شانه بزنید تا پوست خشک شل شده جدا شود. اگر کودک شما اگزما دارد، روغن را روی پوست او ماساژ دهید تا آن‌را مرطوب کنید. اگر پوست ترک خورده یا پاره شده، ملتهب یا قرمز است، آن‌را ماساژ ندهید. اگر شک دارید که کودک‌تان اگزما دارد، مشاوره پزشکی بگیرید.

داستان واقعی:
دانیل کمی با تاخیر به دنیا آمد. هنگام تولد پوست بسیار خشکی در تمام صورت و بدنش داشت. از اینکه پوستش چقدر پوسته پوسته بود شوکه شده بودم. دخترم هم هنگام تولد پوست خشکی داشت اما ذره‌ای به بدیِ پوست دانیل نبود. از وقتی که دانیل چند روزه بود، دوبار در روز روغن بادام به پوست او می‌مالیدم. من قبلاً دخترم را ماساژ می‌دادم، بنابراین می‌دانستم که روغن برای پوست خشک مناسب است. پوست دانیل به زودی نرم و لطیف شد.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *