تاریخ امروز :تیر ۳۱, ۱۳۹۸
خواص-ماست-برای-سلامتی [object object] خواص ماست برای سلامتی

خواص ماست برای سلامتی

خواص ماست برای سلامتی

 

ماست و پنیر

متخصصان امور غذایی ماست را یکی از عالی ترین غذاها می‌دانند .

ماست دارای آنتی بیوتیک مواد ضدسرطان مواد تقویت کننده سیستم مصون ساز بدن و دارای خاصیت پایین آورنده کلسترول می باشد. ماست دارای یک باکتری مفید و فعال به نام لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس می باشد که باعث ایجاد تعادل میکروبی در بدن شده و به هضم غذا ها کمک می کند.

وقتی شما ماست کم چربی یا ماست بدون چربی مصرف می کنید و به آن آب میوه یا مربا اضافه می کنید، غذایی تهیه کرده اید که برای بدن نهایت فایده را دارد ماست به شما این امکان را می‌دهد که سال‌های سال بیشتر عمر کنید و مدت زمان زیادی را جوان بمانید.

ماست دارای ۷ نوع آنتی بیوتیک قوی است که دارای قدرت ضد میکروبی برابر ترامایسین است و می‌تواند میکروب حصبه و استافیلوکوک را از بین ببرد.

در هر فنجان ماست بین ۱۰۰تا ۱۵۰کالری انرژی نهفته است و می تواند با مسمومیت غذایی مبارزه کند. دانشمندان دانشگاه نبراسکا به این نتیجه رسیده اند که ماست یک ماده ضد سرطانی قوی است و به خصوص خوردن آن مانع سرطان روده می شود.

در ایران متاسفانه ماست پرچرب طرفدار بیشتری دارد در صورتی که بهترین ماست یعنی ماست کم چربی با قیمت ارزان تری در اختیار آنها قرار دارد .در بسیاری از نقاط جهان که غذای ساکنانش بیشتر ماست است، زندگی و طول عمر مردمش بیشتر از سایر نقاط دیگر است.

در شرح حال چنگیز خان آمده است که سربازانش چون دوغ مادیان می‌خوردند آنطور بی باکانه می‌جنگیدند.

البته ماست باید کم چربی یعنی با یک درصد چربی و یا بدون چربی باشد . خوردن یک تا سه فنجان ماست یعنی ۲۵۰ تا ۷۵۰ گرم ماست در روز به سلامتی انسان کمک بسیاری می کند در کشورهای خارج مثل آمریکا از ماست ،بستنی هم درست می کنند که هم خواص ماست را در خود حفظ کرده و هم خواص بستنی را دارد.

ماست به طول عمر کمک فراوانی می کند زندگی مردان در کوههای قفقاز افسانه نیست و حقیقت دارد. هر فنجان ماست کم چربی ۱۴۰کالری و هرفنجان ماست بدون چربی ۱۰۰ کالری دارد و یک غذای کامل انرژی زاست. از لحاظ هضم شاید یکی از آسان ترین غذاها برای معده و روده باشد هضم آن سریع و برق آسا است.

ماست داروی خوبی علیه اسهال به شمار می‌رود البته ماست ترش و نه ماست شیرین، چون ماستِ ترش دارای مقادیر زیادی اسید لاکتیک است که ضد عفونی کننده روده است.

خواص-ماست-برای-سلامتی [object object] خواص ماست برای سلامتی

باکتری های موجود در ماست

ماست دارای باکتری های مفید و موثر برای بدن است که می‌تواند در پیشگیری انسان از ابتلای به خیلی از بیماری‌ها نقش فراوانی بازی کند. ماست دارای مقادیر زیادی کلسیم است بنابراین برای آنهایی که به پوکی استخوان دچار اند غذای خوبی به شمار می رود. همچنین ماست مقادیر زیادی فسفر هم دارد که به جذب کلسیم موجود در ماست کمک بسیاری می کند .

ماست در متعادل کردن فشار خون بسیار موثر است استفاده از غذاهایی مثل بورانی که مخلوط ماست و اسفناج است و یا آش ماست،ماست و خیار اب دوغ خیار برای سلامتی ما نهایت ضرورت را دارد.

خلاصه سعی کنید در برنامه غذایی روزانه تان همیشه مقداری ماست موجود باشد و با خوردن آن از ویژگی های جالب این ماده حیات بخش نهایت استفاده را ببرید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *