سلامتیطب سنتی

نقش گیاهان بر زیبایی پوست در طب سنتی چیست؟

1

گیاهانی ک در باغچه یا بالکن خود پرورش می‎دهید قادرند تا بسیاری از امراض پوستی از جمله آکنه و قارچ های خطرناک پوستی را درمان کنند. رشد این گیاهان نه تنها به شما این قدرت را می‎دهد که بر کیفیت و خلوص این گیاهان نظارت داشته باشید، بلکه برای استفاده آن ها به عنوان یکی از عوامل زیبایی پوست در طب سنتی کمک می‎کند. با استفاده از این گیاهان تجربه درمان امراض پوستی را در منزل به بهترین شکل پیاده کنید. فرایند کاشت این گیاهان به عنوان یک گیاه خانگی واقعا لذت بخش است. در این جا به چند مورد از راه حل های گیاهی زیبایی پوست در طب سنتی می‎پردازیم.

آویشن

مانند بسیاری از گیاهان از خانواده نعناعیان که شامل رزماری و دیگر گیاهان معروف می‎شود. این گیاه معطر ترکیبات گیاهی بسیار مفیدی را به اسم فنول در خود جای داده است. آویشن قادر به از بین بردن بسیاری از آکنه های ناشی از باکتری است. این آکنه ها از پروکسید بنزول تشکیل شده اند. اثر آویشن به مانند کرم های ضد آکنه است. آویشن که یکی از گیاهان اثر گذار بر زیبایی پوست در طب سنتی است، در خاک تر و خشک رشد می‎کند. این گیاه برای درمان جوش های مزاحم به شدت کاربرد دارد. همچنین به عنوان مرطوب کننده روزانه در مقابله با شکستگی های پوست گسترده بسیار کارامد است.

برگ بو

استفاده از این ترکیب خوشبو در صابون باعث سرعت بخشیدن به درمان زخم ها و جراحات می‎شود. این کار با افزایش تولید سلول های کولاژن و با تسکین التهابات انجام می‎شود. این گیاه دارای قدرت های آنتی باکتریال است که به شدت در درمان انسان ها موثر است. همچنین خواص این گیاه برای جلوگیری از نیش حشرات در بسیاری از منابع تایید شده است.

بابونه آلمانی

شاید تجربه لذت بخش استفاده و تهیه چای از این گیاه را داشته باشید. تجربه خواب لذت بخش بعد از نوشیدن چای بابونه از یاد نابردنی است. اما این گیاه برای زیبایی پوست در طب سنتی هم جایگاه ویژه ای دارد. این گیاه خواص ضد التهابی بسیار قوی دارد که قرمزی پوست را کاهش می‎دهد و باعث تسکین خارش پوست در شرایط بسیار حاد می‎شود. این گیاه در مواردی حتی از داروهای معروف هم خواص ترمیم زخم موثرتری داشته است.

گیشنیز

 

بسته به ژن های شما و مزه جوانه های گیاه، گیشنیز مزه ای همانند مزه مرکبات تند دارد و یا مزه ای نفرت انگیز همانند صابون دارد. اما جدای از این که شما آن را با چه مزه ای می‎شناسید، می‎توانید از خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچ آن استفاده کنید تا از عیوب پوستی بسیار متداول در میان افراد جلوگیری کنید. روغن این گیاهان رشد ۲۶ گونه از میکروارگانیسم های مضر پوستی را متوقف می‎کند.

گل بی صبر زینتی

زیبایی پوست در طب سنتی 1

این گل فقط خیلی خجالتی نیست، بلکه فوق العاده سخت به عمل می‎آید. این گل های باغچه ای سالانه خواص ضد قارچ فوق العاده ای دارند.

میلاد اعتمادیفر