تاریخ امروز :مهر 30, 1400

بیش از 10 راه حل برای درمان درد جوش

یک روز صبح که چشم هایتان  را برای سلام به زندگی باز می کنید ممکن است با یک درد خفیف یا شدید در ناحیه ی بدن و بیشتر صورت مواجه بشوید! مسلما تا رسیدن شما به اینه و یافتن علت این درد اندکی فاصله وجود دارد و شما ته دل می دانید  که یک غافل گیری غم انگیزی منتظرتان است ! بله! درست حدس زدید! جوووش،کورک،کیست یا هر چیز دیگری که می شود اسم آن را گذاشت. لحظه ای که با این واقعیت مواجه می شوید علاوه بر درد جسمی درد روحی بزرگی تمام وجود شما را فرا خواهد گرفت! چون ممکن است امروز روز یک سخنرانی و گفت و گوی خبری مهم باشد!یا امشب قرار باشد عروسیتان را جشن بگیرید! یا به یک مهمانی ویژه دعوت شده باشید! اینجاست که باید وقت شناسی این مهمان نا خوانده را ستایش کرد.

ان ها به مانند لوله ای می مانند که از قسمت های روغنی بدن شما به روی پوستتان امده اند و وقتی انتهای این لوله به سطح پوست شما نزدیک تر می شود،مثل یک بالن منفجر می شود و ان قسمت ورم می کند! اما برای درمان درد جوش چه کار باید کرد.

درمان منزجرکننده‎ترین درد دنیا

 

درمان درد جوش 2 درمان درد جوش بیش از 10 راه حل برای درمان درد جوش 1 3

گرچه برای از بین بردنش در همان لحظه هیچ راهی وجود ندارد و حتی نباید به ان دست زد که خدای نا کرده ناراحت شود و تصمیم بگیرد که بیشتر از ارمان بدهد و حتی شاید فرزندانش که همان باکتری هایش هستند را به سایر نقاط صورتمان بفرستد و نور علی نور شد!!!

ولی راه هایی برای تسکین درد و تسریع بهبود یافتن ان وجود دارد! ابتدا  بدانید مسکن ها دردی از شما دوا نخواهند کرد و فقط برای تسکین می توانید از قرص advil  استفاده کنید! دومین راه این است که  برای جلوگیری از درد و تورم ان از یخ هم استفاده کنید حتی می توانید حوله یا پارچه ی اب گرم هم به مدت 20 دقیقه روی ان قرار دهید! راه کار دیگر این که می توانید از عسل این ماده ی شیرین دوست داشتنی که ضد غفونی کننده می باشد استفاده کنید. پنبه را در عسل بمالید و به مدت 30 دقیقه روی پوست خود بگذارید و بعد ان را با اب گرم بشویید! چهارمین راه حل آبلیمو میکروب کش دیگری است که باز هم در دسترس همه  ما هست. با گوش پاک کن قبل از خواب ان را روی جوش بمالید تا بهبود ان تسریع یابد!

درمان درد جوش با یک حب سیر

شیوه ی دیگر این است که از سیر استفاده کنیم . سیر این ماده‌ی ضدویروس، ضدقارچ و ضدسرطان برای درمان درد جوش‌ کارساز است. همچنین سولفور موجود در سیر به تسریع فرایند بهبودی جوش کمک می‌کند.

برای درمان درد جوش یک حب سیر را دو نیم کنید روی جوش بمالید  و بعد از 5 دقیقه ان را با اب ولرم  بشویید. راه حل دیگر برای تسریع درمان جوش استفاده از قرص اسپیرین است آن را به اب به صورت خمیری شکل در می اوریم و زمانی که سفت شد روی جوش می مالیم!حدودا 30 دقیقه بعد می شوییم! این ها راه کارهایی است که درد و بازه ی زمانی جوش های شمارا کمتر می کند! ولی  همیشه این شعار را شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است و در این بحث باید بگوییم که چه کار کنید برای صورتتان مهمان نیاید! ما همیشه فکر میکنیم که فقط الودگی پوست باعث ایجاد اکنه در صورت می شود ولی ترکیبی از عوامل باعث این موضوع می شود.

چگونه از جوش زدن صورت جلوگیری کنیم؟

 

درمان درد جوش 1 درمان درد جوش بیش از 10 راه حل برای درمان درد جوش 2

اقداماتی که برای جلوگیری از جوش بخواهید انجام دهید تا کار به درمان درد جوش نرسد عبارت است از :

1.روزی دو بار شستشوی صورت را با ملایمت انجام دهید که چربی اضافه،باکتری ها و سلول های مرده ار سطح ان پاک شود

2.لایه بردار ها که دانه های ریز و نرم دارن برای پوست مناسب هستند اما از لایه بردار های زبر استفاده نکنیم. این یکی از بهترین راههای درمان درد جوش هم هست.

3.ورزش کنید!

این جمله را برای علاج بسیاری از بیماری ها شنیده ایم! فایده اش در این قسمت این است که پوست شما از گردش خون بیشتر و اکسیژن رسانی بیشتری که در اثر فعالیت ورزشی ایجاد می شود سود می برد.

4.استراحت کنید،خواب کامل داشته باشید و ارام باشید!

ارامش بدن شما می تواند ان را به صورتتان انتقال دهد و پوست زیبا تری را برای شما به ارمغان بیاورد. و در اخر فراموش نکنید که عامل اصلی زیبایی صورت شما پوستتان می باشد و هیچ وقت از نگه داری از ان غافل نشوید.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد