class="rtl post-template-default single single-post postid-3132 single-format-standard ruby-body is-holder is-navbar-sticky is-site-fullwidth is-smart-sticky is-fw-topbar is-sidebar-style-1 is-breadcrumb is-tooltips is-back-top is-block-header-style-1 is-cat-style-1 is-btn-style-2 is-entry-image-popup" itemscope itemtype="https://schema.org/WebPage" data-slider_autoplay="1" data-slider_play_speed="5550" >
سلامتی

درد دندان و چند راه خانگی برای تسکین آن

دندان درد

 دندان ها یکی از مهم ترین اعضای سیستم گوارش هستند. هر گونه مشکل برای دندان ها و درست جویده نشدن لقمه باعث می شود تا دیگر اعضای این سیستم گوارش به خطر بیفتد. حفره ها، یک دندان ترک خورده، یک تکه کنده شده از لثه یا یک خرابی که همگی می توانند باعث یک درد دندان کشنده شوند. تا زمانی که بتوانید یک دندانپزشک را ببینید این راه های تسکین درد خانگی می تواند اندکی شما را آرام کند.

روغن گل میخک

گل های میخک یکی از مسکن های قدیمی برای بیحس کردن اعصاب هستند. میخک دارای ماده ای به نام eugenol است که به عنوان یک ضد درد و مسکن قوی شناخته می شود. میخک قبل از این که دندانپزشکی نوین گسترش پیدا کند استفاده می شد. ریختن روغن میخک روی محل درد اگر به بافت حساس لثه یا زبانتان برسد باعث می شود تا درد بدتر شود. به جای این کار دو قطره از روغن میخک را روی یک پارچه کتان بریزید و آن را روی دندان قرار دهید تا درد کاهش پیدا کند. در هنگام درد موضعی از مقداری پودر میخک استفاده کنید یا تمام میخک را روی دندان خود بگذارید. میخک را کمی بجوید تا روغن آن آزاد شده و به مدت نیم ساعت به این کار ادامه دهید تا درد ساکن شود.

درد دندان و چند راه خانگی برای تسکین آن 1

خمیر زنجبیل و فلفل قرمز

قسمت های مساوی از این دو ماده گرم را همراه با مقدار کافی آب ترکیب کنید تا یک خمیر به دست آید. یک تکه کتان را تا کنید و داخل خمیر بزنید تا به آن آغشته شود. سپس آن را روی دندان خود بگذارید و از تماس آن با لثه و زبانتان جلوگیری کنید. تا از بین رفتن درد به این کار ادامه دهید. همچنین می توان مواد را جدا گانه به کار برد چرا که هر دوی این مواد مسکن های خوبی هستند. ماده اصلی موجود در فلفل قرمز یعنی کپسایسین به عنوان مانع برای رسیدن پیام های درد به مغز عمل می کند.

درد دندان و چند راه خانگی برای تسکین آن 2

قرقره کردن آب نمک

یک قاشق نمک حل شده در یک فنجان آب جوشانده باعث می شود تا درد دندان تا حدی تسکین پیدا کند. این کار باعث می شود تمام کثیفی های دندان کاملا پاک شود. این محلول را به مدت ۳۰ ثانیه در دهان خود قرقره کنید و سپس آن را بیرون بریزید. آب نمک اطراف دندان را پاک می کند و مایعاتی را حذف می کند که باعث تورم می شوند. گاهی اوقات لازم است که این کار چند بار تکرار شود.

درد دندان و چند راه خانگی برای تسکین آن 3

روغن نعنا برای تسکین درد دندان

میزان مناسب از روغن نعناع در درمان درد دندان معجزه وار عمل می کند. نعناع یکی از مسکن های درد طبیعی است. چای نعناع هم طعم مطلوبی دارد و هم قدرت تسکین درد آن فوق العاده است. یک قاشق برگ نعناع خشک شده را در یک فنجان چای بریزید که برای ۲۰ دقیقه دم کشیده است. بعد از خنک شدن چای، آن را در دهان خود بگردانید و بعد از آن چای را بیرون بریزید. همچنین مواد تانین در چای سیاه به آرام کردن درد کمک می کند. برای این کار یک چای کیسه ای گرم مصرف شده را روی دندان بگذارید تا درد به طور موقت ساکن شود.

درد دندان و چند راه خانگی برای تسکین آن 4

میلاد اعتمادیفر